X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wieczór wyborczy w Gnieźnie

Niedziela, 21 października 2018
 • Wieczór wyborczy w Gnieźnie

Zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych 2018. Czekamy na oficjalne wyniki. W tym artykule będziemy informować na bieżąco o spływających wynikach.

Godz. 21.55
Komisja licząca głosy czeka na karty z wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych. Jak udało nam się ustalić, do tej pory nie dotarły karty z komisji mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie.

O godz. 18.06 rzecznik prasowy Sztabu Wyborczego KWW Tomasz Budasz Koalicja Obywatelska poinformował naszą redakcję o negatywnym rozpatrzeniu wniosku o wstęp na wieczór wyborczy. Z korespondencji wynikało, że sztab mógł już posiadać wyniki wyborów samorządowych na urząd Prezydenta Miasta Gniezna. Ok. godz. 21.15 rozmawialiśmy z rzecznikiem prasowym Adrianem Tubackim, który nie był w stanie poinformować nas skąd sztab posiada takie informacje, jaki był powód negatywnego rozpatrzenia naszego wniosku oraz ile gnieźnieńskich redakcji nie wpuszczono na wieczór wyborczy. Faktem tym są oburzeni również politycy skupieni w Koalicji Obywatelskiej, o czym osobiście nas informują.
W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa nasza redakcja zmuszona była powiadomić organy ścigania o możliwym "wycieku" wyników wyborów samorządowych w Gnieźnie przed zakończeniem głosowania.

Godz. 22.15
W okręgac nr 16, 18, 19, 20 nie zostały jeszcze otwarte urny wyborcze. Prognozowane  opóźnienie to ok. półtorej godziny.

Godz. 22.40
Spłynęły wszystkie głosy oddane w Obwodowych Komisjach Wyborczych. Rozpoczyna się liczenie.

Godz. 22.50
Tomasz Budasz 53 głosy
Paweł Kamiński 10 głosów
Jerzy Lubbe 0 głosów
Zenon Miękiszak 0 głosów

Godz. 23.11
Rośnie przewaga Tomasza Budasza w wyścigu o fotel Prezydenta Miasta Gniezna. Na drugim miejscu Paweł Kamiński. Sporo głosów zebrał również Piotr Gruszczyński - kandydat do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Godz. 23.50
Do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego dobry wynik osiągają Piotr Gruszczyński i Maria Kocoń. W prezydenckim wyścigu zdecydowanie prowadzi Tomasz Budasz.

Godz. 00.50
Przykładowe wyniki z jednego okręgu wyborczego:
Tomasz Budasz 720 głosów na 1 143 ważne głosy.

Godz. 1.00

Wyniki z 11 Obwodowych Komisji Wyborczych:
Tomasz Budasz - 4 207
Paweł Kamiński - 795
Jerzy Paweł Lubbe - 170
Zenon Miękiszak - 94

Godz. 1.30
Artur Hańczak wygrywa z Januszem Kamińskim "wyścig" o fotel Wójta Gminy Mieleszyn.
Andrzej Łozowski, który nie miał kontrkandydata, pozostanie na stanowisku Wójta Gminy Łubowo.
Maria Suplicka prawdopodobnie nowym wójtem Gminy Gniezno.
Tadeusz Bąkowski nadal Wójtem Gminy Kiszkowo.
Krzysztof Dereziński prawdopodobnie w dalszym ciągu będzie rządził w Trzemesznie.
Tadeusz Szymanek ma szanse na zwycięstwo w ubieganiu się o fotel burmistrza w Czerniejewie. Zdecydowanie wygrał w OKW w Żydowie!

Godz. 2.50
W Witkowie zdecydowanie prowadzi Marian Gadziński.
Maria Suplicka utrzymuje przewagę nad Włodzimierzem Lemanem w Gminie Gniezno
Krzysztof Dereziński prawdopodobnie zwycięży w Trzemesznie
Wszystko wskazuje na to, że Adam Serwatka w dalszym ciągu będzie rządził w Kłecku.
W Radzie Miasta Gniezno większość mandaów uzyska Koalicja Obytelska.
Jeżeli chodzi o Radę Powiatu Gnieźnieńskiego, tutaj wiadomo, że "czarnym koniem" prawdopodobnie okazał się Piotr Gruszczyński. Do rządzenia potrzebna będzie jednak koalicja. Głos może należeć więc do Gnieźnięńskiego Porozumienia Samorządowego.

Godz. 3.10
Poparcie dla Tomasza Budasza może sięgać nawet 80%.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(16)

 • 24.10.2018 11:55  Odpowiedz na komentarz

  OSTATNI KRZYK ROZPACZY WYBORCY PiS i GPS > obydwie frakcje skłóconego PiSu w Gnieźnie są odpowiedzialne za tą TRAGEDIĘ Gniezna,które już teraz w 100% stanie się BIAŁORUSKIM MIASTEM opanowanym przez sitwy komuszo-platformerskie mające wsparcie lokalnej milicji i kodoskich szumowin antypolskich z Poznania i Warszawy.
  BRZYDZĘ SIĘ WAMI WY OBŁUDNI JUDASZE PiSOWSCY z obydwu frakcji PiSu w Gnieźnie !!!
  Jesteście schowani za maskami PiS ale bardziej śmierdzicie post-soviecką patologią niż prawdziwe komuchy z SLD i zdrajcy z PO,bo oni przynajmniej działają bez masek i my-społeczeństwo wiemy z kim mamy do czynienia !!!

  24.10.2018 19:43

  @LAPIDARIUM > twoje analiz przedwyborcze można razem z tobą spuścić do tej twojej muszli klozetowej. Wy-paskudne komuchy razem z mafijnymi platformuchami przejęliście Miasto i Powiat Gniezno TYLKO DZIĘKI TOTALNEJ SŁABOŚCI PiSu,który od samego początku niszczył i dzielił arcy-truteń polityczny Dolata,którego chyba sam Lucyper zesłał nam do Gniezna. Pozostawała więc nadzieja w pośle Ostrowskim czy senatorze Gawle ale niestety okazali się nieudacznikami i lemingami politycznymi. Mam nadzieję,że w wyborach parlamentarnych 2019 my-prawicowcy i patrioci do końca rozliczymy to PiS-owskie dziadostwo ale pustą dziurę po nich musi wypełnić jakieś Stowarzyszenie Narodowe czy Oddział Ruchu Narodowego złożony z zastraszonych ale prawdziwych Polaków-Gnieźnian na prawdę kochających nasze miasto Gniezno min tak jak Pan Bogdan Bentyn.
  POLECAM nowe video na YouTube pt: p.Boguś drapie się po penisie Gniezna.
  Jak usłyszycie tam co mówi Pan Bogdan Bentyn podczas wspinaczki-dlaczego tam włazi na ten sypiący się komin-to błyśnie Wam łezka w oku i już będziecie wiedzieli JAKICH LUDZI POTRZEBUJE GNIEZNO chociażby na początek w opozycji demokratycznej do grabieżców i niszczycieli Gniezna !!!

  24.10.2018 17:05

  Człowieku, ty nie jesteś społeczeństwem. Twoje wpisy mają charakter mętów społecznych. Gnieźnianie tak jak pisałem przed wyborami są rozumnymi ludźmi. Poczytaj moje wpisy i analizy sprzed wyborów. Moje się sprawdziły a twoje można spuścić w muszli klozetowej

 • 22.10.2018 19:59  Odpowiedz na komentarz

  Kandydat pisu wyszedł po 23, Nie słyszałam, by komuś podziękował za oddane na Niego głosy. Arogancki od początku do końca. Klasę pokazuje się wtedy, gdy się przegrywa panie Kamiński. Oddałam Na pana swój głos. I już żałuję.

  24.10.2018 21:59

  Nowe gnieźnieńskie orły już podnoszą głowę, używają swojego knajackiego języka, już na forach wymieniają kadrę urzędniczą. Uważajcie, byście się nie zachłysnęli. Zycie jest krótkie, koniec niejednego z was jest bliski. Czas ucieka wieczność czeka. Z czym tam pójdziecie?

 • 22.10.2018 14:36  Odpowiedz na komentarz

  a ja fenomenu Szarzyńskiego....Przecież to koleś jest kłamcą i manipulatorem, kto na niego głosował?!?!?!

 • 21.10.2018 23:53  Odpowiedz na komentarz

  No to niech Budasz zaczyna nowa kadencję od walki z mediami. Długo nie pociągnie.

 • 21.10.2018 23:50  Odpowiedz na komentarz

  Ten wynik do na pewno z Domu Pomocy Społecznej.Tylko ciekawe, z którego?

 • 21.10.2018 23:49  Odpowiedz na komentarz

  fenomenu Gruszczyńskiego nie rozumiem.....

  22.10.2018 14:01

  to tak jak ja dolaty

 • PR redakcji nadaje się jako żart do Teleexpressu ...a moze raczej do familiady?

 • 21.10.2018 23:21  Odpowiedz na komentarz

  Gratulacje Panie prezydencie Budasz

 • 21.10.2018 23:21  Odpowiedz na komentarz

  TOMASZ BUDASZ !!!

 • 21.10.2018 22:56  Odpowiedz na komentarz

  Jak moga wyciec wyniki przed zakonczeniem glosowania kiedy urny sa zamkniete

  21.10.2018 23:23

  A w tym slynnym samolocie byl zamach ? Zdaniem pewnego pisowskiego przyglupa czy. Macierewicza byl. Tu jest podobnie wyniki wyborow wyciekly choc
  to niemozliwe

 • 21.10.2018 22:45  Odpowiedz na komentarz

  ojej, ojej, pan Redaktor obrażony, bo nie mógł wejść na wieczór wyborczy? Trzeba było żenujących artykułów nie pisać, się nie dziwię że podziękowali Panu

PODOBNE TEMATY
Jakie grzejniki wybrać do ogrzewania gazowego? Ogrzewanie gazowe cieszy się obecnie dużą popularnością. Decydują się na nie inwestorzy, którzy budują... Poniedziałek, 21 czerwca 2021
Budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dobiega końca! Od 30 czerwca nowa organizacja ruchu na ul. Pocztowej W związku z zakończeniem budowy Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców gmin Powiatu Gnieźnieńskiego,... Poniedziałek, 21 czerwca 2021
Stolica eXperymentu nawiązała współpracę z fundacją EdTech W piątek, 18 czerwca, odbyło się wyjątkowe spotkanie, inaugurujące współpracę pomiędzy fundacją EdTech... Niedziela, 20 czerwca 2021
Laureaci stypendium im. Sławomira Kuczkowskiego zapraszają na koncert Jesienią 2020 roku Prezydent Miasta Gniezna przyznał pierwsze w historii Pierwszej Stolicy stypendia... Niedziela, 20 czerwca 2021