PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Remis na inaugurację 1 Polskiej Ligi Futsalu

Wtorek, 25 września 2018
  • Remis na inaugurację 1 Polskiej Ligi Futsalu

Futsalowe derby Wielkopolski nie rozczarowały, KS Gniezno zremisował na wyjeździe z KS Futsal Oborniki 2:2 (1:2). Bramki dla KS-u zdobywali Dariusz Rychłowski i Marcin Marcinkowski.

Początek spotkania to ataki ze strony oborniczan, jednak na prowadzenie jako pierwsi wyszli gnieźnianie. Już w drugiej minucie po szybkim kontrataku bramkę zdobył Marcin Marcinkowski. Następne minuty to ataki z jednej i z drugiej strony jednak bramkarze wyprawiali cuda i wynik się nie zmieniał, aż do 14 minuty, kiedy to po stałym fragmencie gry bramkarza gnieźnian pokonał Mikołaj Wicberger.

Po utracie bramki inicjatywę przejęli zawodnicy z Pierwszej Stolicy, którzy chcieli z powrotem szybko wyjść na prowadzenie, jednak nie mogli znaleźć sposobu na golkipera Wojciecha Persa. Pod koniec pierwszej połowy gnieźnianie nadziali się na jedną z kontr oborniczan. Bramkę do szatni zdobył były zawodnik KS-u Jacek Sander. Do przerwy miejscowi prowadzili 2:1.

Druga powoła to ataki z obu stron. W 30 minucie do wyrównania doprowadził Dariusz Rychłowski który wykazał się kapitalnym uderzeniem. Od 35 minuty gnieźnianie musieli grać ostrożniej, gdyż mieli już na swoim koncie pięć przewinień a każdy kolejny faul oznaczałby przedłużony rzut karny dla miejscowych

W 35. minucie „wejście smoka” mógł zaliczyć Marcin Jagodziński, który minutę wcześniej zameldował się na parkiecie i odrazu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem obornickiego zespołu, jednak nie zdołał go pokonać. W końcówce spotkania oba zespoły miały jeszcze szanse, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Na inaugurację 1 PLF gnieźnianie pokazali się z dobrej strony, choć przed spotkaniem byli skazywani na wysoką porażkę.

KS Futsal Oborniki - KS Gniezno 2:2 (2:1)

Bramki dla gnieźnian: Marcin Marcinkowski, Dariusz Rychłowski
Skład KS Gniezno: Kasprzyk (Zięba) - Greser, Polus, Szydzik, Marcinkowski - Kaźmierczak, Fechner, Lewandowski, Jagodziński, Rychłowski, Słowiński, Zdrojewski, Bartnicki.

tekst: KS Gniezno