moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Posłanka Nowoczesnej składa zawiadomienie do Prokuratury na dyrekcję ZOZ-u!

Piątek, 12 października 2018
 • Posłanka Nowoczesnej składa zawiadomienie do Prokuratury na dyrekcję ZOZ-u!

Posłanka Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie na dyrekcję ZOZ-u. Jakie zarzuty wymienia parlamentarzystka?

Zarzut, który stawiam jako możliwy, którego dopuściła się dyrekcja to niegospodarność - mówi Paulina Hennig-Kloska. Niegospodarne operowanie środkami publicznymi przeznaczonymi do dyspozycji szpitala. Wskazuję w tym zawiadomieniu naprawdę na szereg sytuacji, które mają miejsce w szpitalu, m.in. odwołując się do tego, że zarząd nie realizuje nałożonego na niego od wielu lat programu naprawczego, nie wdraża programu restrukturyzacyjnego, który poprawiłby trudną sytuację ekonomiczno-finansową jednostki, o której mówią kolejne dokumenty i do czego zarząd jest zobligowany. Widać, że pewne restrukturyzacje wdrożone przed objęciem zarządu przez nowe osoby zostały nie tylko zatrzymane, ale także cofnięte. To widać m.in. na rosnących poziomach kosztów i przychodów, gdzie koszty rosną zdecydowanie szybciej niż przychody w dwóch ostatnich latach. Tymczasem wszelkie dokumenty podpisane, zaakceptowane przez Starostwo Powiatowe, ale także szpital pokazują, że zarząd jest zobligowany do zbilansowania kosztów i przychodów, pomniejszania straty tak, by tą trudną sytuację ekonomiczno-finansową poprawić. Zwracam uwagę na to, że również bieżące okresy obrachunkowe przykuwają uwagę Regionalnej Izby Obrachunkowej, gdzie w pół roku uzyskuje się stratę większą niż planowana na cały rok. Moją uwagę przykuł też protokół będący efektem kontroli na oddziale chirurgii i w poradni chirurgicznej, który został przeprowadzony na zlecenie Prokuratury po wprowadzeniu zmian na tym oddziale. Z tego raportu wynika dość jednoznacznie, że w tym dosyć krótkim okresie mamy do czynienia ze spadkiem ilości świadczeń zarówno na oddziale, jak i w poradni, ze spadkiem ilości pacjentów, ze spadkiem ilości operacji chirurgicznych i urologicznych co sprawia, że powinniśmy sprawdzić czy rosną nam kolejki i z jakiego powodu. Wraz ze spadkiem ilości pacjentów, świadczeń, operacji mamy wzrost kosztów funkcjonowania tego oddziału i pogłębiające się straty.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 16.10.2018 14:35  Odpowiedz na komentarz

  Niestety ale pani poseł Hennig-Kloska z.N udaje,że nie czyta komentarzy pod swoim artykułem więc raczej żadnej odpowiedzi my-społeczeństwo nie doczekamy się. Wczoraj-poniedziałek w godz około południowych w biurze na ul.Dąbrówki 18 nie było ani pani poseł,ani jej prawnika-po mimo,że ogłasza iż udziela porad prawnych od godz.10-14. Widać więc,że BIAŁORUSKIE BEZPRAWIE W GNIEŹNIE także nie interesuje panią poseł a jedynym celem powyższego artykułu medialnego jest walka polityczna przed wyborami i ogłupianie nas-społeczeństwa aby tylko dostać się do koryta z publicznymi pieniędzmi,bo przecież o wiele łatwiej rządzi się w bezprawiu i korupcji !!!

 • 15.10.2018 08:50  Odpowiedz na komentarz

  Kontrolerzy NIK z kontroli szpitala? oni grzebali w dokumentach w biurach szpitala to chyba pracownicy szpitala musieli im dostarczyc te dokumenty.

  15.10.2018 12:18

  Albo oświadczenia składać. Prawdziwe????

 • 12.10.2018 13:55  Odpowiedz na komentarz

  Mamy więc w Gnieźnie PIERWSZEGO i JEDYNEGO POSŁA,który potrafi napisać zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniach dokonania przestępstw w tym BIAŁORUSKIM MIEŚCIE !!! A jeszcze dodatkowym plusem jest,że Pani Poseł może swoim podpisem popierać podobne zawiadomienia (np od obywateli) i przekazać je w Warszawie MS i PG Ziobrze. W tej sytuacji w poniedziałek czy wtorek 15 czy 16.10.2018 zgłoszę się do Pani Poseł z następującymi dokumentami perfidnie umorzonych śledztw a dotyczących:
  - bezprawnych osadzeń w areszcie KPP osób po spożyciu alkoholu w ilości ponad 1200 osób rocznie po likwidacji izby wytrzeźwień w 2006 - co zeznał insp Janusz Warda na posiedzeniu Komisji d/s Bezpieczeństwa dnia 18.02.2014r (protokół jest dostępny w internecie) a Komisja na czele z jej przewodniczącą Beatą Tarczyńską wszystko zatuszowała nie czyniąc żadnego kroku w celu zbadania tragicznej sytuacji w KPP Gniezno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  - śmierci w areszcie i w łapach milicjantów z KPP Gniezno Jarosława Wiśniewskiego(2014r) oraz Michała Rzeźniczaka (2017r)
  - zamachu na życie działacza społecznego (2013r),próba dobicia go w areszcie KPP bez badania lekarskiego,okradzenie go tam z kwoty 200zł > a po cudownym przeżyciu zamknięcie go w zamkniętym oddz.Dziekanki i złożeniem wniosku do Sądu Rej.w Gnieźnie o ubezwłasnowolnienie-zaznaczając: groźny dla siebie + groźny dla otoczenia. Ponad to policja wszczęła procedurę ukarania działacza mandatem 200zł za bezzasadne wezwanie patrolu o 2:30 w nocy na Wierzbiczany gdy odurzony kroplami gwałtu walczył 3 godziny o życie bez butów i kurtki przy temp powietrza +3 stC.Jeśli Pani Poseł Henning-Kloska pomoże wznowić powyższe śledztwa to radykalnie zmienię zdanie o Pani Poseł i jej Partii oraz mogę publicznie oświadczyć,że wreszcie mamy tak bardzo potrzebnego POSŁA WALCZĄCEGO Z BIAŁORUSKIM BEZPRAWIEM W GNIEŹNIE.
  Proszę Panią Poseł o ustosunkowanie się do powyższego komentarza.

 • http://prawokarne.kn-adwokaci.pl/art-272-kk-wyludzenie-podstepem-poswiadczenia-nieprawdy/.
  To odnośnie raportu NIk. Kto podał kontrolerom fałszywe dane?

PODOBNE TEMATY
Poseł Zbigniew Dolata zawieszony w prawach członka PiS! Sprzeciwił się idei klubu! W piątek poseł Zbigniew Dolata został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzysta... Piątek, 18 września 2020
Posłanka o problemach dyrektorów szkół w czasie pandemii Posłanka Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej zwróciła uwagę na problemy, z którymi borykają... Środa, 2 września 2020
Czy wielkopolskie jeziora wyschną? Prognozy są niepokojące W 2019 roku z inicjatywy posłanki Pauliny Hennig-Kloski, w Sejmie został powołany Zespół Parlamentarny... Wtorek, 1 września 2020
Oświadczenie Społecznego Komitetu Upamiętnienia 100. Rocznicy Zwycięstwa w Wojnie Polsko-Bolszewickiej W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą Cudu nad Wisłą, Bitwy Warszawskiej, decydującej bitwy wojny... Piątek, 14 sierpnia 2020