Logo

REKLAMA
Plik banneru

Nowa linia MPK z Kawiar na Fabryczną

Artykuł dodany: Czwartek, 20 września 2018
Nowa linia MPK z Kawiar na Fabryczną
REKLAMA

MPK uruchamia nową linię autobusową. Od 1 października "czternastka" na wniosek mieszkańców os. Grunwaldzkiego skomunikuje tę część miasta z ul. Kawiary, centrum i Tysiącleciem.

ALBUMY ARTYKUŁU:

O nową linię wnioskowali nie tylko, choć przede wszystkim mieszkańcy os. Grunwaldzkiego. Z podobnym postulatem zwracali się także mieszkańcy ul. Kawiary. Priorytetem był dla nas remont tej bardzo zniszczonej i zaniedbanej ulicy - mówi prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Ta inwestycja kosztowała 3 mln 300 tys. zł. Powstały tu nie tylko obustronne chodniki, ścieżka rowerowa a także dwie zatoki autobusowe z przystankami oraz pętla autobusowa. Właśnie po to, by mógł wreszcie tędy pojechać autobus.

Nowa linia nr 14 ruszy w trasy 1 października trasą: Kawiary - Słoneczna - 17 Dywizji - AK - Grunwaldzka - Cymsa - Wrzesińska - Dworcowa / Kościuszki - Lecha - Chrobrego - Łubieńskiego / Dąbrówki - Wyszyńskiego - Roosevelta - Fabryczna. Autobus będzie kursować w każdy dzień roboczy, a w rozkładzie wakacyjnym wystąpią drobne korekty wynikające ze znaczącego zmniejszenia ruchu szkolnego. Priorytetowymi założeniami tej linii jest obsługa ruchu szkolnego z Kawiar do Szkoły Podstawowej nr 8 na 1 i 2 lekcję, odbiór po 4, 5 i 6 lekcji a także skomunikowanie os. Grunwaldzkiego z punktami przy ul. Wrzesińskiej, Roosevelta i Podkomorskiej.

Ul. Kawiary została wyremontowana na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Osiniec. Na mocno wysłużonym, blisko półkilometrowym fragmencie ulicy, oprócz nowej nawierzchni jezdni powstały obustronne chodniki, ścieżka rowerowa, dwie zatoki autobusowe z przystankami oraz pętla autobusowa. Na remontowanym odcinku zbudowano także szeroki chodnik, którego wielkość jest związana bezpośrednio z istniejącą infrastrukturą, kablami energetycznymi i siecią gazową, które znajdują się pod nawierzchnią. Szerokość chodników została dostosowana do przebiegu tych urządzeń, które muszą znajdować się pod nawierzchnią rozbieralną. Z uwagi na wymienione urządzenia nie było możliwości poszerzenia jezdni.
 
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (4)

Pola
24.09.2018 19:29

Prezes MPK zapomniał o ludziach w starszym wieku i o tych co nie mają samochodów. Myśli że każdy ma samochód

Odpowiedz
Halina
21.09.2018 11:31

Czekamy na linie autobusowa pomiędzy Witkowska, a Poznańska . Konieczny jest bezpośredni dojazd z cmentarza na Witkowskiej do cmentarza św. Piotra. Czy to taki wielki problem ?

Odpowiedz
Zirytowany
21.09.2018 04:22

Jedna ulica na os. Pustachowa wygląda jak ser szwajcarski. Swobodne przejechanie? Nie tam! Chodzi o ul. Graniczną.....kawałek drogi zrobiony, pozniej dziury, brak chodnika, brak studzienek odprowadzających wodę z jezdni....raczej ta ulica wymaga remontu!!! A jeżeli chodzi o komunikację to dlaczego os. Pustachowa i sąsiednie osiedla nie mają połączenia autobusowego np z ul. Poznańską? Niektórzy dojeżdżają do pracy, młodzież do liceum....ale żeby dostać się w rejon ulicy Poznańskiej, trzeba jechać do centrum 11, 3 lub 17 i dopiero stamtąd autobusem w kierunku Poznańskiej.....dlaczego inne osiedla mają być gorsze i pokrzywdzone???

Odpowiedz
Jagoda
20.09.2018 21:09

A z Piekar żeby dojechać na cmentarz na ul Witkowska to niema czym, tylko się liczą osiedla. A Piekary są pokrzywdzone, jeździ tylko jeden autobus 12. W sobotę żeby dojechać do pracy na godz 10 trzeba jechać godzinę wcześniej nie nowiac już w wakacje

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno