Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ponad połowa gnieźnieńskich policjantów na zwolnieniach lekarskich

Środa, 7 listopada 2018
 • Ponad połowa gnieźnieńskich policjantów na zwolnieniach lekarskich

Dokładnie 52% funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich. Sytuacja jest ciężka w całej Polsce, jednak służby starają się zapewnić bezpieczeństwo na dotychczasowym poziomie.

W Gnieźnie na zwolnieniach lekarskich przebywa 52% funkcjonariuszy - mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Sytuacja jest ciężka na terenie całego kraju. Nie mieliśmy jeszcze do czynienia z takimi trudnościami. Ważne jest jednak to, że żadna jednostka nie została zamknięta. W każdym komisariacie i komendzie są funkcjonariusze, którzy reagują na zdarzenia kryminalne, rozboje oraz wypadki. Nie możemy bowiem dopuścić do tego, że władzę na ulicach przejęli bandyci.

Zwolnienia lekarskie policjantów są elementem protestu "Psia grypa". Funkcjonariusze domagają sie podwyżek.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 09.11.2018 08:50  Odpowiedz na komentarz

  W Polsce nie ma obowiązku pracy tzn. służby w policji. Każdy wiedział na co się piszę wstępująć do policji. Tak samo jak z pracą w gastronomi- wiadomo- weekendy w pracy.

 • Swoje 7 lat zostawiłem. W tej chwili jeżdżę na tirach 10 koła na miesiąc. To że ktoś nie potrafi pójść do dobrej firmy transportowej tylko do pierwszej lepszej to już jego problem. Pozdro dla magistrów tyrajacych za 2300 na ulicy.

 • KAUFMAN73 masz rację z tym wykształceniem zwłaszcza Magisterskim lub z podwójnym licencjatem 2.300 na rękę. W każdy świątek i weekend (1 w miesiącu wolny często Piątek z sobotą lub niedziela z poniedziałkiem), okres urlopowy tylko dla wybranych. Wszystko dla społeczeństwa kosztem życia prywatnego (rodziny) na każde piernięcie do roboty. Przyjdz przekonaj się zamiast pisać farmazony.

 • 08.11.2018 05:46  Odpowiedz na komentarz

  Każdy chce więcej zarabiać. Niestety rynek pracy nie jest tak dobry jak się wydaje to pozory . w gnieźnie można zarobić w większości ok 2000 tys zł. Mitem są dobre pieniądze. Na budowie i w transporcie tak trochę więcej ale trzeba mieć inne kwalifikacje ale i czas pracy jest inny. Tu na miejscu policjanci nie zarabiają MAŁO i to z jakim wykształceniem. W większości w główkach się pokręciło.

 • 08.11.2018 05:00  Odpowiedz na komentarz

  Co wy piszecie też byście chcieli zarabiać a nie marne grosze jakie ma policja a oni nadstawiaja karku za nas wszystkich nie znacie życia a piszecie żeby zwalniać zastanówcie się!!!!!!

 • Pilnuj swojego ogona bo ci jeszcze lew o połowę skróci. Chorowanie to nie przestępstwo. Twoimi komentarzami kieruje złość, udaj się do lekarza bo ci do końca zdrowie psychiczne siadzie

 • 07.11.2018 23:31  Odpowiedz na komentarz

  Zacząć dziadów z pracy zwalniać niech poszukają sobie lepiej płatnej. Kto im zabrania poszukać innego zajęcia i zarabiać wiecej. Przecież ludzie tak robią. No chyba że ktoś nie potrafi nic robić.

 • 07.11.2018 21:14  Odpowiedz na komentarz

  Nygusy śmierdzące przecież to przestępstwo ta psia grypa wstyd

PODOBNE TEMATY
Strażnicy miejscy mogą wejść do domu w celu przeprowadzenia kontroli Po artykule związanym z mandatami nakładanymi na osoby spalające śmieci w domowych piecach pojawiły... Wtorek, 8 października 2019
Wandal z targowiska skazany! Prace społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie przez pół roku, pokrycie szkód w wysokości 2 029 zł... Czwartek, 3 października 2019
Kontrole Straży Miejskiej w zakresie spalania w piecach niedozwolonych odpadów Przełom września i października, chłodne wieczory i noce spowodowały pierwsze interwencje Straży Miejskiej... Czwartek, 3 października 2019
Uczniowie "Ósemki" sprzątali las 19 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie wzięli udział w ogólnopolskiej... Czwartek, 19 września 2019