Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Obowiązkowa deratyzacja

Wtorek, 2 października 2018
  • Obowiązkowa deratyzacja

Na podstawie § 31 Rozdziału 8 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Gniezna ustanowionego Uchwałą Rady Miasta Gniezna Nr XXIX/315/2016 z 30 listopada 2016 roku w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Gniezna, Prezydent Miasta Gniezna zarządza przeprowadzenie obowiązkowej deratyzacji na terenie miasta Gniezna w dniach od 15 października do 15 listopada 2018 roku.

1. Obowiązek ten spoczywa na właścicielach nieruchomości, użytkownikach wieczystych, jednostkach organizacyjnych i osobach posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu i innych podmiotach władających nieruchomościami na terenie miasta Gniezna.

2. Deratyzacji należy poddać pomieszczenia zsypowe i piwniczne oraz miejsca najbardziej narażone bytowaniem gryzoni w budynkach, budowlach i infrastrukturze technicznej na terenie Miasta Gniezna, dotyczy to:
a) zakładów pracy (produkcyjnych, usługowych, użyteczności publicznej, instytucji itp.;
b) budynków mieszkalnych wielorodzinnych, biurowych, gospodarczych, produkcyjnych;
c) pomieszczeń i hal produkcyjno - usługowych, socjalnych, sklepów, hurtowni, magazynów, piwnic, kotłowni, składów, wiat, boksów z pojemnikami na odpady;
d) urządzeń i sieci kanalizacji sanitarnej miejskiej, prywatnych przyłączy kanalizacyjnych itp.

3. Deratyzacja polegać powinna na wyłożeniu preparatów/ trutek ogólnodostępnych zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia lub posiadających atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie do zwalczania gryzoni w miejscach ich występowania i gromadzenia się.

4. Trutkę należy wyłożyć w ilości i według zasad właściwych dla danego preparatu. Miejsca wyłożenia preparatów należy odpowiednio oznakować i zabezpieczyć przed dostępem osób trzecich. W okresie trwania deratyzacji zaleca się kontrolowanie i uzupełnianie wyłożonej trutki.

5. Osoby bezpośrednio przeprowadzające deratyzację winny podjąć czynności zabezpieczające przed nieszczęśliwymi wypadkami zatruć mieszkańców i zwierząt domowych a w szczególności pouczyć dzieci o niebezpieczeństwie zatrucia.

6. Gryzonie i inne padłe zwierzęta w czasie deratyzacji lub znalezione po jej zakończeniu powinny zostać w ciągu 12 godzin usunięte przez osoby przeprowadzające deratyzację. Konieczne jest również usunięcie resztek preparatów po zakończonym okresie deratyzacji.
 

Napisz komentarz

Komentarze(5)

  • Panie radny co powinno być nie oznacza,że tak jest,bo ma pan wiedzę jak wygląda chociażby przy śmietnikach firmy,w której pan pracuje i jest pan odpowiedzialny nawet jako kierownik. Zacznijcie od siebie,syf na osiedlach jest największy,a potem pouczaj pan innych. Fakt,szczury żyły,żyją i żyć będą w kanałch,pustostanach z dala od ludzi,,ale lgną w te miejsca gdzie,gdzie ludzie syfią a administracja sprząta raz na jakiś czas. Niestety szczury to inteligentniejsze zwierzęta od niektórych ludzi,którzy notorycznie pozostawiają żarcie w reklamówkach albo wysypują przy śmietnikach,myśląc idiotycznie,że dokarmiają ptaszki i kotki. Niektórzy nawet za przyzwoleniem pewnej pani od zwierząt z Warszawskiej. Policja i Straż miejska powinna bez skrupułów walić srogie kary na takich śmieciarzy,podpowiadaczy i kierowników urzedników. Widzę jak jest na osiedlach. Poprawy w postępowaniu spółdzielni nie ma.

    Do pana/ni "z Budowlanych". Po pierwsze. Nie jestem już dawno kierownikiem w spółdzielni. Nie pracuje już od około 5 lat na osiedlu Tysiąclecia, a wyłącznie na osiedlu Władysława Łokietka oraz w Fałkowie i Dziekanowicach. Jeżeli ktoś chce oceniać moją pracę, zapraszam wobec powyższego na Winiary lub do Fałkowa albo Dziekanowic. Bedzie mi bardzo miło.

  • A co z kanałami kanalizacyjnymi. Przecież szczury są głównie w tych kanałach a nie w piwnicach. To przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji powinno przede wszystkim przeprowadzić deratyzację w swoich kanałach !!! Ludzie w w piwnicach już żywności nie przetrzymują. Tam szczury już nie mają co jeść. żerują GŁÓWNIE w kanałach i z nich sobie znanymi sposobami wychodzą, by żerować jeszcze dodatkowo przy śmietnikach . Śmietniki powinny być codziennie zamiatane . A żywność - jej resztki powinny być zawsze zamykane w brązowych pojemnikach. !

  • Pierwsze słyszę o takiej akcji dla miasta Gniezna, czy to oznacza że jak gdzieś czytałem w komentarzach faktycznie istnieje zagrożenie szczurze wobec brudnego miasta ? Widziałem różne brudziajstwa na Rynku ale nie myślałem że to może spowodować wylęgarnie szczurów

    04.10.2018 00:13

    BRRR > bardzo dobrze wyczytałeś w komentarzu pod śniętymi rybami,że to miasto Gniezno jest nie tylko ZABOLSZEWIONE ale także zasyfione śmieciami i ZASZCZURZONE !!! Nagle teraz po latach zaniedbań nakazują tępić szczury właścicielom nieruchomości A POWINNY dokonywać tego wyspecjalizowane firmy od Dezynfekcji,Dezynsekcji i Deratyzacji na koszt miasta,bo przecież są to czynności z niebezpiecznymi środkami trującymi !!! Widać więc jasno,że zdrowie czy życie dziecka i człowieka tego typu ludzi NIE INTERESUJE > najważniejsze dla nich są ich BRZUCHY I KIESZENIE wsparte białoruskim bezprawiem !!!Tym miastem od ponad 27 lat rządzą sitwy postkomuchów i platformuchów więc czas najwyższy odsunąć tych szkodników i pasożytów od koryta z naszymi publicznymi pieniędzmi !!! Zdrajcy i złodzieje z SLD a potem z PO+PSL niszczyli i rozkradali całą naszą Polskę (od upadku ich ustroju w 1989r) więc JAKIM CUDEM ich towarzysze i ich resortowe dzieci w miastach i powiatach mieliby teraz działać dla dobra i w interesie tych miast czy powiatów ??? Takie miasta jak Gniezno gdzie nie ma PLANÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO rzetelni inwestorzy omijają szerokim łukiem gdyż chcą mieć jasną sytuację do inwestowania a nie sytuację zależną od tajnych rozmów i decyzji lokalnej rządzącej sitwy w danym mieście a w tym post-komuchy i platformuchy są NAJWYŻSZEJ KLASY SPECJALISTAMI !!!

PODOBNE TEMATY
Zakończył się remont ulicy Roosevelta Roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym realizowanym wspólnie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i... Piątek, 13 września 2019
Wojna na linii Miasto - Powiat? Magistrat stracił blok wart miliony, a wypomina 2,9 tys. zł przeznaczone na turystykę Urząd Miasta Gniezna szuka sporu prawdopodobnie z każdym możliwym podmiotem - w szczególności ze Starostwem... Piątek, 13 września 2019
Prezydent nie popiera posłanki? Radni miejscy są pełni obaw! Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz najwyraźniej zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem nastawił przeciw... Niedziela, 8 września 2019
Kierowanie ruchem na skrzyżowaniu Wrzesińskiej i Kostrzewskiego Jak informuje prywatny inwestor prowadzący prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Wrzesińskiej i Kostrzewskiego,... Sobota, 7 września 2019