X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zimny prysznic na inaugurację

Wtorek, 18 września 2018
  • Zimny prysznic na inaugurację

Nie tak miało wyglądać pierwsze ligowe spotkanie z udziałem zawodniczek MKS PR URBIS Gniezno. Szczypiornistki z Grodu Lecha doznały bolesnej, wyjazdowej porażki z MTS Kwidzyn 31:19.

Chyba nawet najwięksi pesymiści nie przypuszczali, że inauguracja tegorocznych zakończy się takim rezultatem. Do zespołu powróciły Ewa Nowicka i Monika Łęgowska, a nową zawodniczką MKS PR URBIS została Jagoda Linkowska, posiadająca doświadczenie z gry w Superlidze. Nawet brak Marty Wojtkowiak i Kasi Nowak, które opuściły szeregi zespołu w letniej przerwie nie pozwalały przypuszczać, że mecz w Kwidzynie aż do tego stopnia pójdzie nie pomyśli MKS-u.

Zaczęło się niewinnie. W pierwszych akcjach spotkania zawodniczki z Gniezna dwukrotnie wychodziły, jednak każde ich trafienie spotykało się z odpowiedzią miejscowych, które szybko niwelowały straty, a następnie same przejęły inicjatywę w meczu. Podopieczne R. Popka i R. Solarka przez dłuższy czas nie pozwalały MTS-owi na zbudowanie znacznej przewagi, utrzymując stratę na poziomie dwóch - trzech bramek, co na tym etapie pojedynku było stratą absolutnie do odrobienia. Kryzys nastąpił w 24. minucie, kiedy to zdobycz bramkowa gnieźnianek zatrzymała się na ośmiu trafieniach. W tym samym czasie nie próżnował zespół z Kwidzyna, który schodził na przerwę z sześciobramkową zaliczką (14:8).

Druga część meczu, choć z początku wyrównana, nie zmieniła oblicza spotkania. Decydujący okazał się okres między 48., a 54. minutą. Kwidzynianki po raz kolejny znacząco powiększyły prowadzenie, co ostatecznie przesądziło o losach pojedynku. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał rezultat 31:19.

Po tak wysokiej porażce trudno szukać pozytywów. Z pewnością cieszy postawa J. Linkowskiej, która błyskawicznie zaaklimatyzowała się w nowym zespole i z miejsca okazała się najskuteczniejszą zawodniczką drużyny. Jednak bez wyraźnego wsparcia koleżanek z zespołu nawet świetnie grająca Linkowska może okazać się niewystarczająca do tego, aby powtórzyć świetny wynik z poprzedniego sezonu.

Okazja do zrehabilitowania się za tę porażkę nadarzy się już w najbliższą niedzielę. 23 września, o godz. 17:00 MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się z SPR Sambor Tczew. Spotkanie odbędzie się w nowej hali widowiskowo - sportowej, przy ulicy Sportowej 3. Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich kibiców.    
 
I liga piłki ręcznej kobiet - grupa A; 1. kolejka
MTS Kwidzyn - MKS PR URBIS Gniezno 31:19 (14:8)

MKS PR URBIS: L. Kobyłecka, K. Olejniczak - E. Nowicka (4), N. Niedzielska, A. Siwka (1), J. Sawicka (4), M. Giszczyńska, K. Ochocka, K. Chojnacka (1), M. Dolacińska (1), M. Bigoszewska-Jackowiak, M. Rachela, O. Pudelewicz, M. Walkowska (2), J. Linkowska (6), M. Łęgowska.
 
tekst: MKS PR Gniezno
foto: MKS PR Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Najlepsi badmintoniści młodego pokolenia zawitają do Gniezna na Mistrzostwa Europy Juniorów W dniach 30 sierpnia - 7 września Gniezno stanie się stolicą młodzieżowego badmintona. W hali im. Mieczysława... Czwartek, 22 sierpnia 2019
Doświadczone zawodniczki na dłużej w MKS-ie Po zeszłym sezonie trudno wyobrazić sobie pierwszą drużynę MKS PR URBIS Gniezno bez takich zawodniczek... Czwartek, 22 sierpnia 2019
Młoda krew w pierwszym zespole Do pierwszego zespołu MKS PR URBIS Gniezno sukcesywnie włączane są młode wychowanki naszego klubu. W... Niedziela, 18 sierpnia 2019
8 września derby Wielkopolski w Gnieźnie! Nim rozpoczną się rozgrywki ligowe, czekają nas zmagania w ramach wojewódzkich eliminacji Pucharu Polski.... Piątek, 16 sierpnia 2019