Logo

Plik banneru

Podwójny sukces młodych mechanizatorów z ZSP 1 Gniezno

Artykuł dodany: Poniedziałek, 24 września 2018

Drugi dzień XX Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2018 w Bednarach był bardzo udany dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie. W corocznie organizowanym finale Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Średnich "MŁODY MECHANIK NA MEDAL" dwaj uczniowie znaleźli się na podium: Radosław Kowalczyk został zwycięzcą tego konkursu a jego kolega z klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa Krzysztof Kałat zajął 3 miejsce.

Finał poprzedzony jest trwającymi kilka miesięcy eliminacjami, w których kandydaci z całej Polski rozwiązują testy on-line. Po eliminacjach wyłonionych jest 10 finalistów z największą liczbą punktów, którzy zapraszani są na finał ogólnopolski. Konkurs podzielony jest na 2 etapy. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy dotyczącej mechanizacji rolnictwa, drugi etap to wykonanie 3 zadań praktycznych.

Zwycięzcy wywalczyli nagrody finansowe zarówno dla siebie jak i dla szkoły, która dzięki zdobytym środkom doposaży bazę kształcenia praktycznego.

Gratulujemy zarówno uczniom, jak i nauczycielom przygotowującym do konkursu.
tekst: ZSP nr 1