X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Posłanka Nowoczesnej składa zawiadomienie do Prokuratury na dyrekcję ZOZ-u!

Piątek, 12 października 2018
 • Posłanka Nowoczesnej składa zawiadomienie do Prokuratury na dyrekcję ZOZ-u!

Posłanka Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie na dyrekcję ZOZ-u. Jakie zarzuty wymienia parlamentarzystka?

Zarzut, który stawiam jako możliwy, którego dopuściła się dyrekcja to niegospodarność - mówi Paulina Hennig-Kloska. Niegospodarne operowanie środkami publicznymi przeznaczonymi do dyspozycji szpitala. Wskazuję w tym zawiadomieniu naprawdę na szereg sytuacji, które mają miejsce w szpitalu, m.in. odwołując się do tego, że zarząd nie realizuje nałożonego na niego od wielu lat programu naprawczego, nie wdraża programu restrukturyzacyjnego, który poprawiłby trudną sytuację ekonomiczno-finansową jednostki, o której mówią kolejne dokumenty i do czego zarząd jest zobligowany. Widać, że pewne restrukturyzacje wdrożone przed objęciem zarządu przez nowe osoby zostały nie tylko zatrzymane, ale także cofnięte. To widać m.in. na rosnących poziomach kosztów i przychodów, gdzie koszty rosną zdecydowanie szybciej niż przychody w dwóch ostatnich latach. Tymczasem wszelkie dokumenty podpisane, zaakceptowane przez Starostwo Powiatowe, ale także szpital pokazują, że zarząd jest zobligowany do zbilansowania kosztów i przychodów, pomniejszania straty tak, by tą trudną sytuację ekonomiczno-finansową poprawić. Zwracam uwagę na to, że również bieżące okresy obrachunkowe przykuwają uwagę Regionalnej Izby Obrachunkowej, gdzie w pół roku uzyskuje się stratę większą niż planowana na cały rok. Moją uwagę przykuł też protokół będący efektem kontroli na oddziale chirurgii i w poradni chirurgicznej, który został przeprowadzony na zlecenie Prokuratury po wprowadzeniu zmian na tym oddziale. Z tego raportu wynika dość jednoznacznie, że w tym dosyć krótkim okresie mamy do czynienia ze spadkiem ilości świadczeń zarówno na oddziale, jak i w poradni, ze spadkiem ilości pacjentów, ze spadkiem ilości operacji chirurgicznych i urologicznych co sprawia, że powinniśmy sprawdzić czy rosną nam kolejki i z jakiego powodu. Wraz ze spadkiem ilości pacjentów, świadczeń, operacji mamy wzrost kosztów funkcjonowania tego oddziału i pogłębiające się straty.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 16.10.2018 14:35  Odpowiedz na komentarz

  Niestety ale pani poseł Hennig-Kloska z.N udaje,że nie czyta komentarzy pod swoim artykułem więc raczej żadnej odpowiedzi my-społeczeństwo nie doczekamy się. Wczoraj-poniedziałek w godz około południowych w biurze na ul.Dąbrówki 18 nie było ani pani poseł,ani jej prawnika-po mimo,że ogłasza iż udziela porad prawnych od godz.10-14. Widać więc,że BIAŁORUSKIE BEZPRAWIE W GNIEŹNIE także nie interesuje panią poseł a jedynym celem powyższego artykułu medialnego jest walka polityczna przed wyborami i ogłupianie nas-społeczeństwa aby tylko dostać się do koryta z publicznymi pieniędzmi,bo przecież o wiele łatwiej rządzi się w bezprawiu i korupcji !!!

 • 15.10.2018 08:50  Odpowiedz na komentarz

  Kontrolerzy NIK z kontroli szpitala? oni grzebali w dokumentach w biurach szpitala to chyba pracownicy szpitala musieli im dostarczyc te dokumenty.

  15.10.2018 12:18

  Albo oświadczenia składać. Prawdziwe????

 • 12.10.2018 13:55  Odpowiedz na komentarz

  Mamy więc w Gnieźnie PIERWSZEGO i JEDYNEGO POSŁA,który potrafi napisać zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniach dokonania przestępstw w tym BIAŁORUSKIM MIEŚCIE !!! A jeszcze dodatkowym plusem jest,że Pani Poseł może swoim podpisem popierać podobne zawiadomienia (np od obywateli) i przekazać je w Warszawie MS i PG Ziobrze. W tej sytuacji w poniedziałek czy wtorek 15 czy 16.10.2018 zgłoszę się do Pani Poseł z następującymi dokumentami perfidnie umorzonych śledztw a dotyczących:
  - bezprawnych osadzeń w areszcie KPP osób po spożyciu alkoholu w ilości ponad 1200 osób rocznie po likwidacji izby wytrzeźwień w 2006 - co zeznał insp Janusz Warda na posiedzeniu Komisji d/s Bezpieczeństwa dnia 18.02.2014r (protokół jest dostępny w internecie) a Komisja na czele z jej przewodniczącą Beatą Tarczyńską wszystko zatuszowała nie czyniąc żadnego kroku w celu zbadania tragicznej sytuacji w KPP Gniezno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  - śmierci w areszcie i w łapach milicjantów z KPP Gniezno Jarosława Wiśniewskiego(2014r) oraz Michała Rzeźniczaka (2017r)
  - zamachu na życie działacza społecznego (2013r),próba dobicia go w areszcie KPP bez badania lekarskiego,okradzenie go tam z kwoty 200zł > a po cudownym przeżyciu zamknięcie go w zamkniętym oddz.Dziekanki i złożeniem wniosku do Sądu Rej.w Gnieźnie o ubezwłasnowolnienie-zaznaczając: groźny dla siebie + groźny dla otoczenia. Ponad to policja wszczęła procedurę ukarania działacza mandatem 200zł za bezzasadne wezwanie patrolu o 2:30 w nocy na Wierzbiczany gdy odurzony kroplami gwałtu walczył 3 godziny o życie bez butów i kurtki przy temp powietrza +3 stC.Jeśli Pani Poseł Henning-Kloska pomoże wznowić powyższe śledztwa to radykalnie zmienię zdanie o Pani Poseł i jej Partii oraz mogę publicznie oświadczyć,że wreszcie mamy tak bardzo potrzebnego POSŁA WALCZĄCEGO Z BIAŁORUSKIM BEZPRAWIEM W GNIEŹNIE.
  Proszę Panią Poseł o ustosunkowanie się do powyższego komentarza.

 • http://prawokarne.kn-adwokaci.pl/art-272-kk-wyludzenie-podstepem-poswiadczenia-nieprawdy/.
  To odnośnie raportu NIk. Kto podał kontrolerom fałszywe dane?

PODOBNE TEMATY
Wpadka Ewy Kopacz w Gnieźnie! Stary Ratusz spłonął przed wybudowaniem Ewa Kopacz zasłynęła kilka miesięcy temu wpadką z dinozaurami. Teraz, podczas wizyty w Gnieźnie powiedziała,... Piątek, 10 maja 2019
"Szkoła jest przede wszystkim dla ucznia, a nie dla nauczyciela" Nie słabną emocje na linii nauczyciele - rząd - rodzice uczniów. Na temat sporu wypowiedział się poseł... Wtorek, 23 kwietnia 2019
"Jeżeli dojdzie do sytuacji, że nie będzie matur, to młodzież i opinia publiczna obróci się przeciwko Wam" Dzisiaj przed Ministerstwem Edukacji Narodowej odbędzie się manifestacja nauczycieli. To kolejny dzień... Wtorek, 23 kwietnia 2019
Za dobrą pracę należy się godna płaca "Popieram postulaty nauczycieli, choć wiem jak trudno dziś rano było zorganizować się rodzicom, sama... Wtorek, 9 kwietnia 2019