moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Karina G. przesłuchana! Prokuratura postawiła jej zarzuty

Środa, 7 listopada 2018
 • Karina G. przesłuchana! Prokuratura postawiła jej zarzuty

Nakaz zatrzymania Kariny G., byłej pracownicy gnieźnieńskiego MOPS-u wydano we wtorek. Dzisiaj kobieta podejrzana o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad 80-letnią podopieczną, sama zgłosiła się do Prokuratury.

Jak udało nam się ustalić, Karina G. zadzwoniła do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie i powiadomiła śledczych, że przebywa w miejscu zamieszkania. Po podejrzaną wysłano policjantów, którzy przywieźli ją do Prokuratury, gdzie została przesłuchana i usłyszała zarzuty. Kobieta nie przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia - mówi Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Wobec podejrzanej zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakaz wykonywania zawodu opiekunki i prowadzenia jakiejkolwiek działalności w tym zakresie.

Powyższe potwierdził nam adwokat Radosław Szczepaniak, pełnomocnik pokrzywdzonej, który po przesłuchaniu Kariny G. przez prokuratora, zapoznał się z aktami sprawy. W dniu dzisiejszym Pani Karina G. złożyła wyjaśnienia w tej sprawie - mówi pełnomocnik pokrzywdzonej. Zostały jej przedstawione zarzuty. Nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Zastosowano wobec niej na czas trwania postępowania środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakaz sprawowania funkcji opiekunki.

Powiadomiono nas również o kontroli Wojewody Wielkopolskiego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gnieźnie. Inspektorzy od poniedziałku kontrolują gnieźnieński MOPS pod kątem nieprawidłowości dotyczących nadzoru nad pracą tej opiekunki, jak i innych opiekunek - mówi Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wojewody Wielkopolskiego. Jest to kontrola doraźna, która ma wykazać czy był sprawowany nadzór nad pracą opiekunek i jeżeli tak, to czy był on sprawowany w sposób prawidłowy. Dotarły do nas sygnały, że były wcześniejsze skargi na Karinę G. Chcemy więc sprawdzić czy to prawda i jeżeli to się potwierdzi, jaka była reakcja dyrekcji ośrodka. Pod koniec listopada zostanie wydane wystąpienie pokontrolne, do którego MOPS będzie mógł wnieść swoje uwagi. Jeżeli MOPS nie zastosuje się do końcowych zaleceń, Wojewoda będzie mógł nałożyć karę finansową na jednostkę.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • 01.03.2019 21:21  Odpowiedz na komentarz

  To skandal żeby rodzina dopiero po 2 miesiącach założyła KAMERĘ.Jak mogli pozwolić na te katorgii widząc sińce i zachowanie tej nieszczęśliwej pani .Dosłownie serce się KRAJA ,BOZE ILE TA KOBIETA WYCIERPIAŁA OD TEGO POTWORA.NAWET JAK JADLA TO TEN POTWOR NIE DAŁ JEJ SPOKOJU.

 • 14.11.2018 14:07  Odpowiedz na komentarz

  Dziennikarz prowadzący tą sprawę powinien zmienić pracę i zagrać w filmie,bo aktorstwo ma we krwi !!!! Co za bzdury opowiada w tvp 2,o marszach i pikietach pod blokiem u p.Kariny wstyd,że wasza redakcja pozwala na takie opowieści niesprawdzone,pan pewnie nawet nie był w Witkowie !!!!

 • 11.11.2018 18:45  Odpowiedz na komentarz

  gdzie jest komentarz?usuneliscie!!!

  14.11.2018 14:10

  ,,Wolność słowa'' podobno jest, ale tylko dla mediów....

 • 11.11.2018 18:44  Odpowiedz na komentarz

  Dyrektorkę mopsu i osoby ktore tam nic nie robia,wszystkich wymienić-Stara nomenklatura

 • 11.11.2018 12:14  Odpowiedz na komentarz

  Położyć opiekunke w łóżku na rynku w gnieżnie i kazdy przechdzień bedzie mógł zdzielić ją po tym pustym łbie

PODOBNE TEMATY
OSP Żydowo dostało nowy samochód ratowniczo-gaśniczy W piątek przed remizą jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żydowie (gmina Czerniejewo) odbyło się... Poniedziałek, 28 października 2019
Przejechała po nodze 8-latki i uciekła z miejsca zdarzenia Jak informuje portal Trzemeszno24.info, w ubiegły czwartek ok. godz. 7.30 na ul. Kopernika w Trzemesznie... Poniedziałek, 28 października 2019
Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Łubowie W środę o godzinie 10.15, na prośbę dyrekcji Szkoły Podstawowej w Łubowie, strażacy z miejscowej OSP... Czwartek, 24 października 2019
Pożar samochodu w Pakszynie W sobotę do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Pakszyn... Wtorek, 22 października 2019