Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Problematyczne worki z głosami

Poniedziałek, 22 października 2018
 • Problematyczne worki z głosami

Komisje wyborcze mają problem z kartami do głosowania. Nie ma kto ich nosić do Starostwa Powiatowego. To prawdopodobnie błąd w organizacji pracy na szczeblu państwowym.

Na korytarzu Urzędu Miasta Gniezna, który dzisiaj normalnie funkcjonuje od godzin rannych, stoją worki z głosami oddanymi w wyborach samorządowych. Członkowie komisji liczącej głosy są w pracy od godz. 20.45.

Co Państwo macie zrobić z tymi workami?
Pilnować na własna rękę - odpowiada członek komisji. Na przykład został przewodniczący tylko, bo inni poszli do pracy i on jeden musi iść ze szkoły z tymi workami do Urzędu Miasta, potem z Urzędu Miasta do starostwa i ze starostwa znowu do Urzędu Miasta zdać worki. Jak ktoś nie ma własnego samochodu, to ma spory problem, bo musi nieść kilka worków normalnie ulicą - chodnikiem. Jak ma samochód - musi dojść do niego z kilkoma workami.

Wszyscy pilnują worków?
Oczywiście, że nie. Po prostu się nie da. Te z głosami do rady powiatu i sejmiku trzeba zanieść do starostwa. Jak ktoś nie ma auta, musi iść pieszo. Często część worków zostaje na korytarzu.

Urząd funkcjonuje normalnie?
Tak. Musi. Jest normalny dzień pracy.

Gdzie wówczas są worki z głosami?
No na korytarzu. Między petentami.
 
Jest Pan w pracy od godz. 20.45. Ma Pan siłę pilnować worków?
Sam zostałem z mojej komisji. Ludzie poszli do pracy. Ja ledwo na nogach stoję a muszę tego pilnować.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 22.10.2018 16:38  Odpowiedz na komentarz

  Wszystko przez skomplikowaną i ?pisaną na kolanie? ordynację wyborczą autorstwa PiS.

 • 22.10.2018 13:31  Odpowiedz na komentarz

  Suweren wybrał. PiS precz

 • 22.10.2018 11:45  Odpowiedz na komentarz

  Czy to nie PiS jako partia rządząca na tą chwilę zarządza wyborami i całym procesem ?

 • 22.10.2018 11:41  Odpowiedz na komentarz

  Ludzie! To oni w tym urzędzie mogą nieźle machloje robić z tymi kartami!Zresztą,jak już wiedzieli wczoraj po godz.18 że Buddasz wygrał to nieźle musiało być fałszerstwo!!!!!!

  22.10.2018 13:02

  Co Pan P*****dasz? Zgłoś się na komisję następną to może Ci te głupie teorie z głowy wyjdą. Każda partia ma swojego delegata, który patrzy na ręce reszcie. Nie ma mowy o większych machlojkach.

PODOBNE TEMATY
MIKO wyprzedaże pomarketowe! Towar tańszy nawet o 80%! Miko wyprzedaże pomarketowe to outlet, w którym ceny sięgają nawet do -80%. W naszej ofercie nowy asortyment... Środa, 20 listopada 2019
20 000 zł rabatu na zakup domu podczas Black Friday i całego miesiąca! Dlaczego Black Friday ma trwać tylko jeden dzień? Wybór domu wymaga czasu i uwagi, dlatego dajemy Wam... Poniedziałek, 18 listopada 2019
Remont wiaduktu im. ks. Jerzego Popiełuszki przesunięty w czasie! W przyszłości zostanie wyłączony z użytkowania Informujemy, że od poniedziałku 18 listopada wiadukt w ciągu ulicy Warszawskiej w Gnieźnie (DW 260)... Sobota, 16 listopada 2019
Wieczornica już 17 listopada w Szczytnikach Duchownych 17 listopada o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Szczytnikach Duchownych odbędzie się Wieczornica z okazji... Piątek, 15 listopada 2019