Logo

REKLAMA
Plik banneru

Piec to nie kosz na śmieci - pierwsze kontrole w tym sezonie i pierwsze mandaty

Artykuł dodany: Wtorek, 2 października 2018
Piec to nie kosz na śmieci - pierwsze kontrole w tym sezonie i pierwsze mandaty
REKLAMA

Pierwsze chłodne wieczory i noce spowodowały wzrost interwencji Straży Miejskiej w Gnieźnie w miejscach gdzie jest zaszło podejrzenie spalania w piecach niedozwolonych odpadów. Funkcjonariusze podejmują własne interwencje a także na bieżąco reagują na wszelkie zgłoszenia mieszkańców.

Nie wszystkie zgłoszenia potwierdzały nielegalny proceder, ale nałożono już pierwsze mandaty na sprawców wykroczeń mieszkających w dzielnicach Arkuszewo i Piekary oraz na właścicielu firmy z ul. Witkowskiej. 

Straż Miejska apeluje o rozsądek i zaniechanie spalania śmieci, dziękuje również mieszkańcom za to, że nie przechodzą obok problemu obojętnie i kontaktują się z funkcjonariuszami. Przypominamy telefony służby dyżurnej przyjmującej zgłoszenia w godz. 6.00 - 22.00 pod nr tel. 61 424 10 70 i kom. 604 512 000. Za spalanie śmieci w  przydomowych i firmowych piecach grozi grzywna w postępowaniu mandatowym wysokości do 500 zł albo grzywna w przypadku skierowania wniosku do sądu nawet do 5 tys. zł. Strażnicy miejscy dysponują pojemnikiem do poboru próbek paleniskowych, które są badane przez uprawnione laboratorium. Kosztami ekspertyzy obciążany jest sprawca wykroczenia.

Dlatego nie opłaca się zatruwać siebie i sąsiadów. Piec to nie kosz na śmieci!
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Tymusz
06.10.2018 20:07

To panowie że straży skontrolcie też ulicę wełnicką, bo tam gdzieś za domkiem 9 dzisiaj spalali jakieś zielsko czy nie wiem co, że dym leciał na ulicę wełnicką i ledwo było widać jak jechać. Inne dzielnice to samo smód i dymówa.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno