Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Problematyczne worki z głosami

Poniedziałek, 22 października 2018
 • Problematyczne worki z głosami

Komisje wyborcze mają problem z kartami do głosowania. Nie ma kto ich nosić do Starostwa Powiatowego. To prawdopodobnie błąd w organizacji pracy na szczeblu państwowym.

Na korytarzu Urzędu Miasta Gniezna, który dzisiaj normalnie funkcjonuje od godzin rannych, stoją worki z głosami oddanymi w wyborach samorządowych. Członkowie komisji liczącej głosy są w pracy od godz. 20.45.

Co Państwo macie zrobić z tymi workami?
Pilnować na własna rękę - odpowiada członek komisji. Na przykład został przewodniczący tylko, bo inni poszli do pracy i on jeden musi iść ze szkoły z tymi workami do Urzędu Miasta, potem z Urzędu Miasta do starostwa i ze starostwa znowu do Urzędu Miasta zdać worki. Jak ktoś nie ma własnego samochodu, to ma spory problem, bo musi nieść kilka worków normalnie ulicą - chodnikiem. Jak ma samochód - musi dojść do niego z kilkoma workami.

Wszyscy pilnują worków?
Oczywiście, że nie. Po prostu się nie da. Te z głosami do rady powiatu i sejmiku trzeba zanieść do starostwa. Jak ktoś nie ma auta, musi iść pieszo. Często część worków zostaje na korytarzu.

Urząd funkcjonuje normalnie?
Tak. Musi. Jest normalny dzień pracy.

Gdzie wówczas są worki z głosami?
No na korytarzu. Między petentami.
 
Jest Pan w pracy od godz. 20.45. Ma Pan siłę pilnować worków?
Sam zostałem z mojej komisji. Ludzie poszli do pracy. Ja ledwo na nogach stoję a muszę tego pilnować.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 22.10.2018 16:38  Odpowiedz na komentarz

  Wszystko przez skomplikowaną i ?pisaną na kolanie? ordynację wyborczą autorstwa PiS.

 • 22.10.2018 13:31  Odpowiedz na komentarz

  Suweren wybrał. PiS precz

 • 22.10.2018 11:45  Odpowiedz na komentarz

  Czy to nie PiS jako partia rządząca na tą chwilę zarządza wyborami i całym procesem ?

 • 22.10.2018 11:41  Odpowiedz na komentarz

  Ludzie! To oni w tym urzędzie mogą nieźle machloje robić z tymi kartami!Zresztą,jak już wiedzieli wczoraj po godz.18 że Buddasz wygrał to nieźle musiało być fałszerstwo!!!!!!

  22.10.2018 13:02

  Co Pan P*****dasz? Zgłoś się na komisję następną to może Ci te głupie teorie z głowy wyjdą. Każda partia ma swojego delegata, który patrzy na ręce reszcie. Nie ma mowy o większych machlojkach.

PODOBNE TEMATY
Nowe oświetlenie na trzech kolejnych ulicach Zakończono już prace związane z budową oświetlenia na ul. Zatorze, Szopena i Lutosławskiego w Gnieźnie... Czwartek, 23 maja 2019
Kolejna kamienica na Cierpięgach wyburzona Z krajobrazu Cierpięg zniknęła kolejna kamienica. Ostatnio wzięto się za usuwanie budynków w najgorszym... Środa, 22 maja 2019
"Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT"! Czy radni przyjmą deklarację? Na najbliższej Sesji Rady Miasta Gniezna samorządowcy mają przyjąć deklarację "Gniezno miastem wolnym... Wtorek, 21 maja 2019
Posłanka Paulina Hennig-Kloska walczy o gnieźnieński PKS! Domaga się reakcji rządu Posłanka Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, zapytała marszałka oraz ministra infrastruktury podczas... Wtorek, 21 maja 2019