moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

ZOZ Gniezno regularnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych wobec generalnego wykonawcy budowy szpitala

Poniedziałek, 24 września 2018
 • ZOZ Gniezno regularnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych wobec generalnego wykonawcy budowy szpitala

Po informacji o zaległości w płatności wobec jednego z podwykonawców budowy gnieźnieńskiego szpitala, poprosiliśmy generalnego wykonawcę o komentarz w sprawie. Dzisiaj otrzymaliśmy oświadczenie.

Treść oświadczenia przesłanego przez firmę ALSTAL (generalnego wykonawcę):

W nawiązaniu do zapytania prasowego przesłanego do naszego biura w dniu 21.09.2018r., dotyczącego prac budowlanych Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie przy ulicy 3 Maja 37, realizowaną przez ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp. k. informujemy, że rozbudowa przebiega zgodnie z harmonogramem umownym. Przewidywany termin zakończenia całego przedsięwzięcia to IV kwartał 2020 roku.

Inwestor, w postaci ZOZ Gniezno regularnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych wobec ALSTAL Grupa Budowlana. Pragniemy również poinformować, że ALSTAL Grupa Budowlana na bieżąco reguluje swoje zobowiązania finansowe wobec podwykonawców oraz dostawców, które dotyczą rozbudowy szpitala w Gnieźnie. Zgodnie z prawem zamówień publicznych, generalny wykonawca w trakcie trwania inwestycji jest wnikliwie audytowany w zakresie terminowych płatności dla podwykonawców.

Ponadto informujemy, że firma Jencz Alu-Bau Technology nie jest naszym podwykonawcą, lecz podwykonawcą firmy NSF. Wszelkie płatności wobec firmy NSF są regulowane na bieżąco. ALSTAL Grupa Budowlana dołoży wszelkich starań, aby zobowiązania finansowe firmy NSF wobec firmy Jencz Alu-Bau Technology zostały jak najszybciej uregulowane.

ALSTAL Grupa Budowlana przy realizacji każdej inwestycji dba o regularne płatności wobec swoich podwykonawców, a także o budowanie trwałych relacji partnerskich między generalnym wykonawcą a podwykonawcą. Zapewniamy, że będziemy szczególnie zwracać uwagę na działania firmy NSF i jej rozliczenia wobec podwykonawców.
Biuro Prasowe ALSTAL Grupa Budowlana
Robert Chruściński

Jak przekazał nam inwestor, czyli gnieźnieński ZOZ, zaległość, o którą toczy się spór (39 tys. zł) powstała między podwykonawcami - firmami NSF i Alu-Bau Technology na podstawie zawartej między nimi umowy, o której ani generalny wykonawca, ani inwestor nie zostali poinformowani. ZOZ w ciągu najbliższych dni wyda oświadczenie w tej sprawie. Na dzień dzisiejszy stanowisko zarówno inwestora, jak i generalnego wykonawcy jest takie, że nie ma żadnych zaległości w płatnościach na podstawie prawidłowo wystawionych faktur za prawidłowo wykonane prace i płynność finansowa inwestycji nie jest zagrożona.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(12)

 • 20.04.2019 23:47  Odpowiedz na komentarz

  Taka wielka inwestycja ....zobaczcie jak wygladaja mury budynku w piwnicy nowego szpitala ....sciany żelbetowe rozkute wyciete zbrojenia bez jakichkolwiej wzmocnien paranoja budownictwa na innych BUDOWACH wykonawcy by byli wyrzuceni z budowy za takie rozkuwanie i wycinanie zbrohenia glownych scian nosnych...JAK moze byc dobrze na budowie gdzie inwestycja kieruja ludzie w wieku 25 lat i troche STar

 • 09.12.2018 11:11  Odpowiedz na komentarz

  no i stało się - dwa szczury już uciekły. Trzeba teraz Dolatę zapytać, jak wyobraża sobie budowę szpitala - datki od Rydzyka? święty Mikołaj? Od razu wiedzieli,że nie mają grosza na budowę. I to ukrywali przed opinią publiczną. Krętacze!!!

 • ALSTAL zalega wobec podwykonawców ponad 2 MLN złotych na tej jednej budowie!!!
  Zapraszam media do zapoznania się ze sprawą będzie ciekawie

 • 27.09.2018 22:45  Odpowiedz na komentarz

  Spadochroniarz z Turku rodem pisior przez rok dostał podwyżkę w wysokości około 60.000,00 zł. Zarabia teraz przez rok 210.000,00 zł, czyli prawie 20.000,00 zł/miesiąc. Jak wywalą go z Gniezna pojedzie w Polskę rujnować następny szpital. A ten z tą muszką to spadochroniarz ze Środy.

 • 26.09.2018 20:23  Odpowiedz na komentarz

  Tym ludziom ze zdjęcia trzeba się bacznie przyglądać. To spadochroniarze. Za chwile się zwiną a my zostaniemy z problemem. Ta obecna koalicja może nam tu już bigos gotuje??????

 • 26.09.2018 11:24  Odpowiedz na komentarz

  do Nowoczesny POPIERAM 100 %

 • 25.09.2018 15:48  Odpowiedz na komentarz

  Lepiej otwórzcie izbę wytrzeźwień. (Każdego dnia pogotowie przyjmuje kilku bezdomnych z którymi nie ma co zrobić tzw degustatorów fioletowych trunków... A potem z poczekalni się zwinie albo zawinie i karuzela hej...) Nowoczesnej dziękujemy... chwalcie się pracą społeczną i dla mieszkańców. Szukać bzdur potraficie najlepiej. Gdzie są wasze czyny?

 • 24.09.2018 23:05  Odpowiedz na komentarz

  Pani paulina a dlaczego odpuścila Pani brak odpowiedzi de facto na Pani interpretację dotyczącą wydatków w starostwie? Prezydent Budasz odpowiedział jak chodzi o nagrody z podziałem na poszczególnych dyrektorów a że strony Starostwa wybieg i ogólna kwota. Chcemy wiedzieć jakie nagrody otrzymywali za popieranie tej władzy kandydaci w wyborach Makohoński, Lubbe, Kanoniczak, Pietrzak-Sikorska? Jakie mają wynagrodzenie miesięczne? Jakie od lipca dostali podwyżki? Większość pracowników marne grosze a dyrektorzy kokosy! Ile w starostwie jest samochodów służbowych, ile telefonów komórkowych służbowych. Dlaczego nie ma numerów komórek służbowych na stronie bip. Na stacjonarny do większości dyrektorek dodzwonić się nie sposób. Dlaczego wzrosły od początku kadencji lawinowo wydatki na art. Spożywcze i katering? Można mnożyć...

  25.09.2018 08:58

  Pytanie wyborcy- dlaczego dyrektor do spraw lecznictwa kandyduje do powiatu? Przecież wiadomo , że jak zostanie radnym , to nie może być dyrektorem . Czy to jest zabezpieczanie sobie cwanej cieplej posadki dla pisiorowej działaczki?

 • PiS w powiecie od początku kampanii chwali się modelowo prowadzoną inwestycją i fotografuje na tle niezapłaconej elewacji?Po publikacji wrzawa i sprostowanie ze wszystko regulują terminowo. To skłoniło mnie by spojrzeć w ostatnie sprawozdania finansowe szpitala i co widzę?W raporcie za I półrocze tego roku w ramach zobowiązań 9,5 mln złotych prawie połowa czyli 4,5 mln złotych widnieje jako wymagalne a zobowiązania wymagalne to takie, których termin minął. Będę wnioskować by gnieźnieński ZOZ pokazał komu na półrocze nie zapłacił terminowo pieniędzy. Nie może być tak że przedsiębiorcy współpracujący ze szpitalem nie mięli na podatki czy ZUS bo jednostka podległa starostwu powiatowemu nie płaci w terminie.

  25.09.2018 11:29

  "Inwestor, w postaci ZOZ Gniezno regularnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych wobec ALSTAL Grupa Budowlana."
  Biuro Prasowe ALSTAL Grupa Budowlana
  Robert Chruściński

 • 24.09.2018 21:56  Odpowiedz na komentarz

  Ojojoj tylko winny się tłumaczy. Zatrudnienie jeszcze 5 podwykonawców.

PODOBNE TEMATY
Laboartorium Szpitala ponownie czynne od 8 czerwca Informujemy, że od 8 czerwca Laboratorium Szpitala wznawia działalność dla pacjentów ambulatoryjnych.... Sobota, 30 maja 2020
Mobilne centrum pobrań prób COVID-19 od poniedziału w Gnieźnie! Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje, iż od najbliższego poniedziałku (1 czerwca)... Piątek, 29 maja 2020
Gnieźnieński szpital - postęp budowy z lotu ptaka Mamy dla Was zdjęcia Szpitala Pomnik Chrztu Polski z lotu ptaka. Jak już wiadomo, prace budowlane zakończą... Czwartek, 28 maja 2020
Ogłoszono konkurs na dyrektora szpitala W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Szpitala... Sobota, 16 maja 2020