Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak to z grą miejską było. "Nie tylko Kareja - czyli ulice naszego miasta"

Czwartek, 25 października 2018
  • Jak to z grą miejską było.

Historia buduje tożsamość oraz poczucie dumy, z tego kim jesteśmy i skąd pochodzimy. To, ile wiemy o miejscu, w którym mieszkamy, wpływa na to, jak jest ono przez nas postrzegane. Świadomość ta wpływa również na to, jak postrzegamy siebie w kontekście kontaktów z mieszkańcami innych regionów, a nawet innych państw. Z tego wypływa również szacunek do tego co nasze, rodzime - "gnieźnieńskie".

Za nami, właśnie zakończony przepiękny FYRTEL Festiwal Dziedzictwa Kulturowego Gniezna. Jednym z wydarzeń tegorocznej imprezy była gra miejska " Nie tylko Kareja - czyli ulice naszego miasta", zorganizowana i przeprowadzona przez członków Klubu Dyskusji o Książce.

Tematem przewodnim zabawy były gnieźnieńskie ulice - ich historia, a także kondycja współczesna. Rolą turnieju miało być, przede wszystkim, zapoznanie się jej uczestników z bogatą i ciekawą historią miasta.

Do zawodów stanęły cztery drużyny. Po dwie z: Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na wylosowane w kolejnych lokalizacjach pytania. Do miejsc rozmieszczonych w ścisłym centrum można było dojść kierując się podaną wskazówką. Pytania o różnej trudności, zarówno tekstowe jaki i graficzne, były dla uczestników niejednokrotnie zaskoczeniem. Miłą niespodzianką dla organizatorów była doskonała znajomość mało znanych faktów z gnieźnieńskiej historii, jaką wykazali się członkowie drużyn.

Zwycięską okazała się grupa "Dąbrówka" z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w składzie: Roksana Gałgańska, Małgorzata Rakowska i Oskar Dróbka. Wszyscy uczestnicy gry mogli liczyć na uznanie i przygotowane podarunki.

Dla Klubu Dyskusji o Książce była to pierwsza samodzielnie przygotowana i przeprowadzona gra miejska. Wiemy już na pewno, że nie ostatnia.

Za niedociągnięcia przepraszamy i zapewniamy, że nie pojawią się w kolejnych edycjach.

Klub Dyskusji o Książce pragnie serdecznie podziękować za możliwość sprawdzenia się i uczestniczenia w wielu kulturalnych inicjatywach panu Piotrowi Wiśniewskiemu. Paniom: Renacie Frasz i Małgorzacie Rakowskiej za zaangażowanie i współpracę przy turnieju. Pani Katarzynie Wilczkowskiej, kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, Filii w Gnieźnie oraz lokalowi Gruszka i Pietruszka przy ul. Rynek 9 dziękujemy za możliwość przeprowadzenia gry w tych miejscach. Młodzieży dziękujemy za to, że znalazła czas, aby wziąć udział we wspólnej zabawie.

Było nam niezmiernie miło.
 
tekst: KDoK
foto: Anna Farman, Przemysław Degórski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Skąd wynika popularność kryminałów i książek sensacyjnych? Książki sensacyjne i kryminały cieszą się niesłabnącą popularnością. Zarówno polscy, jak i zagraniczni... Czwartek, 18 kwietnia 2019
Roznosimy radość z czytania Możemy więcej i chcemy robić więcej - dla osób starszych. Rozszerzyliśmy naszą biblioteczną inicjatywę... Wtorek, 16 kwietnia 2019
Pięć lat w Luizjanie - zapis pewnego badania socjologicznego Z Klubem Dyskusji o Książce znów wybieramy się za ocean, do Stanów Zjednoczonych. I znów na warsztat... Wtorek, 16 kwietnia 2019
Literatura dziecięca w centrum, czyli Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci Co roku świętujemy hucznie, więc i w tym roku nie mogło być inaczej. 2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień... Środa, 3 kwietnia 2019