X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sędzia z Gniezna nie będzie orzekał w Sądzie Najwyższym

Wtorek, 6 listopada 2018
  • Sędzia z Gniezna nie będzie orzekał w Sądzie Najwyższym

Prezes Sądu Najwyższego zdecydował w poniedziałek o odebraniu Wojciechowi Sychowi spraw przydzielonych na listopad i grudzień. Sędzia pochodzący z Gniezna nie będzie także członkiem składów orzekających w Izbie Karnej.

"Zarządzenie niniejsze jest uzasadnione z uwagi na potrzebę dbałości o jednolitość praktyki sądowej oraz bezpieczeństwo procesowe stron" - czytamy w zarządzeniu Prezesa Sądu Najwyższego, Stanisława Zabłockiego.

Wojciech Sych został powołany do Sądu Najwyższego przez prezydenta Andrzeja Dudę po rekomendacji Krajowej Rady Sądowniczej. Naczelny Sąd Administracyjny sprawdza jednak odwołania dwóch innych sędziów, którzy zostali zaopiniowani negatywnie przez KRS. Do czasu rozpatrzenia odwołań Sych nie będzie mógł orzekać w SN.

Więcej na ten temat można przeczytać w poniższym artykule:
"Sąd Najwyższy wyręcza prezydenta RP. Sędzia Wojciech Sych nie będzie orzekał"

Wojciech Sych jest gnieźnianinem. Orzekał m.in. w tutejszym Sądzie.
Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1995 odebrał nominację sędziowską Sądu Rejonowego a w 2001 odebrał nominację sędziowską Sądu Okręgowego. W roku 2005 uzyskał stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawo karne. Wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz studiów podyplomowych prawa karnego materialnego i procesowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Katedrze Prawa Karnego.
Członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego (kadencja 2013-2017). 10 października 2018 prezydent Andrzej Duda powołał go do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego.
źródło: wikipedia.pl
tekst: Andrzej Bukowski
foto: www.sn.pl

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 07.11.2018 08:52  Odpowiedz na komentarz

    tak kończą ci, którzy przed prawo przedkładaja pisowskie prawdy. wstyd. Shańbił sie do końca życia. Dla mnie jako gnieźnianina pozostanie dublerem do końca życia.

    07.11.2018 13:11

    NIESTETY STRACIŁ NIE TYLKO TWARZ .....wSTYD DLA gNIEZNA . cZY DLA WŁASNYCH AMBICJI WARTO BYŁO SIĘ NA TO NARAZIĆ ? JAK SPOJRZY W TWARZ TERAZ KOLEGOM Z ZAWODU?

PODOBNE TEMATY
"Tylko nie mów nikomu"! Bezpłatna pomoc prawna dla ofiar kościelnej pedofilii w Gnieźnie i okolicy 11 maja pojawił się film pt. "Tylko nie mów nikomu", który w sposób bezdyskusyjny pokazuje kilka przypadków... Wtorek, 14 maja 2019
Bezpłatne porady prawne w Dzień Kobiet! Do 7 marca 2019 r. każda kobieta może umówić się na Dzień Kobiet, na bezpłatną konsultację prawną z... Poniedziałek, 4 marca 2019
Nieodpłatna pomoc prawna w roku 2019 Od 1 stycznia 2019 r. na terenie powiatu gnieźnieńskiego udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna. Z... Poniedziałek, 28 stycznia 2019
Zgromadzenie wspólników jako organ spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Zgromadzenie Wspólników jest jednym z czterech organów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (obok... Piątek, 11 stycznia 2019