Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Z faktu prowadzenia działalności politycznej nie oczekuję żadnych korzyści osobistych"

Poniedziałek, 15 października 2018
REKLAMA

Ziemowit Kowalski - dr n. med. chirurg - zdecydował się kandydować do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego z listy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Jakie ma plany jeżeli uda mu się zdobyć mandat radnego? Co sprawiło, że w ogóle startuje w "wyścigu do samorządu"?

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego? To pierwszy tak bliski kontakt z polityką?
Od 15 lat jestem mieszkańcem powiatu. Przez 18 lat pracowałem w gnieźnieńskim szpitalu. Jestem bardzo związany z Gnieznem. Chciałbym mieć możliwość zabierania głosu w sprawach istotnych dla mieszkańców powiatu, jak i wpływ na podejmowane decyzje. Mam poukładane życie zawodowe, z faktu prowadzenia działalności politycznej nie oczekuję żadnych korzyści osobistych. Charakter mojej pracy powoduje, że spotykam się i rozmawiam z dużą ilością ludzi; rozmowy te często wykraczają poza sprawy zawodowe, dzięki czemu znam nastawienie obywateli do wielu istotnych problemów. Dotychczas politycznie się nie angażowałem - nie oznacza to, rzecz jasna, że nie mam sprecyzowanych poglądów.

Jakie cele, założenia chciałby Pan zainicjować i zrealizować jako radny?
Jako radny chciałbym wykorzystać zdobyte doświadczenia i obserwacje przede wszystkim dla poprawy funkcjonowania naszego szpitala. Pracuję w kilku placówkach ochrony zdrowia i mam okazję obserwować, jak jakość zarządzania przekłada się na ich sytuację finansową i dostępność świadczeń, a także na jakość leczenia. Sądzę, że temat szpitala nie powinien być przedmiotem politycznych utarczek, a raczej polem dla współpracy różnych opcji w lokalnym samorządzie.

Przez kilka lat był Pan ordynatorem gnieźnieńskiej chirurgii. Na pewno słyszał Pan co dzieje się obecnie w naszym ZOZ-ie. Jak ocenia Pan obecną sytuację gnieźnieńskiego szpitala?
Z rosnącym niepokojem obserwuję to, co dzieje się w szpitalu, zarówno jeśli chodzi o budowę, jak i o sytuację na Oddziale Chirurgicznym. Tak jak każdy gnieźnianin chciałbym, aby ukończono rozbudowę szpitala. Z obawą patrzę jednak na dalszą perspektywę tej inwestycji. Każdy, kto budował dom, wie, że największe koszty związane są z wykończeniem wnętrza. W przypadku szpitala jest jeszcze trudniej, tu normy wymuszają użycie określonych, kosztownych materiałów, bardzo drogi jest również sprzęt. Pieniądze przeznaczone na rozbudowę zostały wykorzystane, powiat jest zadłużony, ZOZ przynosi straty z działalności bieżącej. Obecna koncepcja zakładająca, że dalsze koszty pokryje nierentowny ZOZ jest absurdalna. Powstaje pytanie, co stanie się z tą inwestycją, jeśli nie znajdą się dalsze środki na jej zakończenie. Sądzę, że podobnie jak przy wspomnianej wcześniej budowie domu, tak przy rozbudowie szpitala tym bardziej, należałoby ocenić możliwości finansowe przed rozpoczęciem inwestycji. Nie twierdzę, że mam receptę na lek rozwiązujący o schorzenie, ale chiałbym aby poważnie zaczęto go poszukiwać ponad podziałami politycznymi.
Wspominając o zadłużeniu ZOZ Gniezno, należy odnieść się także do drugiej kwestii, czyli sytuacji na Oddziale Chirurgicznym. Wiadomo, że w przypadku tego oddziału oraz SOR dyrekcja zdecydowała o przeniesieniu części swoich obowiązków na firmy zewnętrzne. Z punktu widzenia zarządzających tak jest wygodniej, ale z całą pewnością drożej. Dodatkowo wspomniana usługa pośrednictwa pracy pozostaje wątpliwa, a nawet wadliwa prawnie. Przechodząc do kwestii czysto lekarskich, od czasu do czasu słyszymy o sukcesach oddziału w zakresie chirurgii piersi. Ten Oddział zawdzięcza to osobie docenta D. Murawy, który jest w tym zakresie uznanym specjalistą. W sytuacji niedoboru środków finansowych i wydłużających się kolejek powstaje jednak pytanie o fundamentalne zadania powiatowego oddziału chirurgicznego. Powinien on zabezpieczać podstawowe potrzeby zdrowotne mieszkańców w zakresie chirurgii ogólnej, ściśle w tym zakresie współpracując z SOR-em. Zaawansowane i kosztochłonne procedury (a tak jest w przypadku nowotworów piersi) powinny być wykonywane w wyspecjalizowanych ośrodkach, tak jak dzieje się to w pozostałej części naszego kraju i w całym nowoczesnym świecie.

Dlaczego start z listy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska?

Czuję się światopoglądowo bliżej tej formacji niż pozostałych ugrupowań startujących w wyborach.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(46)

  • 27.10.2018 10:18  Odpowiedz na komentarz

    jako lekarza szanuję, ale lekarz nie powinien się mieszać do polityki.

  • 19.10.2018 13:56  Odpowiedz na komentarz

    a nie od ajnetagów ?

  • 19.10.2018 07:00  Odpowiedz na komentarz

    Wygląda na to ze pogrążanie finansowe szpitala zaczęło się od sławnego konkursu na chirurgia. I za to panie doktorze nowa rada powinna stefanow rozliczyc.

  • 19.10.2018 06:31  Odpowiedz na komentarz

    Wciąż na tym portalu nic ciekawego nie można przeczytać- same wypadki pobrane z stron policji, artykuły o polityce i wzajemnym oczernianiu. Dziwię się że właściciel portalu pod artykułem sponsorowany pozwala na komentarze (przecież to reklama).

    19.10.2018 16:20

    Po co pani czyta.wejść na Gniezno 24 i stronę szpital chrzest i tam się produkować.

  • 18.10.2018 15:09  Odpowiedz na komentarz

    Jeden co tu pisze komentarze wyznaje zasadę *milujmy nieprzyjaciół nasxych*

  • Specjalistyczne operacje onkologiczne o których Pan wspomina są finansowane z tzw. Pakietu onkologicznego, zwykle są dobrze wycenione więc to że są wykonywane w gnieźnieńskim szpitalu przyczynia się do poprawy kondycji finansowej szpitala i nie zmniejsza dostępności innych usług dla pacjentów, specjalista chirurg powinien to wiedzieć. Jeżeli chce Pan oprzeć działalność oddziału na podstawowych procedurach to nie wróżę sukcesu.

    17.10.2018 21:06

    Jaka poprawa kondycji szpitala
    Czy pan sobie kpi? Zadłużenie chirurgii rok 2017 3 mln. Rok 2015 450 tys. To ta poprawa kondycji?

    17.10.2018 21:04

    Panie Stefan podaj przykład procedury , potem ile płaci za nią NFZ a potem podaj jaki jest jej koszt. Wtedy się okaże jak jest super wyceniane. I ile straty przynosi. Przynajmniej w tym zozie, bo koszty chirurgii wzrosły katastrofalnie.

  • do ANTYKOMUCH - 17.10.2018 00:02Kpisz czy o droge pytasz???? "łagodny, wierzący więc nie mściwy " buchachachacha

    17.10.2018 15:30

    nie chlej tyle ANTYKOMUCH to nie stracisz rachuby co do ilości wypitych piw i nie będziesz miał się czego obawiać. bierz przyklad ze swego mentora Ostrowskiego. z repertuaru grzechów akurat ochlejstwa nie popełnia.
    zresztą co do izby - bardzo dobrze.jest tyle pozytecznych potrzeb ze pijaki niech gniją w komisariacie.na swoje ryzyko i swój psychiczny koszt.
    a jegomoscia Ostrowskiego znam osobiscie.zone zreszta tez .buchachacha

    17.10.2018 14:47

    @WRÓBELEK > a ty co tak rechoczesz jak baran a nie ćwierkasz jak wróbelek? Czy znasz bliżej Pana dr Ostrowskiego,czy tylko z opowiadań post-komuchów,platformuchów czy nawet I-frakcji PiS judasza Dolaty ???
    Ja znam Pana dr od wielu lat nieco bliżej ale nie bliżej niż sprawy dotyczące dobra Gniezna czy fatalnej praworządności w Gnieźnie. Ufam Panu Posłowi, wiem,że jest człowiekiem szlachetnym i uczciwym a wszystko co ma to dzięki swojej ciężkiej-wielogodzinnej pracy wraz ze swoją żoną. Jedyne co nie popieram u Pana Posła to pobłażanie gnieźnieńskim sitwom przestępczym !!! Miał i ma poparcie Jarosława Kaczyńskiego więc gdyby tylko był bardziej wojowniczy lub chociaż miał ODWAŻNEGO PRAWNIKA to Gniezno od dawna byłoby już oczyszczone z tych zdradzieckich szumowin politycznych a PiS bez Dolaty byłby już JEDNOLITY i SILNY więc i nasze miasto Gniezno byłoby o wiele lat do przodu > a tak to nadal gnijemy w stagnacji gospodarczej-bez planów zagospodarowania przestrzennego oraz w białoruskim bezprawiu gdzie po wypiciu 1 piwa za dużo możemy umrzeć w wyziębionej celi aresztu KPP czy zgnić w szpitalu psychiatrycznym !!!

  • 17.10.2018 11:01  Odpowiedz na komentarz

    nie popieram nikogo w tych wyborach bo wiekszosc idzie tam dla interesu takiego czy innego. wiem tylko jedno - ze chyba jedynym radnym/byłym/ ktory faktycznie nie starruje w wyborach dla osobistej korzysci jest Pan Jaromir Dziel Było mi dane go poznać blizej i mam 100 procentową pewnosc ze dziala on tylko i wyłacznie dla PRAWDY .Czasem mozna miec watpliwosci co prawda czy ta idea fix jest realizowana z pozytkiem dla obywateli :))) czasem moze przez przypadek zaszkodzic jakiejs sprawie, ale ja nie znam nikogo kto z takim zaangazowaniem i skrupulatnością drążyłby problemy .Przy wszystkiich wadach pan dr jest idealem pozytywnego społecznego dzialacza i bardzo zdolnym analitykiem .to taka moja osobista reklama.pozdrawiam z emigracji wewnętrznej.

  • 17.10.2018 08:31  Odpowiedz na komentarz

    Kandydat Gruszczyński da na pewno życzliwe i mądre wskazówki do działalności samorządowej, on ma ogromne doświadczenie i wiedzę. Wiele Pana zapewne nauczy jako ekspert. Powodzenia w Koalicji Obywatelskiej.

  • Kiedy lekarze mają czas na samorząd ? Ja miałam lekarza który był radnym to miał sesje i komisję i tygodniami się czekało. Ostatecznie zmieniłam lekarza.

  • Czy tylko dla ideałów pan startuje ???????? Może się pan pochwali ile sobie pan życzy za godzinę pracy zawodowej ??????????? Czy popiera pan Gruszczyńskiego i Pilaka ???????

    17.10.2018 08:18

    Ile sobie teraz życzy to nie wiemy ale jak go Best wina wyrzucił - to taka przypadłość pisowni niszczyć lepszych od siebie , to chciał 2x mniej niż dali obecnym

  • 16.10.2018 22:06  Odpowiedz na komentarz

    Panie doktorze cieszę sie ze pan startuje, powodzenia, takich ludzi potrzeba

  • 16.10.2018 22:04  Odpowiedz na komentarz

    Panie były ordynatorze: jak wyglądała budowa szpitala kiedy Pan tam pracował? Pokłócił się Pan z dyrektorem i odszedł, ten opluwany przez Pana dyrektor po mału kończy rozbudowę szpitala i nowy blok operacyjny, a Pan by chciał teraz przyjść na gotowe! Twierdzi pan że źle się dzieje w kwestii rozbudowy, a co się działo z budową za poprzednich dyrektorów, dlaczego ich Pan nie atakuje?

    16.10.2018 22:07

    A od kiedy to chirurg odpowiada w szpitalu za inwestycje? Zapytajcie Pilarczyka i Ostrowskiego

  • 16.10.2018 21:33  Odpowiedz na komentarz

    tenże!! od wujka z SLD w TBSie .

  • Kowalski Ziemowit z list Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej? To krewny Jacka Kowalskiego, byłego Prezesa TBS ?

    16.10.2018 22:03

    Pietrzak-Sikorska Małgorzata z list PiS to krewna Tadeusza Pietrzaka z PiS, dyrektor w starostwie powołany za poprzednich rządów PiS kiedy krewny też był radnym. Beata Adamczyk córka tegoż Pietrzaka. Powołana na stanowisko szefowej KRUS w Gnieźnie kiedy PiS doszedł do władzy w Polsce. Rodzinne przypadki

    16.10.2018 22:00

    I co z tego panie/pani "BEZ KOMENTARZA"? Jeden z nielicznych lekarzy, których znam (a znam ich wielu), który oprócz dyplomu lekarza jeszcze pamięta po co ten zawód wybierał. Oprócz zegarmistrzowskej precyzji zabiegowej - wspaniały człowiek .
    Szacunek , panie doktorze.

  • 16.10.2018 14:48  Odpowiedz na komentarz

    serio? blisko "swiatopogladowo" do gruszczynskiego hena i bylego wlasciciela viki? nie przyznawałbym się ....
    w szpitalu juz szanse mial .

    17.10.2018 21:16

    Do Teodora - grubo pan poleciales. Internet jest anonimowy ale nie do końca. Na miejscu pana doktora domagał się IP komputera.

    17.10.2018 13:13

    Ale już Pana boli szpital, chyba źródełko finansowe wysycha. Brakuje Panu tych pseudo operacji na ostro branie wszystkich pacjentów na stół - operacja się udała, podłączenie pod respirator i pacjent zmarł. Punkciory trzeba wyrobić, a ludzie to tylko przypadek lub stan chorobowy. Ciało Pana chce tego koryta (na to zaleca Pan zawsze ketonal i poltram combo) , szkoda że sumienia Pan nie ma. Oby Pan gorzej cierpial od swoich pacjentow, ktorych wyslal Pan na cmentarz. Na predko dopisuje się Pan jako mieszkaniec Gniezna .

  • 16.10.2018 10:46  Odpowiedz na komentarz

    Co za kandydat !!! Ma dwa punkty: jeden to lepszy szpital a drugi to zmiana na chirurgii !! Szaleństwo ? Nie ignorancja i samoubóstwienie - na co chorują niektórzy lekarze ! Co z programu kandydata wynika ? Ano niewiele, bo jak mówi "nie ma leku" na rozwiązanie problemu finansowania inwestycji szpitalnej - więc pytanie po co kandyduje i pisze co chce zmienić - skoro nawet nie wie jak to zmienić ! Ok - więc pozostaje drugi punkt: zmiana na chirurgii - i tu jest przysłowiowy pies pogrzebany, bo pan kandydat był kiedyś lekarzem tegoż oddziału i krótko mówiąc walczy o powrót do przysłowiowego "koryta" ! Wyborcy umieją czytać i wiedzą, że nie masz im pan czego zaproponować !

    17.10.2018 07:01

    Oby izba lekarska z nim porządku nie zrobiła...

    17.10.2018 00:02

    @ADAM I LAPIDARIUM > zapomnieliście o waszych lekarzach-politykach Dzielu i Główce ??? A ten Dziel ma jeszcze czelność startować w tych wyborach > w 2006r jako Prezydent Gniezna z PO stał na czele likwidacji Izby Wytrzeźwień czym stworzyli gehennę dla szpitala i bagno białoruskie dla aresztu KPP,które trwa do dzisiaj a afera ta jest perfidnie tuszowana przed społeczeństwem Gniezna !!!
    Macie komuchy i platformuchy WIELKIE SZCZĘŚCIE POLITYCZNE,że dr Ostrowski to łagodny,wierzący więc nie mściwy człowiek,bo mógł zrobić z wami porządek i dzisiaj byście sobie robili konferencje prasowe ze spacerniaka w Gębarzewie. Ale dr ciaćkał się z waszą sitwą i z Dolatą,pozwolił na upokarzanie się i to był tylko JEDYNY JEGO BŁĄD POLITYCZNY !!!

    16.10.2018 22:10

    Chyba PiS czyli poseł Ostrowski i gps czyli dyrektor Pilarczyk

    16.10.2018 22:07

    Po raz pierwszy zgadzam się z antykomuchem. Najlepszym przykładem doktor Ostrowski. Izba lekarska już wyjaśniła sprawę?

    16.10.2018 16:23

    Oj Stefan poniosło Cię. Praca w tym szpitalu to koryto? Chyba dla obecnych bo z zestawień publicznie dostępnych poprzednia ekipa dostrwała 85 tys na mc a obecna ok.240.CzystA strata dla szpitala 150 tys na miesiąc czyli na rok ponad milion. Wiesz ile można dla szpitala zrobić za te kasę? Ty wolisz nabijać kieszen obecnym. To rób to ale ze swoich.

    16.10.2018 14:17

    @WYBORCA > dziękuję za trafny komentarz. Jak widzimy to lekarzom w Gnieźnie ale i także w Polsce nie wystarcza już JEDNO KORYTO > chcą jeszcze władzy i DRUGIEGO KORYTA !!! My-społeczeństwo Gniezna już doświadczyliśmy mądrości lekarskich w rządach SLD i PO więc chroń Panie Boże nasze Gniezno przed następnymi lekarzami-politykami i także katechetami-politykami.

  • 16.10.2018 10:36  Odpowiedz na komentarz

    Tak dobry i ceniony lekarz startuje z koalicji, ktora niestety w części nie szanuje życia ludzkiego organizując wiece aborcyjne. Doktorze, lekarzowi nie wypada byc w takim gronie!

  • Działalność radnego to SAMORZĄD a nie POLITYKA. Skoro chce pan prowadzić działalność POlityczną to może powinien pan spróbować swoich sił w innym obszarze skoro "... z faktu prowadzenia działalności politycznej nie oczekuję żadnych korzyści osobistych".

    16.10.2018 10:23

    To powiedz to Tarczynskiej i reszcie z pisu w powiecie którzy skakał jak Dolata gral

  • 16.10.2018 00:21  Odpowiedz na komentarz

    Miałem do Pana dr chirurga WIELKIE ZAUFANIE. Bardzo dawno temu jako młody-nowy w Gnz chirurg przeprowadził mi Pan operację w sobotę a z braku chirurga miała być w poniedziałek rano pomimo zapalenia otrzewnej. Tak więc cały czas wiem,że to wtedy Pan uratował mi życie.Później też robił mi Pan już prywatnie mały zabieg chirurgiczny,nawet sporo rozmawialiśmy i sprawiał Pan wrażenie rozumienia szkód umysłowych,jakie wyrządziła Polakom okupacja soviecka.
    Niestety ale po tej wiadomości,że pcha się Pan do perfidnej,plugawej polityki i to jeszcze po stronie mafii komuszo-platformuchoskiej to jest już PAN DLA MNIE ZEREM MORALNYM nie mającym już więcej zaufania publicznego do wykonywania zawodu lekarza. Czy Pan Bóg odebrał Panu rozum i nie rozumie Pan,że tą decyzją kontraktu z mafijnymi zdrajcami Polski zniszczył Pan sobie tak wspaniale rozpoczętą karierę chirurga ???

    16.10.2018 16:43

    Do antykomuch - trochę szacunku i kultury !!!! KAŻDY ma prawo wierzyć w co chce !!! Powiat potrzebuje ludzi myślących i dlatego konieczne są zmiany! Nienawiść która jest w Pana poście nie prowadzi do niczego dobrego!!!

    16.10.2018 14:49

    @LAPIDARIUM > a na ciebie to nawet szkoda mojej ślinki ha ha ha !!! A skąd piszesz - czy może już z Dziekanki ??? Ale na wybory muszą cię wypuścić,bo ponoć będziesz kretem w Ruchu Kontroli Wyborów ???

    16.10.2018 12:13

    To co robi antykomuch to nawoływanie do nienawiści w przestrzeni publicznej. I to jest karalne.

    16.10.2018 09:28

    @POLAK GORSZEGO SORTU > nie zasługujesz na żadną odpowiedź a tylko na splunięcie w twoim kierunku gdyż tak prawdziwy Polak postępuje z komuchami lub volksdeutschami z Nowoczesnej Koalicji Ubywatelskiej. Zobaczcie na mieście jak wasze plakaty są oplute wraz z plakatem podretuszowanej Tarczyńskiej,której pomyliły się partie polityczne.

    16.10.2018 06:03

    Czasami szkoda słów. Proszę iść się leczyć ale najpierw zapytać lekarza o jego polityczne poglądy. Na pewno pan dobrze trafi....
    Lekarzy takich jak doktor powyżej trzeba szanowac

    16.10.2018 00:49

    Widocznie doktor popełnił błąd ratując Panu życie. Człowiek, a więc także lekarz ma prawo do własnych poglądów politycznych. W jednym się jednak z Panem zgadzam, polityka jest perfidna i plugawa, skoro pluje takim jadem i nienawiścią. Życzę opamiętania i aby nigdy nie musiał Pan korzystać z pomocy tego "zera moralnego" nie mającego "zaufania publicznego" lekarza

  • 15.10.2018 22:56  Odpowiedz na komentarz

    Znakomity fachowiec, godny zaufania, uczciwy i życzliwy człowiek! Takich ludzi potrzebujemy w Radzie Miasta. Trzymam kciuki za Pański sukces i wierzę w rozsądek wyborców.

  • 15.10.2018 20:43  Odpowiedz na komentarz

    Panie doktorze , popieram.Glosu nie oddam bo mieszkam w innym okregu , ale chcę Pana znowu widzieć w naszym szpitalu, z korzyścią dla nas pacjentów.

PODOBNE TEMATY
Kosztowny urlop dla dyrektora Bestwiny Posłanka .Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, skomentowała zwolnienie dyrektora gnieźnieńskiego ZOZ-u,... Wtorek, 4 grudnia 2018
"Umowa z wyborcami jest zobowiązująca" - oświadczenie Tadeusza Tomaszewskiego Wybory samorządowe przyniosły wiele zaskakujących rozstrzygnięć. W powiecie gnieźnieńskim miłą niespodzianką... Poniedziałek, 5 listopada 2018
Piotr Gruszczyński pozytywnie zaopiniowany na starostę! Polityk straci prawie pół miliona złotych Piotr Gruszczyński został pozytywnie zaopiniowany przez radę powiatową Platformy Obywatelskiej na stanowisko... Środa, 31 października 2018
Piotr Gruszczyński, Tadeusz Tomaszewski, Dariusz Pilak - te osoby będą rządziły powiatem! Udało nam się ustalić jak będzie wyglądał skład gabinetu starosty oraz kto zostanie Przewodniczącym... Niedziela, 28 października 2018