X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tomasz Budasz inspiratorem brudnej kampanii?

Piątek, 5 października 2018
 • Tomasz Budasz inspiratorem brudnej kampanii?

Ostatnio informowaliśmy o bezprawnym wykorzystaniu fragmentu utworu zespołu Artrosis w spocie wyborczym Pawła Kamińskiego - kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna. Podczas piątkowej konferencji prasowej kandydat PiS-u odniósł się do całej sytuacji i wskazał winnego całego zamieszania - obecnego włodarza Pierwszej Stolicy, Tomasza Budasza. Czy słusznie?

Oświadczenie Pawła Kamińskiego, kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna
1. Jestem właścicielem majątkowych praw autorskich do muzyki z mojego spotu wyborczego. Na dowód tego przedstawiam umowę, którą w tym przedmiocie zawarłem z zespołem Artrosis.
2. Chcę wyraźnie zaznaczyć, że wspomniany w artykułach spór sądowy toczony między mną a zespołem Artrosis nie dotyczył ustalenia właściciela majątkowych praw autorskich a zupełnie innych kwestii. W tym sporze to ja pozwałem zespół Artrosis

Takie są fakty - podkreślam, udokumentowane fakty - w tej sprawie, która jest próbą oczerniania mnie i elementem brudnej kampanii.

I w zasadzie to byłoby wszystko, co mam Państwu do powiedzenia w tej sprawie. Byłoby, ale niestety nie jest. Otóż skoro zostałem niejako "wywołany do tablicy" i poproszony o ustosunkowanie się do sprawy zmuszony jestem powiedzieć o niej całą prawdę. A prawda ta jest niestety bardzo smutna, żeby powiedzieć żenująca. Otóż oświadczam, że inspiratorem tej brudnej kampanii wymierzonej w moją osobę jest Tomasz Budasz.

Zapytają Państwo zapewne o dowody.
Jestem w posiadaniu korespondencji mailowej prowadzonej w tej sprawie przez autora tych artykułów redaktora jednej z gnieźnieńskich redakcji oraz cytowanej w artykule wokalistki zespołu Artrosis Magdalenę Stupkiewicz. Sprawa jest poważna, a ponadto gnieźnianom, którzy za dwa tygodnie będą wybierać prezydenta należy się pełna informacja w tej sprawie. W związku z tym zacytuję początek pierwszego maila p. Stupkiewicz do redaktora jednej z gnieźnieńskich redakcji. Cytuję:
"Witam
Dostałam Pana adres od pana Tomasza Budasza. Sprawa , w której piszę dotyczy kandydata PiS na prezydenta - Pawła Kamińskiego. Jak napisał mi pan Budasz , Wasz portal też o tym pisał."

Zdziwi zapewne Państwa, w jaki sposób wszedłem w posiadanie tego maila. Otóż przesłał mi go . sam redaktor, kierując do mnie mailowo prośbę o odniesienie się do zarzutów i używając - zapewne nieopatrznie - funkcji "Prześlij dalej" i tym samym udostępniając mi całą historię korespondencji z panią Stupkiewicz w tej sprawie.

W związku z tym, za Państwa pośrednictwem zwracam się do Tomasza Budasza z pytaniem o jego rolę w tej sprawie. Z treści maila bowiem (choćby z zacytowanego fragmentu) jednoznacznie wynika, że to właśnie on osobiście zainicjował całą sprawę oraz instruował wokalistkę do kogo ma się zwrócić w celu jej nagłośnienia.

Uważam za niedopuszczalne tego typu działanie urzędującego prezydenta, współpracującego z lokalnym portalem w celu oczernienia swojego konkurenta w zbliżających się wyborach. 

Mam nadzieję, że tym razem Tomasz Budasz nie uchyli się od odpowiedzi. Przypominam, że równo tydzień temu publicznie zapytałem go, na podstawie jakich badań stwierdził w naszej debacie telewizyjnej, że temperatura wody na obszarze Gniezna wynosi tylko 65 stopni, a więc nie nadaje się do wykorzystania geotermalnego. Jak dotąd gnieźnianie nie otrzymali od niego żadnej odpowiedzi na to konkretne pytanie.

Mam także nadzieję, że Tomasz Budasz zakończy swoją brudną kampanię polegającą na dezinformacji społeczeństwa w temacie temperatury wód geotermalnych czy też - jak tym razem - oczernianiu mnie.

Uważam, że gnieźnianie oczekują merytorycznej debaty, w której kandydaci przedstawią swój program, niż zakulisowych rozgrywek urzędującego prezydenta, zwalczającego kontrkandydatów.
Wzywam Tomasza Budasza do debaty o przyszłości Gniezna, o programie dla Gniezna, o strategii dla Gniezna.

I na koniec: w tej - dla jednych być może skandalicznej, a dla mnie raczej żenującej - sprawie jest jedna korzyść. Proszę mianowicie, aby każdy osobiście, bez emocji czy politycznych uprzedzeń, zapoznał się z moim spotem wyborczym. Wówczas sam wyrobi sobie zdanie i odpowie sobie na pytanie, czy muzyczne tło w nim wykorzystane kojarzy mu się w jakikolwiek sposób z satanizmem? Użyłem go, bo jestem właścicielem majątkowych praw autorskich do niego i dobrze brzmi w moim spocie.
Paweł Kamiński

Więcej na temat wykorzystania utworu zespołu Artrosis można przeczytać w artykule pt. "Czy Paweł Kamiński złamał prawo?".
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(21)

 • 10.10.2018 20:33  Odpowiedz na komentarz

  Kto to jest Kaminski? To Ostrowski nie startuje?

  10.10.2018 22:17

  Jak to kto? Chora ambicja, niespełnione marzenie o władzy pewnej starszej pani

 • 10.10.2018 17:51  Odpowiedz na komentarz

  Znowu cisza w eterze. Komentarze od trzech dni. Ale wstyd dla takiego beznadziejnego portalu. Po co w ogóle jest "to cos"

 • 09.10.2018 09:35  Odpowiedz na komentarz

  JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW !!!!!!!!!!!

  09.10.2018 20:14

  A kto to jest ?

 • Czy kandydatka Pani Krystyna Palicka na zdjęciu, na plakacie, to Pani Krystyna Palicka ??? Kto takie zdjęcie zrobił ??? To fotomontaż ? Fotograf niech to natychmiast zmieni, a Pani Krystyna Palicka niech tego żąda !!!

  10.10.2018 20:01

  Pani Krystyno, należałoby się zadośćuczynienie za takie " zdjęcie" i to na plakacie wyborczym. Ja Pani nie poznałam !

 • 07.10.2018 21:38  Odpowiedz na komentarz

  A gdzie jest właściwie Pan Miękiszak ? Rozpocznie w końcu swoja kampanię prezydencką i wypowie się w jakiejkolwiek sprawie ? Czy dalej bedzie sobie milczał ??

 • 07.10.2018 19:57  Odpowiedz na komentarz

  Śmieszne :) Ale co ma zrobić? Nie jest w stanie zaistnieć w świadomości opinii publicznej. Wybory coraz bliżej i zapowiada się klęska. Kamiński może przegrać nawet z Miękiszakiem.

 • 07.10.2018 02:48  Odpowiedz na komentarz

  Uwazam ze jedynym kandydatem i odpowiednią osobą na Prezydenta jest Tomasz Budasz a pan panie Kaminski swoimi oszczerstwami pogarsza swoją kandydature.Zero klasy zeby pisac takie pierdoly.

  08.10.2018 19:47

  Ja będę głosowała na Prezydenta Tomasza Budasza !

 • 06.10.2018 23:26  Odpowiedz na komentarz

  Precz z pisem z Gniezna

 • 06.10.2018 23:18  Odpowiedz na komentarz

  "Zróbmy więcej " na kredyt .

 • 06.10.2018 22:07  Odpowiedz na komentarz

  PANIE PAWLE KAMIŃSKI > a czy miał Pan jakąś odrobinę nadziei na czystą,honorową walkę wyborczą z tą komuszo-platformuchoską sitwą ??? Jeśli tak - to i Pan i Poseł Ostrowski jesteście ZA KULTURALNI czy ZA UCZCIWI aby podjąć walkę o władzę z ludźmi bezwzględnymi i bez honoru. Ta sitwa od ponad 27 lat jest już przyspawana do koryta z naszymi publicznymi pieniędzmi więc niestety ale METALOWE SPAWY kruszy się młotkiem,łomem czy palnikiem a nie kulturalną rozmową i to w dodatku nie docierającą do znaczącego procenta społeczeństwa Gniezna i Powiatu,bo zapomnieliście o papierowej gazecie jako alternatywie do Przemian. Mieliście i macie w zasięgu ręki twarde,pisemne dowody na tuszowanie przez sitwę od lat poważnych przestępstw w Gnieźnie co poprzez interwencję u Min.Ziobry wraz z upublicznieniem np w TVP czy TV Republika zmiotło by ich teraz ze sceny politycznej Gniezna i wreszcie po wyborach można by było poczuć się bezpiecznie i popatrzeć w przyszłość życia w tym mieście.Ale niestety od kilku lat nie korzystacie z tej PRAWORZĄDNEJ, DEMOKRATYCZNEJ BRONI tylko jak strusie chowacie głowy w piasek !!!!! Niech więc Pan jako kandydat na nowego Prezydenta Gniezna,w żadnym stopniu nie odpowiedzialny za dotychczasowe niszczenie Gniezna,odpowie publicznie-na forum tego portalu - DLACZEGO NIE WALCZONO Z PRZESTĘPCAMI TĄ LEGALNĄ,SKUTECZNĄ BRONIĄ ??? CZEGO czy KOGO BOICIE SIĘ ??? Tak Pan jak i GPS możecie wygrać te wybory i uratować Gniezno i Powiat od judaszy i zdrajców społeczeństwa ale możecie dokonać tego TYLKO NAJPRAWDZIWSZĄ PRAWDĄ, bo ja i chyba duży procent społeczeństwa znamy tą prawdę ale WY musicie nam ją publicznie potwierdzić czym staniecie się dla nas WIARYGODNI !!! W przeciwnym wypadku to WY PRAWICOWCY, PATRIOCI i KATOLICY znów skażecie nasze miasto Gniezno i Powiat na dalsze niszczenie poprzez korupcję,rozkradanie i zadłużanie a rzetelni inwestorzy nie pobudują tutaj nowych miejsc pracy pomimo wspaniałego położenia przy drodze S5 w samym sercu Wielkopolski.

  09.10.2018 00:19

  @LAPIDARIUM > co tam znów zajęczałeś ty postsoviecko-kodoski pasożycie społeczny? Chyba faktycznie dostałeś niestrawności od mojej prawdy,bo wciąż to samo bełkoczesz i nie potrafisz odnieść się merytorycznie do żadnego z moich komentarzy. Wy-ubywatele i platformuchy nazywaliście Polskę "zieloną wyspą" a była zielona tylko dla zdrajców,złodziei i mafii. Podobnie mówicie o Gnieźnie,że to "królewskie miasto" TYLKO DLA KOGO ??? A faktycznie przez 27 lat zrobiliście Gniezno BIAŁORUSKIM MIASTEM gdzie za przyzwoleniem sitw rządzących miastem i powiatem MILICJANCI Z KPP ROBIĄ Z LUDŹMI CO CHCĄ i nadal pozostają ponad prawem. Na wszystko są mocne dowody tylko polityczne śmieci muszą zostać odsunięte od władzy a umorzone śledztwa musi ponownie zbadać rzetelna prokuratura z poza regionu poznańskiego. Dlatego jedyną nadzieją na wyrwanie Gniezna i Powiatu z łapsk perfidnych sitw są ludzie z GPS wraz z Panem Kamińskim-niby z PiS - a szkoda,że pod tym szyldem tylko osłabia swoją silną pozycję.

  07.10.2018 12:31

  I znowu antykomuch z niestrawnym stekiem pełnym insynuacji. Dowodów żadnych, tylko zacietrzewiony, ideologiczny bełkot. Bełkot, który wynika z bezradności. Obrażanie Gnieźnian epitetami spod znaku knajactwa głosów nie przyniesie. Należy tylko współczuć Kamińskiemu na wraz z Ostropisem i GPS takich piwewców "najprawdziwszej prawdy". A bezradność wynika z faktu, iż całe to towarzystwo doskonale zdaje sobie sprawę że przy szczytowym poparciu PISU wymyka się ostatnia szansa na zdobycie władzy w Gnieźnie. A tu prezydent Budasz wraz z Gniźnianami nie pozwolą na to by Królewskie miasto wpadło pod okupacji PiS GPS

 • Prezydent Budasz tak dużo wniósł do naszego miasta , że tego typu "próby" pokonania go w wyborach są po prostu śmieszne...

 • 06.10.2018 10:29  Odpowiedz na komentarz

  Moje-Gniezno, reprezentujecie PISiory????

 • I tak nie wygrasz ... PiSowi dziękujęmy ... Daliście już pokaż ... Budasz wygra i lepiej się pogodzić im szybciej tym Lepiej. a te termy panie to w Toruńiu u ojca T.

 • Ten typ to jest porażka... Co to niby za dowód... Ten mail równie dobrze mógł być wysłany już po publikacji artykułu o czym może świadczyć "Wasz portal też o tym pisał." Wyrwane coś z kontekstu tak aby pozornie pasowało to zaplanowanej historyjki... Kończ waść wstydu oszczędź.

  06.10.2018 10:00

  Porażka to ty jesteś . Poczytaj sobie na stronie tej redakcji gdzie z pomocą Budasza skontaktowała się bidula nie potrafiąca nawiązać kontaktu z mediami . Tam wyjaśniono że po skontaktowaniu tej biduli z dziennikarzem , ten dziennikarz zwrócił się z pytaniem do Kamińskiego o wyjaśnienie zarzutów ze strony biduli i jednocześnie udostępnił on Kamińskiemu całą korespondencję z tą bidulą jaką wcześniej otrzymał.

PODOBNE TEMATY
Wykonujesz precyzyjne, wymagające zegarmistrzowskiej precyzji zadania? Zapewnij sobie maksymalnie wygodne warunki pracy Niewielkie elementy skomplikowanych mechanizmów to nie jedyne wyzwanie, jakiemu muszą sprostać współcześni... Środa, 11 grudnia 2019
Mieszkańcy bloków przy ul. Liliowej, Poznańskiej, Sienkiewicza i Chrobrego wykupią mieszkania z bonifikatą? Bloki przy ul. Liliowej 7, Poznańskiej 92/94 oraz Sienkiewicza 1 to kolejne, których mieszkańcy chcą... Poniedziałek, 9 grudnia 2019
Umowa z wykonawcą Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego podpisana Kolejny krok w kierunku powstania Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Dziś podpisana została umowa... Piątek, 6 grudnia 2019
Przy ul. Konopnickiej powstanie zielona strefa relaksu Dawne boisko Stelli przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie zyska nowe oblicze. Powstanie tam zielona strefa... Piątek, 6 grudnia 2019