X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czy dojdzie do debaty kandydatów na prezydenta? PiS apeluje o przyspieszenie tempa kampanii

Piątek, 12 października 2018
 • Czy dojdzie do debaty kandydatów na prezydenta? PiS apeluje o przyspieszenie tempa kampanii

Poseł Krzysztof Ostrowski i senator Robert Gaweł apelują do prezydenta Tomasza Budasza o zorganizowanie debaty kandydatów na fotel włodarza miasta. Parlamentarzyści uważają, że kampania powinna nabrać tempa. Zwracają również uwagę na etykę politycznych "zagrywek".

Ta kampania powinna przyspieszyć, powinna być bardziej merytoryczna, nie powinna być brudną kampanią tak, jak to miało miejsce w wykonaniu prezydenta Tomasza Budasza - mówi Krzysztof Ostrowski. Apelował bym do prezydenta Tomasza Budasza o debatę merytoryczną oraz o zaprzestanie brudnej kampanii. Mam taką obawę, że ta brudna kampania ma przysłonić coś, co jest dużo groźniejsze, co można nazwać brakiem pomysłu na rozwój miasta i to rzeczywiście jest groźne. Stare twarze w drużynie Koalicji Obywatelskiej. Można powiedzieć, że formacja samorządowa, koalicja partii politycznych: Platformy, Nowoczesnej, SLD to taki troszkę unik, żeby oszukać wyborców. Niepokoi mnie jeszcze niechęć pana prezydenta do korzystania z programów rządowych, które są kierowane do samorządu, a za pośrednictwem samorządu do mieszkańców: "Mieszkanie+", "Senior+" i "Dostępność+". (...) Nie ma dziennego domu seniora. Są pieniądze do wzięcia, a tu cisza. Niechęć pana prezydenta do rządu przekłada się na rzeczy zupełnie irracjonalne. (...) Na koniec chcę zaapelować o zorganizowanie debaty w Gnieźnie. Była to dobra tradycja wszystkich kampanii wyborczych od 1990 roku.

Senator Robert Gaweł zwraca uwagę na transparentność programów wyborczych. Myślę, że kampania powinna przyspieszyć - mówi Robert Gaweł. Chociaż przyspieszyła nieco wyczynem pana Bogusia, ale nie o to chodzi, żeby zdobywać kominy na Parowozowni tylko, żeby dyskutować merytorycznie. Prosili byśmy o dwie rzeczy: żeby kampania była na poziomie dorosłych ludzi oraz jeżeli są programy wyborcze, to my powinniśmy o nich wiedzieć więcej, a nie tylko patrzeć na nie w sensie wizualnym, czyli kto ma większe billboardy, ile tego jest na mieście powieszone, bo to jest kampania produktu a my chcemy głębiej wejść w produkt i przeczytać skład. Szczególnie zależy mi na tym, żeby kandydaci mogli usiąść i porozmawiać, czyli przeprowadzić debatę.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(4)

 • 12.10.2018 12:55  Odpowiedz na komentarz

  Hahaha kompromitacja :) Kandydat nie może przebić się do opinii publicznej, że naciska się na prezydenta, żeby coś organizował? A jaki ma w tym interes? Ludzie ocenią 21.10 kto ile zrobił dla Gniezna. Ale powiem wam jedno, kandydat pis nie zdobędzie więcej niż 30 %. Sprawa załatwi się w 1 turze :)

 • 12.10.2018 12:53  Odpowiedz na komentarz

  Panie Ostrowski niech Pan się wytłumaczy z wystąpienia publicznego o szczepionkach! Skąd te dane o rtęci??? Afera na całą Polskę i to jest ok?

 • 12.10.2018 11:47  Odpowiedz na komentarz

  No przecież Budasz jeszcze w środę wieczorem poinformował, że przyjął zaproszenie do debaty. Panowie z Warszawy chyba nie są na bieżąco.

 • 12.10.2018 06:23  Odpowiedz na komentarz

  Ale dwa asiory, ta konferencja to przykład jak coś powiedzieć żeby nic nie powiedzieć

PODOBNE TEMATY
Bransoletki życia dla seniorów W Gnieźnie wciąż realizowany jest program zdalnej opieki senioralnej. Jego uczestnicy otrzymali bransoletki... Środa, 19 lutego 2020
Domki ogrodowe, jako element praktyczny oraz estetyczny Ogrody stanowią ozdobę domu oraz miejsce relaksu i wypoczynku po pracy, szkole czy codziennych obowiązkach.... Wtorek, 18 lutego 2020
Rusza przebudowa ul. Rzeźnickiej na strefę pieszą - deptak W związku z tym Miasto Gniezno zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się... Wtorek, 18 lutego 2020
Brylantowe Przedmieście - ruszyła sprzedaż mieszkań II etapu Apart Grupa Deweloperska Sp. z o.o. Sp.k. to wiodący deweloper na rynku wrzesińskim, który w maju ubiegłego... Sobota, 8 lutego 2020