Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Psia grypa" dopadła gnieźnieńską komendę

Niedziela, 4 listopada 2018
REKLAMA

Już ponad 50 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przebywa na zwolnieniach lekarskich. Wszystko za sprawą ogólnopolskiego protestu, który potocznie nazywany jest "Psią grypą".

Dzisiaj otrzymaliśmy następującą wiadomość:
"Przed chwilą dostałem info z komendy w Gnieźnie - 100% patrolówki, 90% ruchu drogowego, 50% kryminalnej wzięło dziś L4! Na SOR w szpitalu zabrakło druków L4 i kazali ludziom po odbiór przychodzić jutro od rana."

Na profilu facebook'owym MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI można na bieżąco śledzić przebieg protestu w Polsce. Funkcjonariusze domagają się podwyżek. Jeżeli rząd nie spełni ich oczekiwań, liczba policjantów na L4 będzie się systematycznie zwiększać.

Mundurowi spodziewają się także, że 10 listopada w Legionowie zostanie ogłoszony alarm, na który zostaną ściagnięci funkcjonariusze z całej Polski. Wszystko za sprawą Święta Niepodległości i corocznych marszów w stolicy. Niewykluczone jednak, że pełna mobilizacja może zostać ogłoszona nawet w przeciągu najbliższych 48 godzin, zanim do protestu dołączą kolejni funkcjonariusze.

W internecie zaczęły pojawiać się memy związane z "Psią grypą". Możecie je zobaczyć w galerii tego artykułu.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Facebook MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Napisz komentarz

Komentarze(40)

  • sa i tacy policjanci , co aby sobie dolozyc kasy do tej policyjnej wyplaty , to niestety ale co niektorzy chandluja Narkotykami - byl kiedys taki policjant ktory zajmowal sie handlem Narkotykow , po za tym wystawianie mandatow , im wiecej policja wystawi takich mandatow , tym wieksza jest frekWENCJA . WYJAZD Z TEJ POLICJI , I DO UCZCIWEJ PRACY

  • nikt , nikogo na siłę w policji nie trzyma nie podoba się to won do łopaty bo do niczego innego się nie nadają .

    07.11.2018 11:07

    Ty zapewne nadajesz się do komentowania i odwagi za monitoru ????????????????????

  • 06.11.2018 02:34  Odpowiedz na komentarz

    Niewielu sobie zdaje sprawę, że odchodzą już policjanci z 3-5 letnim stażem. Nikt się tym nie chwali przecież. Połowa funkcjuszy już robi uprawnienia na koparki, instruktorskie, prawko na C i e. Najbliższe 3 lata będzie kolorowo mając w nosie te "przywileje"

  • 05.11.2018 22:29  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie ogarnijcie SIE moze dosyć tego jadu każdy zawód jest potrzebny ktoś w końcu musi płacić podatki na tych którzy zamiast się wziąć do jakiejkolwiek pracy wolą stać w kolejce do opieki społecznej .a policjantów podziwiam za ich zaangażowanie i nie oszukujmy się ich cierpliwość do tych wszystkich pseudo obywateli którzy SĄ mądrzy gdy wypija coś mocniejszego. Tak więc panowie policjanci Tak

  • 05.11.2018 14:30  Odpowiedz na komentarz

    Podziwiam żony tych policjantów, Oni godzą się na tą pracę... Wasze wsparcie jest bardzo ważne. Poświęcają się kosztem życia prywatnego, rodziny dla dobra społeczeństwa. Dużo zdrówka wam Życzę.

  • 05.11.2018 12:05  Odpowiedz na komentarz

    TOBI ZUS NIECH robi swoje. Nie ma ludzi z żelaza. nikogo nie interesuje że chodzisz osmarkany do pracy i zarażasz innych. Znajomy policjant przez takie chodzenie zakończył swoją pracę po 10 latach z rozrusznikiem. Jak chcesz podważać decyzje lekarza to powodzenia. Powodzenia z kontrolami i donosami. Cywile się nie pierniczą i niejednokrotnie wychodzą finansowo korzystniej na l4. Na koparce5tysm-sc

  • 05.11.2018 11:05  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie jest zus z weryfikacją tych l4 wszyscy mają psią OSPę.

  • ponoć kadra kierownicza została i mają dostać po 3 tyś nagrody

  • 05.11.2018 10:39  Odpowiedz na komentarz

    Jak w policji jest tak zle to dlaczego wszyscy sie tam tak garneli moze dlatego ze szybka EMERYTURa a teraz rozczarowanie ze niskie place nikt was sila tam nie trzyma sprubujcie pracy na budowie pracodawcy w lidlu kierowca busa 2900 netto pracownicy MAGAZYNOWI, GESTAMP, VV wszedzie sUkaja za dobre pieniadze 8godz i do domu za weekendy i swieta 100% PLATNE jest jedno ALE TRZEBA uczciwie zapiii....c

    05.11.2018 12:18

    Ta szybka emerytura minimum 25 lat pracy i 55 przy odejsciu. tzn jak masz 20 lat pracujesz 35 a nie 25. Jak przyjdziesz w wieku 40 lat to cywil 20 lat pracy idzie w P*** bo po 65 roku zycia nie mozesz otrzymywać z 2 świadczen z budżetu i ZUSU. mistrzu z za monitora doinformuj sie a potem pisz. miesiac byś nie wytrzymał hejterze a najwiecej masz pewnie do powiedzenia. 6 nocek 23-7 z patusami i byby

  • 04.11.2018 20:07  Odpowiedz na komentarz

    TRZYMAM za was kciuki! Szkoda tylko, że nie wszyscy się przyłączyli do protestu. Nie mniej jednak, brawa za odwagę!
    Dbajcie o siebie i wasze zdrowie :)

  • 04.11.2018 19:31  Odpowiedz na komentarz

    Jak ta choroba zlapie ludzi na szczyt w grudniu to chyba wystawia wojko na ulice

  • 04.11.2018 19:26  Odpowiedz na komentarz

    Co Ty za gluooty piszesz nic nie przywrócili, a jak z lepiej platnych to na co czekasz, wstepuj w szeregi

  • 04.11.2018 19:25  Odpowiedz na komentarz

    Od jutra to dopiero spadnie deszcz zielonych liści. Od jutra zacznie się jazda na całego.

  • 04.11.2018 18:27  Odpowiedz na komentarz

    A co mają powiedzieć ludzie, którzy wykonują pracę budowlane, magazynowe, sklepie itp. Co oni mają powiedzieć na marne płace i emerytury? Grzyby ci ludzie zastrajkowali masowo jestem pewien, że dopiero by się otworzyły oczy ludziom i zaczęli by szanować człowieka.

    05.11.2018 12:11

    Nikt nikomu nie broni wstąpić do policji. Polepsz sobie wstąp. Koniec z weekendami, świętami, sylwestrem, płatnymi nadgodzinami, urlopem w sierpniu czy lipcu, rodziny, picia piwka w lokalu, dyskotekami bo jak cie patole namierza to masz po ryju bramie. Dzien dobry i do widzenia koniec: spadaj, ty k***, i od najgorszych. Przyjdz twoja psychika pęknie mistrzu pisania za klawiatury.

    05.11.2018 07:57

    Tylko ze policja ma naprawde odpowiedzialna prace i ryzykowna na utrate zdrowia Lub zycia do tego KontAkt z patologia!!!

  • 04.11.2018 18:25  Odpowiedz na komentarz

    jak praca w policji nie odpowiada to można się zwolnić, po co blokować mniejsce. jest tyle wolnych mniejsc dla kierowców

    05.11.2018 12:12

    jest tyle wolnych miejsc złóż papiery i wytrzymaj 5 lat na ulicy a potem się udzielaj.

  • 04.11.2018 18:16  Odpowiedz na komentarz

    Jaka "symulacja"....choroba

  • 04.11.2018 18:14  Odpowiedz na komentarz

    Policja nie podlega pod zus

  • 04.11.2018 17:33  Odpowiedz na komentarz

    Panowie albo WSZYSCy albo NIKT, wszyscy na L4 to sie rzad ruszy a tak was wezma na przeczekanie

  • 04.11.2018 17:30  Odpowiedz na komentarz

    Brawo Wy. Trzymamy

  • 04.11.2018 16:44  Odpowiedz na komentarz

    Chciał się rząd PiS przylizać policjantom więc przywrócił płatne 100% chorobowe. Teraz zbiera KONSEKWENCJE. Czy policja zarabia aż tak MAŁO? To jedna z lepiej opłacanych grup zawodowych.

    05.11.2018 12:13

    no jak ile zarabiamy dzielnicowy na 6 grupie 5 tys sam minister to potwierdził. w gnieźnie jest 1 na 6 grupie i chciał by mieć te 5 koła :-)

    04.11.2018 20:56

    Skoro twierdzisz, że Policja to jedna z najlepiej zarabiających grup zawodowych to zapraszam. Załóż mundur i służ. Za te duże pieniądze. Zobaczymy co powie twoja żona i dzieci na taką kupę pieniędzy.

    2200 na start przez 3 lata każdy światek i niedzielę tyrac. To już nie jest praca tylko fabryka ROBOli. Urlop najlepiej w siarczysty mróz. Lato jest dla plecaków bądź zabronione w planowaniu

    04.11.2018 18:21

    Chorobowe jest płatne 80%...gamoniu. Wprowadziło to p. O za swoich rządów. Doucz się, poczytaj.

    04.11.2018 18:20

    Kiedy przywrócili 100%... Jak na razie bez zmian ... Nazwał bym cię odpowiednio ale nie wiem jak nazywa się méska wersja kobiecego zawodu o bardzo długiej tradycji...

    04.11.2018 18:11

    Niczego nie przywrócił. Dostają 80 procent.

    04.11.2018 18:06

    Jedna z lepiej opłacanych? Najpierw proponuję dowiedzieć się ile zarabiamy :)

  • 04.11.2018 16:36  Odpowiedz na komentarz

    A czy stymulowanie l4 czasem nie podlega karze?

    04.11.2018 18:52

    Uważasz lekarzy za głupców? Jakim prawem?

  • 04.11.2018 16:28  Odpowiedz na komentarz

    Popieram akcję bo ludzi nie wolno oszukiwać. za pracę należy się godne wynagrodzenie, a WARUNKÓW UMOWY EMERYTALNEJ NIE NALEŻY ZMIENIAĆ W CIĄGU ROZPOCZĘTEJ PRACY. JAK JEST TAK DOBRZE FINANSOWO W KRAJU TO DLACZEGO NIE DAĆ LUDZIOM ZA PRACĘ GODNEGO WYNAGRODZENIA. popatrzeć na system wymiaru godzin pracy sejmu senatu i porównać wynagrodzenia i odpowiedzialność.

    04.11.2018 18:10

    No patrzaj a sędziom sądu najwyższego zmienili w trakcie kadencji.brawo policja.precz z dobra zmiana.

  • 04.11.2018 16:08  Odpowiedz na komentarz

    a już myślałem że w gnieźnie policja to " Ślimaki"