Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W Gnieźnie już można gonić króliki ... z telefonem

Sobota, 17 listopada 2018
  • W Gnieźnie już można gonić króliki ... z telefonem

Mimo że na Trakcie Królewskim w Gnieźnie brakuje jeszcze wszystkich elementów, po jego trasie można już spacerować nie tylko z papierowym przewodnikiem, ale także z wykorzystaniem mobilnej aplikacji "Królika Goń". Bezpłatna aplikacja dostępna jest na najpopularniejsze smartfony z systemami Android oraz iOS. Całość nowego szlaku turystycznego Pierwszej Stolicy Polski ma być gotowa do końca listopada.

Aplikacja została wykonana przez wybraną w przetargu firmę Mobile MS, mającą na koncie współpracę m.in. ze spółką PL.2012, Polską Organizacją Turystyczną, Teatrem Wielkim w Warszawie, Małopolskim Instytutem Kultury i województwem Łódzkim.

"Królika Goń" korzysta z technologii GPS, którą nawiguje turystę po ulicach Gniezna i pomaga odszukać kolejne elementy Traktu. Dzięki punktacji za kolejne odkryte punkty, użytkownik może zdobywać kolejne rangi: woj, tarczownik, konny, kasztelan, książę i wreszcie król. Ważny jest także aspekt edukacyjny - "odkrywając" kolejny element szlaku, użytkownik otrzymuje historyczne pytanie. Jeśli odpowie poprawnie, zdobędzie większą ilość punktów.

Aplikację najłatwiej pobrać wchodząc na stronę krolikagon.gniezno.eu, i wybierając odpowiednio "Pobierz z Google Play" dla telefonów z systemem Android, lub "Pobierz z AppStore" dla aparatów z iOS.

Firma Mobile MS wykonała także aplikację obsługującą trzy multimedialne infokioski, które na trasie Traktu Królewskiego pojawiły się na końcu października. Wszystkie treści obu aplikacji zostały przygotowane w trzech językach: polskim, angielskim oraz niemieckim. Łączny koszt wykonania infokiosków oraz aplikacji mobilnej wyniósł 395 937 złotych.

Przypomnijmy, że na wykonanie elementów Traktu Królewskiego, Urząd Miejski w Gnieźnie pozyskał około 2 mln 150 tys. złotych w ramach projektu „Rozwój kluczowego szlaku dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego pn. "Szlak Piastowski", dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Liderem projektu jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Bolesław Chrobry zasiadł pod Starym Ratuszem Widzieliście? Bolesław Chrobry "przysiadł" już pod Starym Ratuszem. Tym sposobem Trakt Królewski w Gnieźnie... Wtorek, 27 listopada 2018
Zegar i posąg Wacława II wzbogaciły przestrzeń miejską Targowisko wzbogaciło się o dwie piękne rzeczy. Od strony ul. Warszawskiej to stylowy zegar, zamontowany... Czwartek, 22 listopada 2018
Dwie płaskorzeźby wzbogaciły pomnik Lecha Od soboty pomnik Lecha wzbogacił się o dwie płaskorzeźby; pierwsza z nich to początkowy etap zabudowy... Poniedziałek, 19 listopada 2018
Nowa makieta na Trakcie Królewskim Nie każdy trzynasty dzień miesiąca musi być pechowy. Trakt Królewski na przykład wzbogacił się o nową... Środa, 14 listopada 2018