Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Z komina na "Dziekankę" i do domu! Niezwykłe video ze wspinaczki

Piątek, 12 października 2018
  • Z komina na
REKLAMA

Bogdan Bentyn - kandydat do rady Miasta Gniezna, który w środę wspiął się na 52-metrowy komin Parowozowni, po zejściu na ziemię trafił do szpitala "Dziekanka", a następnie ... wrócił do domu. Czy mężczyzna będzie musiał pokryć koszty akcji służb ratunkowych?

W środę przed godz. 10.00 do Policji wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że po kominie Parowozowni wspina się mężczyzna. Na miejsce udali się policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze próbowali nawiązać kontakt z osobą wspinająca się na budowlę. Niestety śmiałek kontynuował podróż w górę. Na miejsce wezwano także Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe. Kiedy mężczyzna zszedł w końcu na dół, decyzją Zespołu Ratownictwa Medycznego, pod eskortą Policji został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" przy ul. Poznańskiej w Gnieźnie.

Osobą, która weszła na komin okazał się Bogdan Bentyn - kandydat na radnego miejskiego z ramienia Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego. Tłumaczył on funkcjonariuszom, że jego celem było zwrócenie uwagi na stan Jeziora Jelonek. Zapewniał, że nie miał zamiarów samobójczych.

Liczenie kosztów akcji potrwa co najmniej kilka dni. Nie wiadomo czy Prokuratura podejmie decyzję o obciążeniu mężczyzny.

Film ze wspinaczki na komin można obejrzeć pod linkiem: https://www.facebook.com/bogdan.bentyn/videos/10209706315654977/
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(18)

  • 15.10.2018 08:53  Odpowiedz na komentarz

    Teraz chodzi że sztucznym kwiatem słonecznika na drucie. Koleżanki i koledzy z tejże partii GPS poskromncie faceta. To jest i straszne i sm!ieszne.

  • 14.10.2018 12:02  Odpowiedz na komentarz

    szmatlawiec a gdzie to video !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  • 14.10.2018 08:17  Odpowiedz na komentarz

    Co to za partia, którą ten facio reprezentuje ? Kto z nim jest i chce być przy korycie pozwalając na takie cyrkowe sztuczki. Błagam nie pizwolcie, aby tacy ludzie nami rządzili.

  • 13.10.2018 15:24  Odpowiedz na komentarz

    Kosztami tej akcji powinna zostać obciążona osoba która zawiadomiła bezpostawnie służby ratownicze.Bo jeszcze trochę dojdzie do tego ,ze Straż Pożarna bedzie przyjeżdżać do dekarzy na dachu lub elektryka na słupie.

    14.10.2018 12:35

    RADOSLAW, ale zauważ, że postronna osoba nie mogła wiedzieć, że to jakiś rodzaj happeningu. To nie było nigdzie zgłoszone, więc ludzie byli zaniepokojeni, a efektem tego zaniepokojenia była odpowiednia reakcja służb. Czy to tak trudno zrozumieć?

    13.10.2018 19:50

    To właśnie elita czy śmietanka sposobu myślenia GPS czyli lokalnej partii chcacej dorwać się do władzy. Nie rozwóżniają naprawy dachu od wejścia na komin. Gdyby ten Bodzio myślał i chciał z siebie zrobić gwiazdę proszę bardzo ale powinien powiadomić słuźby o swoim wyczynie. Wtedy by nie przyjechały. W innym przypadku cały koszt akcji powinien pokryć z własnych pieniędzy.

  • 12.10.2018 23:50  Odpowiedz na komentarz

    Nie znam osobiście tego Pana, ale każdy zdrowy na umyśle człowiek zauważy, że ten człowiek nie jest normalny. Gdyby spadł z tego komina, ludzie którzy go popierają mieliby pretensje do wszystkich służb że nic nie zrobiły by go ściągnąć. Kto normalny wchodzi na coś tak wysokiego? Jakby nie patrzeć parowozownia jest "zabytkiem" rdza, kruche cegły, a Pan Boguś sobie wchodzi- bo chce .Umysł pięcioletniego dziecka.

    14.10.2018 14:34

    Z tego typu zabezpieczeniem raczej trudno spaść, ale oczywiście może się to stać, jak i może nas rozjechać samochód idąc sobie normalnie chodnikiem.

  • 12.10.2018 20:47  Odpowiedz na komentarz

    Brawo widać że w Gnieźnie sami debile za dużo mamony a za mało roboty i odpierd.. żal
    Powinni mu dopierniczyc koszta i się nauczy mądrala polityki nie wiąże się z normalnym światem !!!

  • 12.10.2018 12:16  Odpowiedz na komentarz

    Oprocz kosztów mam nadzieję że odpowie za wlam na teren prywatny. Jeśli nie zostanie porządnie ukarany zaraz znajdzie się pełno innych czubkow chcących zabłysnąć

  • I takich mamy radnych albo będziemy mieli,którzy trafiają do szpitala dla nerwowo chorych.Ta Polska cały czas jest chora

  • 12.10.2018 10:38  Odpowiedz na komentarz

    Osoby, które zagoniły niech płacą!! Chore jest to państwo policyjne!!!

  • Oj inni kandydaci boją się Bogusia ,to jest bardzo dobry pomysł ,że facet kandyduje i weźmie sie za porządną pracę radnego takich ludzi nam potrzeba

    12.10.2018 18:59

    Ten wasz Bogus niech weźmie się wreszcie po pół wieku swego życia do prawdziwej , uczciwej pracy. On nie wie co to znaczy praca. Teraz ma być radnym i dostawać kasę z moich podatków, ot tak , bo robota rąk nie splamił ? Nie ma na to zgody mądrych gnieznian

  • 12.10.2018 09:56  Odpowiedz na komentarz

    Niech płaci. Na drugi raz może pomyśli. Chociaż z tym to u niego nie teges.

  • 12.10.2018 09:50  Odpowiedz na komentarz

    Kiedy wywieszanie plakatów nic nie daje, trzeba coś zrobić by zwrócić na siebie uwagę- jednym słowem kampania wyborcza finansowana przez Państwo czyli Nas. Koszty straży pożarnej, karetek pogotowia ratunkowego i policji niech Pan wspinaczkowy sobie pokryje z własnej kieszeni.

  • 12.10.2018 08:19  Odpowiedz na komentarz

    Film fajny, pokazuje cel pana Bogusia. Czyli niepotrzebnie ktoś wezwał służby ratunkowe bo Boguś sam wszedł i zszedł, może dodałby jeszcze jakieś podsumowanie, i po prostu wrócił by do domu i było by po sprawie, a tak to odrazu koszty akcji i kary. Z tą dziekanką to trochę przesada, Boguś ma dziwne pomysły, ale nie żeby od razu na dziekankę.

  • 12.10.2018 05:27  Odpowiedz na komentarz

    To miał gość pomysł na kampanię wyborczą ????

PODOBNE TEMATY
Auto rozbiło się o bariery energochłonne W piątek o godz. 15.15 służby ratunkowe zostały powiadomione o rozbitym samochodzie osobowym na węźle... Sobota, 8 grudnia 2018
Zwłoki znalezione w Trzemesznie należą do Andrzeja S. Są wyniki badań DNA. Ekspertyza potwierdziła zakładaną przez śledczych hipotezę. Znalezione w październiku... Czwartek, 6 grudnia 2018
Próby wyłudzenia "na policjanta" w Gnieźnie Przestępcy kilka razy próbowali w środę wyłudzić pieniądze metodą "na policjanta". Policjanci ostrzegają,... Czwartek, 6 grudnia 2018
Ewakuacja szkoły w Trzemesznie! Ktoś rozpylił gaz na korytarzu Dzisiaj ok. godz. 11.00 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o ewakuacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących... Czwartek, 6 grudnia 2018