moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Debata prezydencka za nami!

Środa, 17 października 2018
 • Debata prezydencka za nami!

Dzisiaj w Hotelu IBIS odbyła się debata kandydatów na Prezydenta Miasta Gniezna. W spotkaniu udział wzięli: Paweł Kamiński (PiS), Jerzy Lubbe (GPS) oraz Zenon Miękiszak (Kukiz'15). W ostatniej chwili o swojej nieobecności poinformował obecny włodarz Pierwszej Stolicy - Tomasz Budasz.

Przebieg debaty można obejrzeć na powyższym filmie.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(11)

 • 18.10.2018 19:55  Odpowiedz na komentarz

  Przekroczy ;)

 • 18.10.2018 16:14  Odpowiedz na komentarz

  Można było odnieść wrażenie, że geotermia najlepsza na wszystko. Politycy niestety mają to do siebie, że potrafią obrzydzić nawet najlepszy pomysł. A szkoda. Od geotermii nie uciekniemy. Czy jeszcze 10 lat temu myśleliśmy o tym, że będziemy jeździć hybrydami. Ciepłownie hybrydowe to kolejny krok i wcale nie tak odległy. Temat naprawdę warto podjąć i zrealizować a nie szukać w geotermii argumentów za jednym czy przeciw drugiemu kandydatowi. Zapomniałem o trzecim i czwartym. Przepraszam.

 • 18.10.2018 15:16  Odpowiedz na komentarz

  Co to było? Wstyd takich kandydatów mieć w 70 tys mieście.

  18.10.2018 22:15

  Adamie. Jeżeli nie odpowiadają Ci przedstawiający się kandydaci, bo uważasz, że "wstyd Ci za nich" , to rozumiem, że Ty byłbyś lepszym kandydatem. To dla czego nie zdecydowałeś się na startowanie? Kto ci zabronił ?

 • 18.10.2018 12:19  Odpowiedz na komentarz

  Ciekawe czy któryś z nich przekroczy 10 %? Moim zdaniem to było pierwsze spotkanie wyborcze (bo nie debata), które wygrał nieobecny. Geotermia została mi obrzydzona do kwadratu.

 • 18.10.2018 09:35  Odpowiedz na komentarz

  To Budasz już zrezygnował z kandydowania?

 • 18.10.2018 07:10  Odpowiedz na komentarz

  To trzeba sobie przypomnieć! Radna Młodzikowska na spotkaniu z Wałęsą powiedziała:" Odnoszę wrażenie, że wszystko w Polsce się wali, że Polska jest w ruinie, że armia jest kiepska, dlatego ta strona, która jest bardziej mądra, światła i wykształcona (pewnie chodzi o KOD i PO - przypisek mój) powinna powiedzieć, co chce zrobić z narodem, z historią i młodym pokoleniem, co zrobić, bo sytuacja jest niepokojąca i co czynić, aby opozycja się zjednoczyła. Co zrobić, by ci światli ludzie, którzy wychodzą na ulice w tak dużej liczbie i żeby nie kierowali się tym duchem, który wychodzi z kościoła, ale siłą wewnętrzną, żeby się temu, co się dzieje przeciwstawić. Nie mogę znosić dłużej kłamstw, nie ma mojej zgody na to, co się dzieje, obce są mi idee tej grupy rządzącej. Cieszę się, że przyszłam na to spotkanie. Nie ma mojej zgody na to, by merytoryczny zasób społeczeństwa był w sposób podły eliminowany i dlatego jest strach. Nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Są to ludzie ( o władzy obecnej), którzy nie mają Polski ani w głowie ani w sercu, tylko mają swoje idee, które są obce dla naszego społeczeństwa. Czy ta iskra opozycji (KOD) spowoduje ogień i refleksję?"
  Pani Mlodzikowska, Pani tak myśli naprawdę? Pani się skarży Wałęsie? Równy, jak widać poziom intelektualny.

 • Obejrzałem w całości. Poziom merytoryczny tej pseudodebaty oceniam jako żenujący. Poziom wpływu na wynik wyborczy bliski zeru. Widownia to kilku radnych z PISU i GPSU plus paru sfrustrowanych zadymiarzy. W szczytowym momencie debatę oglądało 196 osób.

 • 17.10.2018 21:10  Odpowiedz na komentarz

  Na pytanie o inwestycje drogowe p. Miękiszak zapowiedział, że remontował będzie ul. Kłeckoską bo...tam mieszka. I na tym zakończył temat dróg. Samozaoranie level master.

 • 17.10.2018 21:05  Odpowiedz na komentarz

  Głosuje z rodziną na Pawła. Brawo Paweł.

  18.10.2018 17:46

  A myślałam że Gosia...

PODOBNE TEMATY
Polityczna Niespodzianka - komentarz posła Tadeusza Tomaszewskiego Publiczne poparcie przez Pana Prezydenta Tomasza Budasza kandydata na Prezydenta RP Pana Szymona Hołownię... Czwartek, 4 czerwca 2020
Kolejne prace dla oczyszczenia "Wenecji" udowa nowego kolektora kanalizacji przy ul. Kostrzewskiego, utrzymanie systemu filtrującego wodę na... Czwartek, 4 czerwca 2020
W tym roku miasto nie będzie usuwało rdestnicy z Jeziora Winiary Co roku z budżetu miasta pokrywano koszt usuwania rdestnicy kędzierzawej, która od kilku lat w nadmiarze... Środa, 3 czerwca 2020
Miasto Gniezno z dofinansowaniami na nowy miejski żłobek Miasto Gniezno otrzymało dwa dofinansowania na tworzenie miejsc w nowopowstającym żłobku miejskim. Całość... Wtorek, 2 czerwca 2020