X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Awans i wyróżnienia dla strażników miejskich

Piątek, 28 września 2018
 • Awans i wyróżnienia dla strażników miejskich

Dzień Strażnika Miejskiego jest co roku okazją na przyznanie awansów zawodowych i wyróżnień dla funkcjonariuszy. Nie inaczej było w tym roku. 27 września 2018 roku, podczas corocznego spotkania, kilka tygodni po tym święcie, prezydent Tomasz Budasz wręczył awans zawodowy oraz dwa wyróżnienia.

Na wniosek komendanta Straży Miejskiej w Gnieźnie Tomasza Francuszkiewicza, prezydent Tomasz Budasz awansował funkcjonariusza, aplikanta Macieja Zilenowa, na stanowisko młodszego strażnika. Prezydent Gniezna wyróżnił także pochwałami na piśmie i nagrodą finansową młodszego inspektora Marcina Kraczka oraz młodszego strażnika Macieja Zielenowa za ponadprzeciętne realizowanie obowiązków służbowych i obywatelską postawę w związku z zabezpieczeniem imprezy organizowanej przez Muzeum Początków Państwa Polskiego.
 

Napisz komentarz

Komentarze(7)

 • 03.10.2018 23:16  Odpowiedz na komentarz

  Krzakowy, wymienieni pracownicy tych instytucji nie zawsze mają wyróżniające ich uniformy, ale zawsze mają legitymacje służbowe. Pracownicy Strefy Płatnego Parkowania też nie zawsze mają uniformy, ale mają legitymacje. Poza tym Policjanci też nie zawsze mają mundury, ale mają legitymacje.
  Czasami to nie mundur potwierdza, że ktoś pracuje w danej instytucji, ale legitymacja służbowa. Straż Miejska natomiast zawsze działa w mundurach, inne formacje nie mają takiego obowiązku, ale muszą mieć legitymacje przy sobie.

 • Straż Miejska zawsze podejmuje czynności w mundurach a opisana sprawa na pewno dotyczy strefy parkowania ponieważ Straż Miejska nie sprawdza opłat za parkowanie!

 • 02.10.2018 22:04  Odpowiedz na komentarz

  Do zza krzaka: czy pracownicy MOPSu,gazowni,energetyki,wodociągów,zakładu oczyszczania miasta też mają chodzić w mundurach??? Ogarnij się proszę. Oberwałeś/aś karę za brak opłaconego postoju i siejesz ferment. Tak to jest jak porszakiem czy merolem jeżdżą a nie stać na 1,50 na postój.

  03.10.2018 07:14

  pracownicy gazowni,energetyki,wodociągów,zakładu oczyszczania miasta, PEC, poczty, telekomunikacji, drogownictwa , pogotowia ratunkowego, chodzą w ubiorach ich wyróżniających i posiadających stosowne co do każdego z tych zawodów oznaczenia. Przepisy nakładają na strażników miejskich obowiązek noszenia munduru przy wykonywaniu czynności służbowych ale jak nie chcą bo może się wstydzą to już niedługo bo jest projekt ustawy likwidującej te straże i skończy się dla emerytów policyjnych którzy są tam na pokaz dla różnych lokalnych uroczystości

 • Panie Komendancie wytłumacz publicznie, dlaczego strażnicy miejscy chodzą po cywilnemu i kontrolują pojazdy czy dokonana jest opłata postojowa, robią dokumentację zdjęciową i pozostawiają zawiadomienia.

  01.10.2018 17:43

  @Arni: Nawet jeżeli są to pracownicy Strefy Płatnego Parkowania, to dlaczego pracownicy tego biura robią to w cywilnych ubraniach.Skąd mam wiedzieć czy to nie jest złodziej samochodów robiący dokumentację. Czy pracownika-kontrolera BSPP obowiązuje odpowiednie umundurowanie może udzieli odpowiedzi Prezydent Miasta Gniezna w ramach nadzoru, informacja należy się zmotoryzowanym.

  01.10.2018 12:45

  Jesteś pewien, że to Strażnicy Miejscy, a nie pracownicy Strefy?

PODOBNE TEMATY
Mężczyzna zaginął w Jeziorze Niedzięgiel 15 czerwca godz. 1.05 do Straży Pożarnej w Gnieźnie wpływa zgłoszenie o osobie zaginionej na jeziorze... Poniedziałek, 17 czerwca 2019
"Mięso na gazie" powodem interwencji strażaków 15 czerwca podczas zabezpieczenia Dni Witkowa na placu targowym strażacy zostali zadysponowani na ul.... Poniedziałek, 17 czerwca 2019
Pożar na os. Orła Białego W niedzielę, w godzinach popołudniowych strażacy zostali zadysponowani do pożaru na osiedlu Orła Białego... Poniedziałek, 17 czerwca 2019
Krzyki, wyzwiska, śpiew z niecenzuralnymi słowami, czyli "monotonia targowiska" Od dłuższego czasu mieszkańcy Starego Miasta skarżą się na zakłócanie porządku w rejonie targowiska... Niedziela, 16 czerwca 2019