Logo

REKLAMA
Plik banneru

Zniknęły 34 miliony złotych, których nigdy nie było?

Artykuł dodany: Czwartek, 20 września 2018
Zniknęły 34 miliony złotych, których nigdy nie było?
REKLAMA

Podczas prezentacji kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego poseł Zbigniew Dolata wspomniał, że podczas rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wstrzymał 34 mln zł przyznane w ramach OSI dla gnieźnieńskiego szpitala. Problem w tym, że nikt nigdy nawet nie słyszał o takich pieniądzach. ZOZ w Pierwszej Stolicy otrzymał natomiast 7,7 mln zł w ramach OSI na informatyzację szpitala.

Walczymy o to, żeby przejąć władzę w sejmiku, czyli aby Prawo i Sprawiedliwość mogło utworzyć zarząd w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - mówi poseł Zbigniew Dolata. Do tej pory rządzi koalicja Platformy i PSL-u i niestety dla naszego powiatu te rządy nie oznaczają nic dobrego. Ja przypomnę tylko, że w 2015 roku, kiedy Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w powiecie gnieźnieńskim, to marszałek województwa Marek Woźniak z Platformy zdecydował, że przyznane już wcześniej 34 mln zł w ramach projektu OSI na rozbudowę gnieźnieńskiego szpitala do tego szpitala nie trafi. To była decyzja wyłącznie polityczna wynikająca z tego, że tutaj mieszkańcy naszego powiatu wybrali Prawo i Sprawiedliwość. Takich przypadków było więcej i chodzi o to, żeby zarząd województwa działał merytorycznie, żeby nie było tego typu wykluczeń, bo przecież kto został ukarany tak naprawdę tą decyzją? No mieszkańcy powiatu. Szpital byłoby łatwiej wybudować gdyby te środki unijne trafiły do naszego powiatu, a tak trzeba było szukać innych środków zewnętrznych i to się udało, ale byłoby znacznie łatwiej gdyby te środki spłynęły właśnie stąd. Dlatego też przedstawiamy bardzo silnych kandydatów do samorządu wojewódzkiego. W naszym okręgu wyborczym jest to Łukasz Grabowski - zastępca dyrektora oddziału regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu i dyrektor wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Myślę, że są to osoby doświadczone i kompetentne, które będą walczyły o interesy Gniezna i gmin naszego powiatu.

Głos w sprawie domniemanych 34 mln zł zabrał również poseł Platformy Obywatelskiej, Paweł Arndt. To jest początek kampanii i w moim odczuciu ona nie rozpoczęła się dobrze - mówi poseł Paweł Arndt. Sporo kłamstw wypłynęło w eter i nie chcielibyśmy, żeby tak się to toczyło. Jest sporo argumentów merytorycznych, o których możemy rozmawiać i wolałbym, żeby kampania była zdominowana takimi dyskusjami. (...) Premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej jeździ po kraju i mówi nieprawdę, np. że koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nie budowała dróg i mostów. Jest to oczywista nieprawda. Nawet tego nie ma sensu prostować. (...) Również na gruncie gnieźnieńskim takie mówienie nieprawdy miało miejsce. Pan poseł Dolata mówiąc o szpitalu powiedział, że władze sejmiku, władze województwa oddały 34 mln zł, które wcześniej były zapisane w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji, a to jest nieprawda. Nigdy na budowę szpitala w ramach OSI nie były zapisane żadne pieniądze. Pan poseł Dolata mówi, że to była decyzja polityczna, a przecież Starostwo Powiatowe uzyskało z OSI blisko 30 mln zł na różnego rodzaju instytucje, m.in. na szpital ponad 7,7 mln zł wpłynęło, co prawda nie na samą budowę szpitala, bo to nie jest możliwe, ale na usługi teleinformatyczne.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (5)

Tola
25.09.2018 01:24

Szanowny Panie Dolata, jestem jak najbardziej za przejęciem władzy w Sejmiku, ale to się nie uda z kandydatami wyciągniętymi z buta. Unikacie wielu osób jako potencjalnej konkurencji dla siebie.

Odpowiedz
Hubert
22.09.2018 06:47

A za rzadow pisowcow Panie Dolata ile pieniedzy ukradl rydzyk. Co ty sobie myslisz debili przed soba pisowski agencie. Czlowieku przestan sie kompromitowac i dobrze sie schowaj , bo trafisz tam gdzie trafia te pisowski scierwa z warszawy

Odpowiedz
Zxcv
21.09.2018 14:44

czyli jak trąbili,że dostali na budowę sszpitala, a to było na usługi tele inf. , to też kłamali??

Odpowiedz
Zxcv
21.09.2018 13:14

Podli ludzie. Zaczynają szukać kozlow ofiarnych bo juz wiadomo , że nie ma za co ciągnąć budowy szpitala. Mogli o tym pomyśleć 4 lata temu jak rzucali kłamliwe hasła bez pokrycia

Odpowiedz
Wyborca
21.09.2018 00:23

Czyli Dolata jak zwykle posługuje się kłamstwem i manipulacją i myśli, że ciemny lud to kupi.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno