Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Do Łomży po awans na podium

Piątek, 9 listopada 2018
  • Do Łomży po awans na podium

Już w sobotę piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno stoczą bój o kolejne punkty ligowe. Tym razem nasza drużyna uda się do Łomży, by zmierzyć się z tamtejszą Dwójką. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka będą walczyć nie tylko o zwycięstwo, ale i o awans na podium tabeli I ligi kobiet gr. A.

Obecnie gnieźnieńskie szczypiornistki są czwartym zespołem w tym zestawieniu. Dotychczas MKS PR URBIS zainkasował cztery zwycięstwa i dwie porażki, co daje dwanaście punktów. W gorszym położeniu znajdują się łomżanki, które po sześciu kolejkach mają na swoim koncie zwycięstwo, wygraną po rzutach karnych i cztery porażki. Dorobek punktowy MKS-u Dwójka to pięć „oczek”. Ekipa ta jest dziesiątą siłą pierwszoligowych zmagań.

Obie ekipy w zeszłej kolejce rozgrywek zgarnęły komplety punktów. Gnieźnieński MKS PR URBIS pokonał na domowym terenie MKS Karczew 30:22, natomiast łomżanki rozprawiły się na wyjeździe z Drwęcą Novar Lubicz 34:26. Dla Dwójki był to pierwszy w tym sezonie triumf odniesiony po regulaminowym czasie gry. Ta wygrana na pewno polepszyła nastroje w szeregach naszego najbliższego przeciwnika i postara się on, by zgarnąć trzy punkty również na swoim terenie.

Łatwego zadania Dwójka mieć na pewno nie będzie, bo pełna pula interesuje także szczypiornistki prowadzone przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka. Gnieźnianki z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej i starają się eliminować błędy. To sprawia, że pną się w górę ligowej tabeli. Teraz nadszedł już czas, by zaatakować jej podium i wrócić na najwyższe lokaty, które zespół MKS-u PR URBIS zajmował w zeszłym sezonie.

W kadrze ekipy z Łomży znajdują się dwie piłkarki ręczne, których nazwiska widnieją w czołowej dziesiątce najlepszych strzelczyń I ligi kobiet gr. A. To Martyna Matysek (3. miejsce - 42 bramki) oraz Michalina Gryczewska (7. msc. - 34 br.). W czołówce wspomnianego zestawienia znajduje się także reprezentantka naszej drużyny - Jagoda Linkowska. Ta doświadczona zawodniczka póki co zapisała na swoim koncie 32 trafienia.

Pojedynek łomżanek z gnieźniankami zaplanowano na sobotę, godz. 18:00. Będzie to mecz VII kolejki I ligi kobiet gr. A. We własnej hali MKS PR URBIS zagra w przyszły weekend, a do pierwszej stolicy Polski przyjedzie tym razem beniaminek z Obornik. Czekają nas więc derby Wielkopolski - już teraz zachęcamy do przybycia na trybuny!
 
tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
MKS PR Gniezno laureatem konkursu Bank Młodych Mistrzów Sportu! Poznaliśmy wyniki III edycji konkursu "Bank Młodych Mistrzów Sportu". Miło nam poinformować, że MKS... Czwartek, 18 kwietnia 2019
MKS PR URBIS Gniezno pewnie pokonał lubiczanki Niespodzianki nie było. MKS PR URBIS Gniezno pokonał w sobotę zespół Drwęcy Novar Lubicz 33:16 (15:8).... Poniedziałek, 15 kwietnia 2019
Gość specjalny na meczu z Drwęcą Novar Lubicz Dzisiejszy mecz MKS PR URBIS Gniezno z perspektywy trybun będzie śledzić gość specjalny - popularny... Sobota, 13 kwietnia 2019
Karolina Kasprowiak w młodzieżowej kadrze Polski! Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki Młodzieżowej Kadry Narodowej Kobiet... Sobota, 13 kwietnia 2019