Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Problematyczne worki z głosami

Poniedziałek, 22 października 2018
 • Problematyczne worki z głosami

Komisje wyborcze mają problem z kartami do głosowania. Nie ma kto ich nosić do Starostwa Powiatowego. To prawdopodobnie błąd w organizacji pracy na szczeblu państwowym.

Na korytarzu Urzędu Miasta Gniezna, który dzisiaj normalnie funkcjonuje od godzin rannych, stoją worki z głosami oddanymi w wyborach samorządowych. Członkowie komisji liczącej głosy są w pracy od godz. 20.45.

Co Państwo macie zrobić z tymi workami?
Pilnować na własna rękę - odpowiada członek komisji. Na przykład został przewodniczący tylko, bo inni poszli do pracy i on jeden musi iść ze szkoły z tymi workami do Urzędu Miasta, potem z Urzędu Miasta do starostwa i ze starostwa znowu do Urzędu Miasta zdać worki. Jak ktoś nie ma własnego samochodu, to ma spory problem, bo musi nieść kilka worków normalnie ulicą - chodnikiem. Jak ma samochód - musi dojść do niego z kilkoma workami.

Wszyscy pilnują worków?
Oczywiście, że nie. Po prostu się nie da. Te z głosami do rady powiatu i sejmiku trzeba zanieść do starostwa. Jak ktoś nie ma auta, musi iść pieszo. Często część worków zostaje na korytarzu.

Urząd funkcjonuje normalnie?
Tak. Musi. Jest normalny dzień pracy.

Gdzie wówczas są worki z głosami?
No na korytarzu. Między petentami.
 
Jest Pan w pracy od godz. 20.45. Ma Pan siłę pilnować worków?
Sam zostałem z mojej komisji. Ludzie poszli do pracy. Ja ledwo na nogach stoję a muszę tego pilnować.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 22.10.2018 16:38  Odpowiedz na komentarz

  Wszystko przez skomplikowaną i ?pisaną na kolanie? ordynację wyborczą autorstwa PiS.

 • 22.10.2018 13:31  Odpowiedz na komentarz

  Suweren wybrał. PiS precz

 • 22.10.2018 11:45  Odpowiedz na komentarz

  Czy to nie PiS jako partia rządząca na tą chwilę zarządza wyborami i całym procesem ?

 • 22.10.2018 11:41  Odpowiedz na komentarz

  Ludzie! To oni w tym urzędzie mogą nieźle machloje robić z tymi kartami!Zresztą,jak już wiedzieli wczoraj po godz.18 że Buddasz wygrał to nieźle musiało być fałszerstwo!!!!!!

  22.10.2018 13:02

  Co Pan P*****dasz? Zgłoś się na komisję następną to może Ci te głupie teorie z głowy wyjdą. Każda partia ma swojego delegata, który patrzy na ręce reszcie. Nie ma mowy o większych machlojkach.

PODOBNE TEMATY
Zakończył się remont ulicy Roosevelta Roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym realizowanym wspólnie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i... Piątek, 13 września 2019
Wojna na linii Miasto - Powiat? Magistrat stracił blok wart miliony, a wypomina 2,9 tys. zł przeznaczone na turystykę Urząd Miasta Gniezna szuka sporu prawdopodobnie z każdym możliwym podmiotem - w szczególności ze Starostwem... Piątek, 13 września 2019
Prezydent nie popiera posłanki? Radni miejscy są pełni obaw! Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz najwyraźniej zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem nastawił przeciw... Niedziela, 8 września 2019
Kierowanie ruchem na skrzyżowaniu Wrzesińskiej i Kostrzewskiego Jak informuje prywatny inwestor prowadzący prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Wrzesińskiej i Kostrzewskiego,... Sobota, 7 września 2019