X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rzecznik nie zaprzecza, że sztab Tomasza Budasza znał wyniki wyborów po godz. 18.00

Poniedziałek, 22 października 2018
  • Rzecznik nie zaprzecza, że sztab Tomasza Budasza znał wyniki wyborów po godz. 18.00

Dwie gnieźnieńskie redakcje nie otrzymały akredytacji na wieczór wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasz Budasz - Koalicja Obywatelska. Nasza redakcja została o tym fakcie powiadomiona o godz. 18.06. Druga redakcja nie otrzymała żadnej informacji. Dlaczego? Czy powodem był "przeciek" wyników z Obwodowych Komisji wyborczych?

Rzecznik prasowy, Adrian Tubacki, który w arogancki sposób poinformował nas pod klubem, w którym odbywał się wieczór wyborczy Tomasza Budasza, że nie odbiera telefonu od mediów, bo nie ma na to czasu, zgodził się na krótką rozmowę. Poniżej jej treść:

Dlaczego taka decyzja wobec naszej redakcji?

Nie muszę tłumaczyć decyzji sztabu odnośnie Pana akredytacji.

Kwadrans temu wpłynęło zawiadomienie do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w związku z otrzymaną od Pana informacją, z której wynikało, że o godz. 18.06 sztab Tomasza Budasza posiadał informacje na temat wyników wyborów na Prezydenta Miasta Gniezna. Jak Pan to skomentuje?
Jak sztab znał wyniki wyborów? W jaki sposób? Poinformowałem, że powiadomimy Pana o konferencji prezydenta. Może to wystosować sam Pan prezydent, który również jest członkiem sztabu. Wystosuję pismo do kandydata na prezydenta, aby wystosował do Pana pismo odnośnie konferencji prasowej.

Skąd Pan wiedział po godz. 18.00, że Tomasz Budasz nadal będzie prezydentem po wyborach?

Nadal jest prezydentem. Nie napisałem tak. Proszę przytoczyć maila.

Treść (fragment) wiadomości z godz. 18.06:
"Jednocześnie będziemy informować Państwa redakcję o pierwszej konferencji prasowej Prezydenta Tomasza Budasza po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów."

Ile gnieźnieńskich redakcji nie otrzymało akredytacji na wieczór wyborczy Tomasza Budasza?
Nie odpowiem na to pytanie.

Dlaczego?
Nie muszę na nie odpowiadać.

Zgodnie z prawem prasowym musi Pan odpowiadać na pytania mediów.
Nie muszę. Nie odpowiem. Bo nie.

Taka jest odpowiedź: "Bo nie"?
Dokładnie tak.

Jaki był powód, że nie otrzymaliśmy akredytacji?
Nie muszę się z Panem dzielić tą informacją.

Zna Pan prawo prasowe? Co mówi na ten temat prawo pasowe?
Otrzyma Pan powód na piśmie. Nie będziemy się tutaj kłócić przy takim wieczorze. Kończę tą rozmowę.

Faktem wybiórczego potraktowania mediów podczas wieczoru wyborczego oburzeni byli m.in. kandydaci Koalicji Obywatelskiej oraz parlamentarzyści. Zwróciliśmy się do nich z zapytaniami prasowymi. Czekamy na odpowiedzi.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(38)

  • 24.10.2018 11:40  Odpowiedz na komentarz

    Na dzień wysłania @ T.Budasz był prezydentem wiec jest wszystko prawidłowo napisane. Wiec jakieś zawiadomienie na policje to śmiech na sali. Ja nadal do swojego dyrektora z liceum zwracam się Panie Dyrektorze, pomimo, że od wielu lat już nie jest.

  • 22.10.2018 19:13  Odpowiedz na komentarz

    brak prawdziwych gniezninskich patriotow wstyd, jest sitwa parlamentarzysci z pis do dymisji

  • 22.10.2018 17:13  Odpowiedz na komentarz

    suweren wybrał. pis zamilcz.

  • 22.10.2018 15:36  Odpowiedz na komentarz

    Drużyna Budasza - PO pod peleryną niewidką. Ludzie zapomnieli , że Budasz to człowiek Gruszczyńskiego???

  • Kolejny rok potwierdza że ludzie w Gnieźnie są ślepi i naiwni... wiadome jest już to że w pierwszej stolicy nic na dobre się nie zmieni... ludzie nadal beda opuszczac swoje rodzinne miasto szukacjac pracy np we Wrzesni bo Tomasz woli postawic Decatlon niz zakład pracy typu Polanex... Dobrym przykładem jest nasza nowo postawiona Hala ktora kosztował bardzo dużo pieniedzy a nie jest ona zrobiona na rozgrywanie zawodow na range światową bo nie spełnia ona wymagań w ilości miejsc... Mydlenie ludzia oczu robieniem parków... owszem parki sa robione ale przyszedl terqz na to czas bo jest dofinansowanie od Uni tak jak byl czas na chodniki i ulice... Popaganda Obywatelska ma wielki powód do dumy przez kolejne lata będą kontrolować krętactwa i swoje lewe interesy kosztem mieszkańców Gniezna. Bóg Honor Ojczyzna!!! PiS ponad wszystko!!! JAREK KACZYŃSKI żyj jak najdłużej bo jak Cię zabraknie to Polskę Propaganda Obywatelska (PO) sprzeda zywcem

    1. Decathlon powstał z inicjatywy miasta? pierwsze słyszę! O ile wiem, to centrum handlowe, gdzie został otwarty, nie należy do miasta.
    2. Fakt, że w Gnieźnie jest zbyt mało zakładów pracy związany jest z wieloletnimi zaniedbaniami poprzednich władz. warto zauważyć, że w ciągu minionych kilku lat się to zaczęło zmieniać - chociaż za późno i już nie mamy takich szans.
    3. Hala sportowa była projektowana pod potrzeb i możliwości Gniezna. Co byśmy niby mieli robić z halą na "rangę światową"? To może i basen o "wymiarach olimpijskich" powinien być? :D Skąd na to wziąć środki i jak to potem finansować, utrzymać?
    4. Jeśli ma pan dowody na machlojki PO, to proszę je przekazać Prokuraturze. Bo w pysku to każdy gamoń mocny... :D

  • Panie. Tylko się pan za dziennikarza nie podawaj, bo wstyd dla środowiska. Zero myślenia, zero czytania ze zrozumieniem a za to do pyskowania pierwszy jak widać. To, co pan zrobił to zupełne przeciwieństwo dziennikarstwa. Nie dostał pan akredytacji? No i bardzom dobrze! Akredytacje są dla DZIENNIKARZY! :)

  • Ten portal to porażka i żenada od początku do końca...

    22.10.2018 14:19

    Porażką są politycy, którzy nie liczą się z mediami, a arogancja rzecznika świadczyła o tym, że był pewien zwycięstwa dlatego nie musiał zabiegać o media a przed wyborami politycy są przesadnie uprzejmi i bardzo zabiegają o media.

  • 22.10.2018 10:45  Odpowiedz na komentarz

    Rzecznik prasowy sztabu jest od mydlenia oczu mediom - taka jego rola.

  • 22.10.2018 10:05  Odpowiedz na komentarz

    Pytanie, czy redaktor zna przepisy? Prezydent pozostaje nim do odwołania, nie do dnia wyborów. To się zbłaźnił. Nie wiem jak niby z tego maila wywnioskował, że znał wyniki.

    22.10.2018 11:24

    Też czytam na różne sposoby i nie mogę tego wywnioskować :D

  • 22.10.2018 10:02  Odpowiedz na komentarz

    Panie Bukowski. Gdzie jest Pański obiektywizm dziennikarski? Rozumiem, że opcja polityczna do której Panu blisko, odnotowała przegraną i jest zawiedziony no ale litości... trochę profesjonalizmu...

  • 22.10.2018 09:54  Odpowiedz na komentarz

    I gdzie jest pan Kamiński ??

  • 22.10.2018 09:42  Odpowiedz na komentarz

    Budasz znowu zaczyna otaczać się ludźmi, którzy za chwilę spadną do Urbisu i MPK i będą wkur... starych pracowników, bo oni robić nie będą, bo on jest magistrem inżynierem, bo on ma tatusia tam i tam, bo on zna prezydenta.

  • 22.10.2018 09:32  Odpowiedz na komentarz

    Przestańcie płakać i weźcie się do rzetelnej pracy. To co robicie to szmira lub działanie na czyjąś niekorzyść, a później wielki lament bo was gdzieś nie zaprosili.

  • 22.10.2018 08:44  Odpowiedz na komentarz

    OJ REDAKTOREK SIĘ POPŁAKAŁ BO GO NIE WPUŚCILI

    22.10.2018 14:22

    Jeszcze wy będziecie płakać na arogancję władzy, wtedy polecicie do mediów.

  • Jakie wyniki wyciekły o 18:06 skoro wyżej w tekście napisane jest że po 22 nie były jeszcze otwarte 4 urny?! A to że Pan Budasz był jedynym kandydatem na prezydenta (i kilka osob zaslepili inni kandydaci) wiadomo nie od dziś. Także po 1 do podania oficjalnych wyników był prezydentem, a po ich ogłoszeniu został nim ponownie. Nie rozumiem oburzenia osoby piszącej artykuł (bo redaktorem nie można pana nazwać).

    22.10.2018 09:48

    Nawet gdyby przegrał, to podanie oficjalnej informacji o zwycięzcy nie zrzuca go z fotelu prezydenta! Zmiana nastąpiłaby zdecydowanie później.

  • Bądźmy poważni, p. Andrzej Bukowski z każdym dniem ośmiesza się coraz bardziej :) Panie Andrzeju, Pan Prezydent Tomasz Budasz wczoraj około godziny 18 nadal był Prezydentem Miasta Gniezna, to taka istotna informacja w kontekście powyższego tekstu :)

  • 22.10.2018 08:24  Odpowiedz na komentarz

    Na najbliższe 5 lat motłoch już nie jest do niczego potrzebny Budaszowi, więc czego się dziwicie.

  • 22.10.2018 08:02  Odpowiedz na komentarz

    Tytuł artykułu "z dupy" tendencyjny jak ta gazetka.

  • 22.10.2018 07:58  Odpowiedz na komentarz

    Jak prezio A.D. odmawia akredytacji redakcjom krytykującym rząd, to wszystko jest cacy.
    Natomiast jak wam ktoś odmówi to larum "wolność mediów zagrożona". Po drugie jakby ktoś na mnie non stop kablował na policję, to też bym to nie zapraszał na swoją imprezę.
    To wasze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa powinno się odwrócić przeciwko wam. Karma wraca zawsze!

  • W którym miejscu jest ta sensacyjna wiadomość która wskazuje ze znał wyniki przed 21 to po pierwsze. Po drugie szykuje się gruba afera bo musza w to być zamieszani członkowie komisji którzy musieliboteierac urny i zacząć głosy. Pan redaktor już raz wykazał się profesjonalizme w kwesti obsługi maili teraz nie umiecczytac ze zrozumieniem.

  • 22.10.2018 07:46  Odpowiedz na komentarz

    Bo nie hahaahah
    I tacy ludzie są w polityce Gniezna

  • 22.10.2018 07:34  Odpowiedz na komentarz

    Cytuje fragment wywiadu na temat zadłużenia miasta Gniezna. Relacja zadłużenia miasta w stosunku do dochodów wynieść ma w 2018 roku 32,9% (94 mln 709 tys. złotych), a w 2019 roku będzie to najwyższy wynik w historii - 38,7% (111 mln złotych) te Dana były podane do świadomości publicznej w grudniu 2017 r i nasuwa się pytanie po co zasłużyć miasto?

  • 22.10.2018 06:56  Odpowiedz na komentarz

    Sprawdzić najpierw " informatora " bo może to sławny Pan Boguś lub inny życzliwych.

  • 22.10.2018 06:19  Odpowiedz na komentarz

    Panie Bukowski, jest to moja ostatnia wizyta na tym smiesznym szukajacym taniej sensacji portalu... Szkoda słów na Pana wymysły...

  • 22.10.2018 05:28  Odpowiedz na komentarz

    Gdybyście byli stronniczymi mediami to pewnie byście się dostali. Ale przed wyborami jasno było widać za kim jesteście i kogo popieracie. Także przyganial kocioł garnkowi.

  • 22.10.2018 03:16  Odpowiedz na komentarz

    Bo w Gnieźnie nie ma szacunku do mediów. Dziennikarzy uważa się za zło albo za zbędne podmioty. Nikt nie patrzy że gdyby nie media o niczym byśmy nie wiedzieli.

  • 22.10.2018 02:55  Odpowiedz na komentarz

    To gdzie Pan Tubacki będzie pracował po wyborach? PEC? URBIS? MPK?

    22.10.2018 02:58

    Podobno w urbisie. Tak przynajmniej chwalił się ponoć przed wyborami.

  • 22.10.2018 02:51  Odpowiedz na komentarz

    No typowy Adrian :D Kultura na poziomie widzę :D

  • 22.10.2018 02:28  Odpowiedz na komentarz

    Żal mi Gniezna. .... ale cóż butny polityk wkrótce się "odzwięczy" wyborcom stołkami dla swoich..... a ci dalej będą dojeżdżać do Wrześni czy poznania za pracą. ...

    22.10.2018 14:23

    Zgadzam się

  • 22.10.2018 02:22  Odpowiedz na komentarz

    "Bo nie" - no mistrz.

  • 22.10.2018 02:21  Odpowiedz na komentarz

    Adrian Ty już w szkole dawałeś radę ale teraz to wręcz zabłysnąłeś :D Pozamiatałeś się chłopie. Nie będzie chyba posady którą tak się chwaliłeś.

PODOBNE TEMATY
Sprzątanie Świata 2019 W terminie 20 - 22 września br. Gniezno również włączy się w tegoroczną akcję poprzez szereg działań... Czwartek, 19 września 2019
Podaruj drugie skrzydło podopiecznym Domu Pomocy w Łopiennie Łopienno to wieś w powiecie gnieźnieńskim (Gmina Mieleszyn), gdzie znajduje się Dom Pomocy Społecznej... Czwartek, 19 września 2019
Kościół chciał odzyskać nieruchomość! Miasto, żeby nie stracić Przedszkola oddało dwie działki Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu upomniała się o zwrot nieruchomości przy ul. Sobieskiego.... Środa, 18 września 2019
Marzysz o salonie w stylu skandynawskim? Poznaj meble i dodatki, które Cię zachwycą! Wnętrze urządzone w skandynawskim klimacie wyróżnia się jasnymi barwami, surowością przełamaną wełnianymi... Środa, 18 września 2019