Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nie ma odwiertów w Gnieźnie, a Uniejów leży koło naszego powiatu?! Co z tą geotermią?

Czwartek, 18 października 2018
  • Nie ma odwiertów w Gnieźnie, a Uniejów leży koło naszego powiatu?! Co z tą geotermią?
REKLAMA

Zwróciliśmy się do prezydenta Tomasza Budasza z zapytaniem prasowym dotyczącym geotermii. Otrzymaliśmy obszerną odpowiedź, która jednak częściowo sama sobie zaprzecza.

Poniżej zapytanie prasowe oraz uzyskane odpowiedzi. Nas zainteresowały w szczególności kwestie związane z położeniem Torunia i Uniejowa w okolicach powiatu gnieźnieńskiego oraz odpowiedź na pytanie 4, w którym stwierdza się, że na podstawie odwiertów w miejscowościach: Trzemżal, Września, Kłecko, Toruń, Uniejów można najwyżej deklarować temperaturę wody w granicach 65 stopni Celsjusza. Wcześniej wspomniane jest, że w Koninie (dla osób niezorientowanych geograficznie - Konin leży bliżej Gniezna niż Toruń i Uniejów). uzyskano temperaturę 92 stopni Celsjusza na głębokości 2 600 metrów.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(12)

  • 19.10.2018 15:44  Odpowiedz na komentarz

    Dobre sobie. Temperatura najbardziej prawdopodobna to 65st. nie zanotowano wyższej w naszej okolic. Po czym pisze o działającym odwiercie w Koninie z temperaturą 92st. I wszystko na ten temat.

  • 19.10.2018 09:51  Odpowiedz na komentarz

    Co się ten Budasz tak przyczepił do 65 stopni wody? Jak on się nie zna, to niech się nie wypowiada. Taka temperatura wystarcza na wiele spraw związanych z geotermią. Tak mówią fachowcy, a nie ludzie, którzy tylko skończyli ekonomię i nie maja pojęcia o technice szczególnie geotermalnej. Czyich interesów broni Budasz? Oczywistym jest, że geotermia ma przeciwników, którzy uważają, że stracą na jej rozwoju, chodzi o lobby węglowe i wiatrowe. Czyżby dlatego, ze Budasz jest powiązany z Margoninem, który jest w Polsce centrum energii wiatrowej? Jeżeli tak, to wszystko jasne!
    Poddębice nie tak daleko w końcu od Gniezna to doskonały przykład tego, że warto spróbować, bo może się naprawdę opłacić. A tam wyszło jeszcze lepiej niż ktokolwiek się spodziewał. Wiercono jeden otwór na głębokość dwóch kilometrów, a drugiego już wiercić nie trzeba, bo niewykorzystana woda może trafiać do rzeki. Cała inwestycja zamknęła się w 12 milionach. Zrobiono tam doskonały interes.A Gnieznu Budasz i jego ferajna stawia mur niczym berliński. On woli kwiatki, piasek, sikawkę na Rynku ( bo nawet tam wody żałuje) i obsikiwane króliki na każdym roku.

  • 18.10.2018 23:35  Odpowiedz na komentarz

    Panie Budasz, niech Pan przeczyta artykuł doradcy Pańskiego zastępcy Grobelnego dr inż. Trzepiercińskiego. Tylko niech Pan przeczyta dwa razy, bo pan po ekonomii może za pierwszym razem nie zrozumieć technicznych wypowiedzi. Tak samo, jak Pan nie rozumie Kamińskiego i odpowiada Pan nie na temat.Co w Panu tkwi, że się Pan tak upiera jak ,no wie Pan kto? Otóż przywołany przez tego doradcę artykuł wyraźnie mówi o źródle wyjątkowo gorącej wody w Gnieźnie. Mało tego, on dodaje, że ryzyko odwiertu w Gnieźnie jest zminimalizowane położeniem Gniezna w najkorzystniejszej termicznie strefie Niżu Polskiego! To jest wyłożone w tym artykule, jak krowie na rowie. Jaśniej i prościej już nie można! Proszę czytać dalej, bo okazuje się, ze ówczesne władze a także poseł Arndt (dzisiaj wszyscy w Platformie Obywatelskiej, jak Pan) zaniechali całkowicie sprawę, a może dzisiaj bylibyśmy lepsi od Uniejowa! Wam wszystkim tylko władza w głowach, a nie dobro społeczeństwa, które wymaga trochę więcej myślenia i rzetelnej pracy. Króliki i skwerki już nas nie bawią, bo od tego nie przybywa miejsc pracy i poprawy życia mieszkańców.

  • A nie można całej potrzebnej sumy jaka powinno zangaziwąc w badania geotermalne wziąć z programu " KAWKA" lub jemu podobnemu? Przecież to by było otwarte wspieranie zmiany typu ogrzewania mieszkań z węglowego ( trojącego ) na ciepło-termalne .

  • 18.10.2018 20:48  Odpowiedz na komentarz

    A ten nawiedzony od tej geotermi to kandydat od Ojca Dyrektora.Bo nic innego nie słysze na tematy poważne dla miasta tylko bzdety o geotermi . No ale mierny kandydat to i mierny program.

  • Do Janko. Ty chyba w Gnieźnie nie byłeś nigdy... Budasz zrobił więcej niż poprzednicy razem wzięci. Głosuj sobie na ten swój PIS i łudź się że oni chcą Twojego dobra...

  • Niedługo człowiek pójdzie do toalety i tam tez będzie słyszał słowo geotermia, już nawet nie ma znaczenia kogo popieram, jak można prowadzic tak bardzo monotonną kampanie i męczyć jednym tematem, nawet jeśli przyjedzie tutaj z opinią główny geolog świata to i tak zagłosuje na Budasza i jego drużynę

  • 18.10.2018 15:37  Odpowiedz na komentarz

    Panie BUDASZ nic pan nie zrobił w Gnieźnie, dlatego panu już podziękujemy. Głosuje na PIS.

  • 18.10.2018 14:57  Odpowiedz na komentarz

    Budasz ma dziennie tyle na glowie ze mogl sie raz pomylic on lub jego przełożony. Tylko ten co nic nie robi sie nie myli. Szukanie taniej sensacji

  • 18.10.2018 14:17  Odpowiedz na komentarz

    Naprawdę jeden z kandydatów obrzydził mi już tą geotermię. Nigdy nie byłem w Uniejowie, ani na termach w Poznaniu. Nie wybieram się też do Torunia. Wolę jak zrobią nową dolinę pojednania. Amen.

    19.10.2018 13:01

    Bobofrucie, Dolina Pojednania nie ściągnie inwestorów do Gniezna, a geotermia na pewno tak.
    A "olkowi" odpowiadam, a w zasadzie zapytuję: Czy on myślał, że w termach na Malcie będzie coca cola? Przecież to jasne, jak słońce, że na pływalniach jest zwykła woda!

    18.10.2018 17:45

    termy w Poznaniu to tylko jeden maly basen, w pozostalych to to zwykla woda

PODOBNE TEMATY
Święto Niepodległości w Pierwszej Stolicy Polski Uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się w niedzielę już o godz.... Poniedziałek, 12 listopada 2018
Świętowali Niepodległość pod biurem parlamentarnym Śpiewaniem pieśni patriotycznych uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości gnieźnianie, którzy... Sobota, 10 listopada 2018
Ambasador Kazachstanu spotkał się z gnieźnieńskimi przedsiębiorcami Dzisiaj Gniezno odwiedził ambasador Kazachstanu w Polsce Margułan Baimuchan. Szef misji dyplomatycznej... Piątek, 9 listopada 2018
"Umowa z wyborcami jest zobowiązująca" - oświadczenie Tadeusza Tomaszewskiego Wybory samorządowe przyniosły wiele zaskakujących rozstrzygnięć. W powiecie gnieźnieńskim miłą niespodzianką... Poniedziałek, 5 listopada 2018