Logo

REKLAMA
Plik banneru

Burmistrz Trzemeszna skazany za zniesławienie

Artykuł dodany: Piątek, 5 października 2018
Burmistrz Trzemeszna skazany za zniesławienie
REKLAMA

Niecodzienną sprawę rozpoznawał Sąd Rejonowy w Gnieźnie w II Wydziale Karnym. Jeden z mieszkańców miejscowości Ostrowite - Marek Walczak oskarżył Burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego o zniesławienie.

Proces sądowy w trybie prywatno-skargowym to pokłosie wydarzeń z posiedzenia Rady Miasta i Gminy Trzemeszno z grudnia 2017 r. Wtedy to Marek Walczak zadał Burmistrzowi Derezińskiemu pytania dotyczące funkcjonowania Gminy Trzemeszno. Zdenerwowany włodarz miasta z niewiadomych przyczyn odparł mężczyźnie między innymi, że nie odpowie Markowi Walczakowi dopóki ten nie przedłoży zaświadczenia od lekarza psychiatry. Stwierdzenie to słyszeli nie tylko radni i urzędnicy miejscy ale i zgromadzona publiczność. O utarczce słownej podczas posiedzenia Rady Miasta szeroko dyskutowano nie tylko w Trzemesznie.

Urażony Marek Walczak wszczął przeciwko Burmistrzowi sprawę z oskarżenia prywatnego. Burmistrz przyznał się do winy i wyraził skruchę.

Prowadzący sprawę pełnomocnik Marka Walczaka - adwokat Jędrzej P. Kwiczor odpowiedział na pytania redakcji dotyczące sprawy: Sprawa była dość niecodzienna. O ile procesy o zniesławienie są powszechne, to zadziwiają okoliczności sprawy. Głównym dowodem były co ciekawe nie zeznania świadków, lecz skrupulatny protokół posiedzenia Rady Gminy Trzemeszna. Pierwszy raz spotykam się z tego typu stanem faktycznym. To ważny wyrok dla społeczności lokalnej Trzemeszna.

W konsekwencji Sąd skazał Krzysztofa Derezińskiego na karę grzywny. Orzeczono także nawiązkę na rzecz Marka Walczaka w kwocie 3 000 zł oraz obciążono oskarżonego kosztami postępowania. Sąd orzekł także o zastosowaniu środka karnego w postaci podania wyroku do publicznej wiadomości.

Pełnomocnik Marka Walczaka oświadczył, że jego klient zadowolony jest z rozstrzygnięcia. Wyrok nie jest prawomocny. Krzysztofowi Derezińskiemu przysługuje apelacja do Sądu Okręgowego w Poznaniu.
 
tekst: Andrzej Bukowski
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Młot
06.10.2018 18:57

Panie Walczak, proszę zająć się hodowlą świnek. Tak jak kiedyś.

Odpowiedz
Urzednik
06.10.2018 12:20

Burmistrz tak naprawdę to prawdę powiedział o panu Walczaku . Przeciez Walczak to nigdzie sie nie potrafi kulturalnie zachować a jak mu sie zwróci uwage to do sadu lata.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno