Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

85 gnieźnieńskich policjantów na L4! To 30% pracowników komendy

Poniedziałek, 5 listopada 2018
  • 85 gnieźnieńskich policjantów na L4! To 30% pracowników komendy
REKLAMA

85 funkcjonariuszy pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie przebywa na zwolnieniach lekarskich L4. Wszystko za sprawą "Psiej grypy", czyli ogólnopolskiego protestu.

85 funkcjonariuszy to 30% obsady gnieźnieńskiej jednostki. W komendzie utworzone są 282 etaty, z czego w pracy - wyłączając m.in. urlopy macierzyńskie - powinno stawić się 265 pracowników. Ze względu na protest aż 85 policjantów przyniosło zwolnienia lekarskie L4. To w znacznym stopniu utrudnia funkcjonowanie jednostki, jednak "każdy medal ma dwie strony". Mundurowi walczą w ten sposób o podwyżki. Nie da się ukryć, że Polscy policjanci są jednymi z najsłabiej zarabiających na terenie Unii Europejskiej.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(18)

  • 08.11.2018 02:21  Odpowiedz na komentarz

    Nawet dobry z ciebie pacjent. Dzieci w przedszkolu wiedzą że w policji urlop na żądanie to fikcja a o zielony liść niech twoja rozczochrana GŁOWA się nie boii ???? okrada się funkcjonariuszy z 20% pensji i nagradza Chojnie zgadnij kogo

  • 07.11.2018 14:05  Odpowiedz na komentarz

    Zrozumiałbym policjantów gdyby protestowali biorąc urlop na żądanie. Ale udawać, że wszyscy nagle zachorowali?? W to, nawet przedszkolak nie uwierzy. I teraz pytanie Kto badał tych policjantów ? Czy maja płacone za te dni z portfela tego lekarza ? W ten właśnie sposób okrada się służbę zdrowia . W ten właśnie sposób obniża się zarobki pielęgniarek i salowych.

  • 190 ponoć

  • 06.11.2018 13:03  Odpowiedz na komentarz

    Jak mam być szczery to polska policja zarabia najmniej w Europie i się nie dziwię że chorują. Jak na ulicy mają pracować zmęczeni i słabo opłaceni mundurowi to lepiej niech chorują... Jestem z wami i życzę godziwych pensji!!!

  • 06.11.2018 13:02  Odpowiedz na komentarz

    124 za CHWILE amerykańskie wojsko wyjdzie na miasto z powidza

  • 06.11.2018 10:34  Odpowiedz na komentarz

    120 i rosnie

  • 06.11.2018 08:20  Odpowiedz na komentarz

    Są na l4 albo i nie są na l4 to i tak pijaki rządzą na grunwaldzkim

  • Policjantki i policjanci ślubowaliście służyć nam z Narażeniem życia...przypomnijcie sobie słowa roty ślubowania,młodzi pamiętają,bo starzy nie znają. Co będzie gdy będzie ktoś potrzebował pomocy a was nie będzie,jak MĄż będzie lał dzieci,żonę,jak brat będzie zabijał brata??? Co ten dyżurny ma odpowiedzieć???nie przyjedziemy bo strajk,bo na L4???Jak inny policj.zasłabnie jadąc na ratunek??SKandal

    06.11.2018 13:04

    Były glina walczy o to co zabrał rząd ustawa dezubekacyjna. Pozdro cywil

  • 06.11.2018 02:12  Odpowiedz na komentarz

    Podwazajmy lekarzy może ich też zabraknie dla ziomka.

  • 05.11.2018 23:25  Odpowiedz na komentarz

    Każdy ma prawo zachorować i nie ma co pluć JADEM trzeba zebrać siły aby móc pełnić OBowiązki

  • Podziwiam was za to co robicie,dzięki wam i waszej ciężkiej pracy można jeszcze w miarę normalnie żyć popieram też waszą walkę o wyższe płace i mam nadzieję ŻE reszta ludzi pracujących weźmie z was przykład sama pracuję już prawie czterdzieści lat i nie zgadzam się z tym co obecny rząd robi z uczciwie pracującymi mam dość płacenia na nierobów którzy tylko wyciągają łapy po zasiłki z opieki

  • 05.11.2018 21:01  Odpowiedz na komentarz

    Staż Pożarna z Gniezna bez odwagi gzie są bohaterowie dziś widzimy kto ma odwagę walczyć a kto nie

  • 05.11.2018 20:49  Odpowiedz na komentarz

    kazdy ma prawo protestować jestem z wami kulsony ;)

  • 05.11.2018 20:48  Odpowiedz na komentarz

    No i cisza i spokój

  • 05.11.2018 20:44  Odpowiedz na komentarz

    Moze sprawdzic lekarzy dlaczego tak wypisuja zwolnienia i co na to ZUS

    06.11.2018 01:22

    Zanim coś napiszesz to się najpierw zorientuj że policja nie podlega pod ZUS... Łatwo tylko krytykować gdy nie ma się o niczym pojęcia...

  • Strażacy!!!!!! uczcie SIĘ i BIERZCIE z nich przykład brawo!!!!!

PODOBNE TEMATY
UWAGA - Przekierowanie numeru alarmowego 997 na numer 112 9 listopada na terenie powiatu gnieźnieńskiego przeprowadzony zostanie proces przekierowania numeru... Piątek, 9 listopada 2018
Ponad połowa gnieźnieńskich policjantów na zwolnieniach lekarskich Dokładnie 52% funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przebywa obecnie na zwolnieniach... Środa, 7 listopada 2018
Paweł P., brat "Bestii", usłyszał wyrok! Trafi za kratki 3 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, 9 miesięcy ograniczenia wolności w postaci 40 godzin... Poniedziałek, 5 listopada 2018
Problem z dojazdem karetki i jazda pod prąd - incydentalne zdarzenia 1 listopada Jak podkreśla gnieźnieńska Policja, 1 listopada w okolicach cmentarzy na terenie Pierwszej Stolicy było... Poniedziałek, 5 listopada 2018