PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Beniaminek pokonany. Trzy punkty zostają w Gnieźnie!

Poniedziałek, 5 listopada 2018
  • Beniaminek pokonany. Trzy punkty zostają w Gnieźnie!

W sobotę MKS PR URBIS Gniezno pokonał drużynę MKS-u Karczew 30:22. Gospodynie praktycznie przez całe spotkanie znajdowały się na prowadzeniu, choć zdarzały im się słabsze okresy gry. Najwięcej bramek w barwach gnieźnianek zdobyła Jagoda Linkowska (8).

Wynik spotkania w drugiej minucie otworzyła Julia Zagrajek. Było to jedyne prowadzenie MKS-u Karczew w trakcie sobotniego pojedynku. Do wyrównania kilka chwil później doprowadziła Maja Bielińska, która pewnie wykonała rzut karny. Tego dnia Maja była nieomylna na linii siódmego metra - zdobyła sprzed niej cztery trafienia.

Na prowadzenie gnieźnianki wysforowały się w piątej minucie, kiedy to na listę strzelczyń wpisała się Marta Giszczyńska. Bardzo szybko odpowiedziały przeciwniczki, inkasując trafienie z rzutu karnego. Jego autorką została Joanna Wójcik, najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach ekipy przyjezdnej - rzuciła w sobotę aż dziesięć bramek.

W siódmej minucie kapitalną serię gospodyń zainicjowała Joanna Sawicka. MKS PR URBIS zdobył sześć trafień z rzędu, w tym trzy wspomnianej Sawickiej, dwa Ewy Nowickiej i jedno Giszczyńskiej. To była seria, która mocno wpłynęła na dalsze losy pierwszej połowy. Karczewianki nie potrafiły odpowiedzieć, a już na pewno nie z taką samą siłą. Przyjezdne co jakiś czas kąsały, ale nie umiały zatrzymać wzrastającego prowadzenia miejscowych. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 16:7.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał żadnych większych zrywów karczewianek. Wydawało się, że podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka mają wszystko pod kontrolą i ze spokojem utrzymają prowadzenie do końcowej syreny. Co prawda w 37. minucie serię trzech trafień z rzędu zainicjowała Joanna Wójcik, ale to pozwoliło zmniejszyć straty przyjezdnych jedynie do ośmiu bramek.

Wciąż w dużo lepszym położeniu znajdowały się gospodynie. Do 50. minuty mieliśmy wyrównany okres gry - bramka za bramkę. Potem coś się zacięło. Ekipa MKS-u Karczew zdobyła sześć trafień z rzędu i było widać, że nabiera wiatru w żagle. Trenerzy MKS-u PR URBIS poprosili wtenczas o przerwę, by ustalić taktykę na najważniejszą część spotkania.

W ostatnich pięciu minutach na szczęście wszystko wróciło na właściwe tory. Skończyła się dobra passa ekipy prowadzonej przez trenerów Grzegorza Ankiewicza i Tomasza Lubasa. Swoje w ataku zrobiła Jagoda Linkowska. Doświadczona zawodniczka wzięła ciężar gry na swoje barki i rzuciła trzy bramki z rzędu, które okazały się kluczowe w kontekście ostatecznego rozrachunku. Dobre interwencje dołożyła też Kamila Olejniczak. Tuż przed końcową syreną wynik na 30:22 ustaliła Martyna Bigoszewska-Jackowiak.

Sobotnie zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno poprawiło pozycję ekipy prowadzonej przez Roberta Popka i Romana Solarka w ligowej tabeli. Obecnie żółto-czarne mają na swoim koncie cztery triumfy i dwie porażki.

6. kolejka I ligi kobiet gr. A: MKS PR URBIS Gniezno - MKS Karczew 30:22 (16:7):