Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Obowiązkowa deratyzacja

Wtorek, 2 października 2018
  • Obowiązkowa deratyzacja

Na podstawie § 31 Rozdziału 8 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Gniezna ustanowionego Uchwałą Rady Miasta Gniezna Nr XXIX/315/2016 z 30 listopada 2016 roku w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Gniezna, Prezydent Miasta Gniezna zarządza przeprowadzenie obowiązkowej deratyzacji na terenie miasta Gniezna w dniach od 15 października do 15 listopada 2018 roku.

1. Obowiązek ten spoczywa na właścicielach nieruchomości, użytkownikach wieczystych, jednostkach organizacyjnych i osobach posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu i innych podmiotach władających nieruchomościami na terenie miasta Gniezna.

2. Deratyzacji należy poddać pomieszczenia zsypowe i piwniczne oraz miejsca najbardziej narażone bytowaniem gryzoni w budynkach, budowlach i infrastrukturze technicznej na terenie Miasta Gniezna, dotyczy to:
a) zakładów pracy (produkcyjnych, usługowych, użyteczności publicznej, instytucji itp.;
b) budynków mieszkalnych wielorodzinnych, biurowych, gospodarczych, produkcyjnych;
c) pomieszczeń i hal produkcyjno - usługowych, socjalnych, sklepów, hurtowni, magazynów, piwnic, kotłowni, składów, wiat, boksów z pojemnikami na odpady;
d) urządzeń i sieci kanalizacji sanitarnej miejskiej, prywatnych przyłączy kanalizacyjnych itp.

3. Deratyzacja polegać powinna na wyłożeniu preparatów/ trutek ogólnodostępnych zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia lub posiadających atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie do zwalczania gryzoni w miejscach ich występowania i gromadzenia się.

4. Trutkę należy wyłożyć w ilości i według zasad właściwych dla danego preparatu. Miejsca wyłożenia preparatów należy odpowiednio oznakować i zabezpieczyć przed dostępem osób trzecich. W okresie trwania deratyzacji zaleca się kontrolowanie i uzupełnianie wyłożonej trutki.

5. Osoby bezpośrednio przeprowadzające deratyzację winny podjąć czynności zabezpieczające przed nieszczęśliwymi wypadkami zatruć mieszkańców i zwierząt domowych a w szczególności pouczyć dzieci o niebezpieczeństwie zatrucia.

6. Gryzonie i inne padłe zwierzęta w czasie deratyzacji lub znalezione po jej zakończeniu powinny zostać w ciągu 12 godzin usunięte przez osoby przeprowadzające deratyzację. Konieczne jest również usunięcie resztek preparatów po zakończonym okresie deratyzacji.
 

Napisz komentarz

Komentarze(5)

  • Panie radny co powinno być nie oznacza,że tak jest,bo ma pan wiedzę jak wygląda chociażby przy śmietnikach firmy,w której pan pracuje i jest pan odpowiedzialny nawet jako kierownik. Zacznijcie od siebie,syf na osiedlach jest największy,a potem pouczaj pan innych. Fakt,szczury żyły,żyją i żyć będą w kanałch,pustostanach z dala od ludzi,,ale lgną w te miejsca gdzie,gdzie ludzie syfią a administracja sprząta raz na jakiś czas. Niestety szczury to inteligentniejsze zwierzęta od niektórych ludzi,którzy notorycznie pozostawiają żarcie w reklamówkach albo wysypują przy śmietnikach,myśląc idiotycznie,że dokarmiają ptaszki i kotki. Niektórzy nawet za przyzwoleniem pewnej pani od zwierząt z Warszawskiej. Policja i Straż miejska powinna bez skrupułów walić srogie kary na takich śmieciarzy,podpowiadaczy i kierowników urzedników. Widzę jak jest na osiedlach. Poprawy w postępowaniu spółdzielni nie ma.

    Do pana/ni "z Budowlanych". Po pierwsze. Nie jestem już dawno kierownikiem w spółdzielni. Nie pracuje już od około 5 lat na osiedlu Tysiąclecia, a wyłącznie na osiedlu Władysława Łokietka oraz w Fałkowie i Dziekanowicach. Jeżeli ktoś chce oceniać moją pracę, zapraszam wobec powyższego na Winiary lub do Fałkowa albo Dziekanowic. Bedzie mi bardzo miło.

  • A co z kanałami kanalizacyjnymi. Przecież szczury są głównie w tych kanałach a nie w piwnicach. To przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji powinno przede wszystkim przeprowadzić deratyzację w swoich kanałach !!! Ludzie w w piwnicach już żywności nie przetrzymują. Tam szczury już nie mają co jeść. żerują GŁÓWNIE w kanałach i z nich sobie znanymi sposobami wychodzą, by żerować jeszcze dodatkowo przy śmietnikach . Śmietniki powinny być codziennie zamiatane . A żywność - jej resztki powinny być zawsze zamykane w brązowych pojemnikach. !

  • Pierwsze słyszę o takiej akcji dla miasta Gniezna, czy to oznacza że jak gdzieś czytałem w komentarzach faktycznie istnieje zagrożenie szczurze wobec brudnego miasta ? Widziałem różne brudziajstwa na Rynku ale nie myślałem że to może spowodować wylęgarnie szczurów

    04.10.2018 00:13

    BRRR > bardzo dobrze wyczytałeś w komentarzu pod śniętymi rybami,że to miasto Gniezno jest nie tylko ZABOLSZEWIONE ale także zasyfione śmieciami i ZASZCZURZONE !!! Nagle teraz po latach zaniedbań nakazują tępić szczury właścicielom nieruchomości A POWINNY dokonywać tego wyspecjalizowane firmy od Dezynfekcji,Dezynsekcji i Deratyzacji na koszt miasta,bo przecież są to czynności z niebezpiecznymi środkami trującymi !!! Widać więc jasno,że zdrowie czy życie dziecka i człowieka tego typu ludzi NIE INTERESUJE > najważniejsze dla nich są ich BRZUCHY I KIESZENIE wsparte białoruskim bezprawiem !!!Tym miastem od ponad 27 lat rządzą sitwy postkomuchów i platformuchów więc czas najwyższy odsunąć tych szkodników i pasożytów od koryta z naszymi publicznymi pieniędzmi !!! Zdrajcy i złodzieje z SLD a potem z PO+PSL niszczyli i rozkradali całą naszą Polskę (od upadku ich ustroju w 1989r) więc JAKIM CUDEM ich towarzysze i ich resortowe dzieci w miastach i powiatach mieliby teraz działać dla dobra i w interesie tych miast czy powiatów ??? Takie miasta jak Gniezno gdzie nie ma PLANÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO rzetelni inwestorzy omijają szerokim łukiem gdyż chcą mieć jasną sytuację do inwestowania a nie sytuację zależną od tajnych rozmów i decyzji lokalnej rządzącej sitwy w danym mieście a w tym post-komuchy i platformuchy są NAJWYŻSZEJ KLASY SPECJALISTAMI !!!

PODOBNE TEMATY
Czy radni zniosą absurdalny zakaz sprzedaży alkoholu? Już w środę podczas Sesji Rady Miasta Gniezna samorządowcy będą głosować nad uchwałą, która ma znieść... Wtorek, 25 czerwca 2019
Tor do pitbike i scena plenerowa na obrzeżach miasta powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego Znane są już projekty, które zwyciężyły w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna.... Piątek, 21 czerwca 2019
Komunikat dot. prac nocnych przy ul. Pod Trzema Mostami W związku z realizacją ostatniego etapu projektu "Rozbudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami... Piątek, 21 czerwca 2019
Sto lat Pani Władysławy Ratajczak W Pierwszej Stolicy mieszka obecnie aż trzynaście osób, które ukończyły setny rok życia. Jedną z nich... Wtorek, 18 czerwca 2019