X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

XII Regionalny Pojedynek Sportowy Mieszkańców Wsi i Sołtysów

Czwartek, 30 czerwca 2011
  • XII Regionalny Pojedynek Sportowy Mieszkańców Wsi i Sołtysów

26 czerwca w Bieganowie odbył się XII Regionalny Pojedynek Sportowy Mieszkańców Wsi i Sołtysów. W pojedynku uczestniczyły 24 drużyny. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Poznaniu.

Partnerami projektowymi w tym integracyjnym przedsięwzięciu były:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie,
  • Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczkowie,
  • Związek Gminny OSP Kołaczkowo,
  • OSP Zieliniec,
  • Rada Sołecka, Grupa Odnowy Wsi, Szkoła Podstawowa,  Parafia pw. Św. Krzyża, LZS w Bieganowie,
  • Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Bieganowie,
  • Rada Sołecka, Grupa Odnowy Wsi Sokolniki,
  • Rada Sołecka, Grupa Odnowy Wsi Budziłowo.
W  Pojedynku uczestniczyły 24 drużyny reprezentujące wsie:

Gmina Kołaczkowo:

Bieganowo, Gałęzewice, Sokolniki, Zieliniec, Grabowo Królewskie, Krzywa Góra, Kołaczkowo, Wszembórz, Budziłowo, Cieśle Małe,

Gmina Września:

Goniczki, Sobiesiernie - Ostrowo Szlacheckie, Sokołowo, Obłaczkowo,

Gmina Miłosław:

Chlebowo, Lipie, Pałczyn, Czeszewo, Białe Piątkowo,

Gmina Nekla:

Targowa Górka,

Gmina Niechanowo:

Niechanowo, Czechowo, Żelazkowo,

Gmina Trzemeszno:

Kruchowo.

Ponadto w konkurencjach w kategorii sołtysów wystąpiło 33 liderów (sołtysów) poszczególnych wsi:

Gmina Kołaczkowo:

Bieganowo, Gałęzewice, Sokolniki, Zieliniec, Grabowo Królewskie, Krzywa Góra, Kołaczkowo, Wszembórz, Budziłowo, Cieśle Małe,

Gmina Września:

Goniczki, Sobiesiernie - Ostrowo Szlacheckie, Sokołowo, Obłaczkowo,

Gmina Miłosław:

Chlebowo, Lipie, Pałczyn, Czeszewo, Białe Piątkowo,

Gmina Pyzdry:

Ksawerów, Rataje, Ciemierów, Ciemierów Kolonie, Zamość, Kruszyny,

Gmina Nekla:

Targowa Górka,Nekla,

Gmina Niechanowo:

Niechanowo, Czechowo, Żelazkowo,

Gmina Trzemeszno:

Kruchowo, Niewolno, Ławki.
W ramach Pojedynku Drużyn przeprowadzono następujące konkurencje sportowo-rekreacyjne:
rzut beretem, podnoszenie odważnika, rzut kaloszem pań, rzut ringo pań, bieg w workach, toczenie beczki, przeciąganie liny. Wyniki przedstawiają się w sposób następujący:

RZUT BERETEM:

Rafał Poźniak - Budziłowo
Grzegorz Banaszak - Wszembórz
Marek Jandy - Pałczyn

PODNOSZENIE ODWAŻNIKA:

Piotr Górecki - Wszembórz
Wojciech Powała - Sokołowo
Jan Frąckowiak - Cieśle  Małe

RZUT KALOSZEM PAŃ:

Magdalena Maciejewska - Czechowo
Anna Karbowiak - Goniczki
Anna Madejska - Sobiesiernie-Ostrowo Szlacheckie

RZUT RINGO PAŃ:

Justyna Frąckowiak - Zieliniec
Hanna Nowicka - Bieganowo
Magdalena Szałek - Targowa Górka

BIEG W WORKACH:

Bieganowo
Czechowo
Żelazkowo

PRZECIĄGANIE LINY:

Zieliniec
Krzywa Góra
Kruchowo

TOCZENIE BECZKI:

Grabowo Królewskie
Kruchowo
Targowa Górka

KLASYFIKACJA KOŃCOWA DRUŻYN PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJĄCO:

I -BIEGANOWO - 89 PKT.
II - ZIELINIEC - 75 PKT.
III -TARGOWA GÓRKA - 64 PKT.
IV - CZECHOWO - 60 PKT.
V-  ŻELAZKOWO - 55 PKT.
VI-  KRUCHOWO - 54 PKT.
VII- WSZEMBÓRZ - 52 PKT.  i  PAŁCZYN - 52 PKT.
VIII- KOŁACZKOWO -  45 PKT.  
IX - GAŁĘZEWICE - 43 PKT.
X - KRZYWA GÓRA - 42 PKT.
XI - CIEŚLE MAŁE - 40 PKT.
XII - GONICZKI - 38 PKT.
XIII- BUDZIŁOWO - 34 PKT.
XIV- SOBIESIERNIE - OSTROWITE SZLACHECKIE- 33 PKT.
XV - GRABOWO KRÓLEWSKIE - 27 PKT.
XVI - SOKOLNIKI - 26 PKT.
XVII -OBŁACZKOWO - 23 PKT.
XVIII- LIPIE - 21 PKT.
XIX - SOKOŁOWO - 17 PKT.
XX - NIECHANOWO - 12 PKT.  i PAŁCZYN - 12 PKT. 
XXI - CHLEBOWO - 11 PKT.
XXII-CZESZEWO - 9 PKT.

W ramach Pojedynku Sołtysów przeprowadzono następujące konkurencje sportowo - rekreacyjne, w których finałowe miejsca zajęli:

JAZDA ŻÓŁWIA NA ROWERZE:

Błażej Lipert - Kołaczkowo
Józef Lisiecki - Cieśle Małe
Andrzej Łyskawa - Rataje

RZUT PODKOWĄ DO CELU:

Marzena Bieger - Kruszyny
Błażej Lipert- Kołaczkowo
Zbigniew Piszczatowski - Czeszewo

RZUT LOTKĄ DO TARCZY:

Wiesław Urbaniak - Gałęzewice
Grażyna Maciejewska - Czechowo
Mariusz Kozielski - Krzywa Góra

RZUT WORECZKAMI DO KOSZA:

Wiesław Urbaniak - Gałęzewice
Kazimierz Ochowiak - Nekla
Anna Szklarkowska - Ksawerów

RZUT RINGO:

Ryszard Dziel - Kruchowo
Andrzej Łyskawa - Rataje
Andrzej Jankowski - Zamość
 
KLASYFIKACJA OGÓLNA SOŁTYSI (I-VI miejsce):
I - Urbaniak Wiesław - Gałęzewice - 53 pkt.
II - Teresa Bartz - Niechanowo - 52 pkt.
III - Andrzej Łyskawa - Pyzdry - 44 pkt.
IV - Błażej Lipert - Kołaczkowo - 37 pkt.
V - Ryszard Dziel - Kruchowo - 34 pkt.
VI -Wioletta Przybylska - Zieliniec - 33 pkt.

Zwycięzcy poszczególnych  konkurencji sportowo - rekreacyjnych zarówno w klasyfikacji drużynowej wsi , jak  i sołtysów otrzymali pamiątkowe medale. Ponadto w klasyfikacjach  drużyn i sołtysów - za zajęcie od I do VI miejsca reprezentacje wsi  i liderzy otrzymali  pamiątkowe puchary.
Podczas imprezy organizatorzy zapewnili przybyłym liczne atrakcje tj.: zamki i in. urządzenia dmuchane dla dzieci, grochówkę, kiełbasę z grilla, wyroby Spółdzielni Mleczarskiej we Wrześni: jogurty, maślanki, „gzikę poznańską” oraz przejażdżki konne i zabawę taneczną. Swą obecnością Pojedynek uświetnili zarówno zaproszeni goście:
  • Tadeusz Tomaszewski - Poseł Na Sejm RP, Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Poznaniu,
  • Stanisław Dolaciński - Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Poznaniu,
  • Wojciech Majchrzak - Wójt Gminy Kołaczkowo,
  • Jerzy Woś - Przewodniczący Rady Gminy Kołaczkowo,
  • ks. Mariusz Wiśniewski - Proboszcz Parafii pw. Św. Krzyża w Bieganowie
  • Michał Stefański - Prezes ZG OSP Kołaczkowo,
  • Kazimierz Konieczny - Prezes OSP Zieliniec,
  • Grzegorz Banaszak - radny Gminy Kołaczkowo,
  • Jan Frąckowiak - radny Gminy Kołaczkowo,
  • Jerzy Siemiątkowski - radny Gminy Kołaczkowo,
  • Henryk Pera - radny Gminy Kołaczkowo,
  • Adam Gierszewski - radny Gminy Kołaczkowo,
  • Michał Michałowski - radny Gminy Kołaczkowo,
  • Waldemar Stefański - Kierownik Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Bieganowie,
  • Leszek Dobrzykowski - radny Gminy Niechanowo,
  • Roman Świtek - radny Gminy Miłosław,
  • Sylwester Jałoszyński - radny Gminy Września,
  • Józef Szafarek - radny powiatu wrzesińskiego,
  • Alina, Arkadiusz Czajkowscy - Przychodnia ARD MED Sokolniki,
Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Wrzesińska” wykonał tańce wielkopolskie i góralskie, wprowadzające do rozpoczęcia Pojedynku. Projekt był  został zrealizowany przy wsparciu środków dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.
Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Gwiazdki na sportowo i świątecznie 15 i 16 grudnia w Bieganowie i we Wszemborzu (Gmina Kołaczkowo) odbyły się "Gwiazdki na sportowo i świątecznie",... Wtorek, 13 grudnia 2011