Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prokuratura w Poznaniu przejęła sprawę opiekunki z MOPS-u! Zgłosili się kolejni poszkodowani

Czwartek, 1 listopada 2018
  • Prokuratura w Poznaniu przejęła sprawę opiekunki z MOPS-u! Zgłosili się kolejni poszkodowani
REKLAMA

Przez ponad miesiąc śledczy niewiele zrobili w sprawie Kariny G. - opiekunki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie, która znęcała się fizycznie i psychicznie nad 80-letnią podopieczną. Po naszej publikacji w ciągu jednego dnia sformułowano zarzuty wobec kobiety, natomiast w ciągu kolejnej doby sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

O sprawie Kariny G.  pisaliśmy w artykule pt. "Opiekunka z gnieźnieńskiego MOPS-u biła 80-letnią, niewidomą podopieczną". Po naszej publikacji organy ścigania w końcu wzięły się do pracy. Wobec kobiety sformułowano zarzuty, sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Temat trafił do mediów ogólnopolskich oraz zagranicznych. Do naszej redakcji zgłosiła się również kolejna osoba, która twierdzi, że Karina G. mogła znęcać się nad członkiem jej rodziny. Sprawą zajął się adwokat Radosław Szczepaniak, który jest w kontakcie z domniemanymi pokrzywdzonymi. Zdaniem rodziny, MOPS był informowany o zastrzeżeniach odnośnie Kariny G. Jeszcze w tym tygodniu mają być znane ustalenia w tej sprawie. Rodzina prosi jednak o anonimowość na tym etapie.

Ponieważ pojawiły się komentarze mówiące o tym, że Karina G. była wcześniej karana, sprawdziliśmy dlaczego została zatrudniona w MOPS-ie. Okazuje się, że jednostka nie wymaga od kandydatów na pracowników przedłożenia zaświadczenia o niekaralności, co wydaje się absurdalne, ponieważ pracę mogliby dostać przestępcy, np. na tle seksualnym czy rozbójniczym. Niestety przepisy te reguluje ustawa. Wobec powyższego również pracodawca nie ma możliwości wystąpienia z wnioskiem do Sądu w sprawie ustalenia przeszłości kryminalnej opiekunów.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(16)

  • 05.11.2018 20:31  Odpowiedz na komentarz

    Z tego co słyszałam jest już w Gnieźnie na poznańskiej. Uda chorą psychicznie i wyjdzie z tego jakoś.

    06.11.2018 17:06

    nie moge juz tyle dni przestac myslec o tej biednej Pani Irenie. Czy ktos wie jak sie czuje ? mam nadzieje ze zapomni wszytsko co ja spotkalo. Czy jest tu osoba ktora ja zna osobiscie ?

  • 05.11.2018 12:13  Odpowiedz na komentarz

    sprawa działu usług w mops ma szerszy zakres. niekompetencja, brak nadzoru.najważniejsze że pociotki od godz.7.00 do 11.00 pija kawkę, praca- co tam- sama się zrobi.

  • 05.11.2018 11:46  Odpowiedz na komentarz

    Tyle krzyku o Rodo, a media podają wszystko na tacy,Adres tej pani !!!!Wstdzcie się za tą nagonkę.Kobieta bez Waszej pomocy i tak poniesie konsekwencje.A może MOPS zapomniał,że nie tylko praca,ale też wsparcie dla pracowników sie liczy !!!A dlaczego niektóre rodziny nie opiekują się bliskimi...bo NIe mają współczucia i cierpliwości a wymagają tego od innych.

    05.11.2018 20:32

    To nie oznacza ze ktos ma prawa tak traktowac starsza bezbronna osobe. A pracy jest ful jak jej nie pasowala. Nie wytrzymywala to do biedry na kase.

  • 05.11.2018 11:23  Odpowiedz na komentarz

    Afera na cały kraj..czytając Komentarze mam wrażenie,że 90% osób które pisały te komentarze potrzebują opieki psychiatryczne,niby inteligentni,wykształceni a po wpisach widać że słoma z butów im wystaje. Chodzi też o media,które zrobiły nagonkę na wszystkich którzy znali panią K. A nikt nie pomyślał jaki mogą być tego skutki w małej miejscowości.

    06.11.2018 17:05

    mamy miec litosc nad padalcem ? kied 100 late temu pisano ze humanitaryzm nas zabije , wszyscy maja prawa wielkie poza ofiarami . scigac dziadowe niech placze, szlocha, ucieka boi sie , niech nie zazna spokoju do konca zycia .

  • 04.11.2018 20:09  Odpowiedz na komentarz

    Pani miała przełożonych, którzy mają obowiązek kontroli pracownicy. Przełożone powinny zostać zwolnione w trybie natychmiastowym, a nie wymądrzać się i wysiadywać na pierdołach u Pietraka.

  • 03.11.2018 19:06  Odpowiedz na komentarz

    Musial zajac sie Poznan bo ta gnieznienska prokuratura to skorumpowane szambo

  • 03.11.2018 13:00  Odpowiedz na komentarz

    Nie do pierdla, bo tam za dobrze by miała, proponuję przykuć do łóżka, zakleić oczy by nie mogła widzieć i dać "opiekunkę" na cały dzień :)

  • 02.11.2018 17:59  Odpowiedz na komentarz

    W jakich zagranicznych mediach mówili?

    03.11.2018 08:03

    Tvn CHUBa ha ha

  • 02.11.2018 16:46  Odpowiedz na komentarz

    Ania to ona już w piierdlu była piszesz zpowrotem ją do pierdla

  • 02.11.2018 13:26  Odpowiedz na komentarz

    Mam NADZIEJĘ że TA qwa zgnije w zk. A rękoma bym jej tak kazała machać Że by kulę Ziemską przeleciała.

    02.11.2018 17:34

    z klatki to raczej długo nie wyleci ewentualnie może sobie pocwierkac