X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zimny prysznic na inaugurację

Wtorek, 18 września 2018
  • Zimny prysznic na inaugurację

Nie tak miało wyglądać pierwsze ligowe spotkanie z udziałem zawodniczek MKS PR URBIS Gniezno. Szczypiornistki z Grodu Lecha doznały bolesnej, wyjazdowej porażki z MTS Kwidzyn 31:19.

Chyba nawet najwięksi pesymiści nie przypuszczali, że inauguracja tegorocznych zakończy się takim rezultatem. Do zespołu powróciły Ewa Nowicka i Monika Łęgowska, a nową zawodniczką MKS PR URBIS została Jagoda Linkowska, posiadająca doświadczenie z gry w Superlidze. Nawet brak Marty Wojtkowiak i Kasi Nowak, które opuściły szeregi zespołu w letniej przerwie nie pozwalały przypuszczać, że mecz w Kwidzynie aż do tego stopnia pójdzie nie pomyśli MKS-u.

Zaczęło się niewinnie. W pierwszych akcjach spotkania zawodniczki z Gniezna dwukrotnie wychodziły, jednak każde ich trafienie spotykało się z odpowiedzią miejscowych, które szybko niwelowały straty, a następnie same przejęły inicjatywę w meczu. Podopieczne R. Popka i R. Solarka przez dłuższy czas nie pozwalały MTS-owi na zbudowanie znacznej przewagi, utrzymując stratę na poziomie dwóch - trzech bramek, co na tym etapie pojedynku było stratą absolutnie do odrobienia. Kryzys nastąpił w 24. minucie, kiedy to zdobycz bramkowa gnieźnianek zatrzymała się na ośmiu trafieniach. W tym samym czasie nie próżnował zespół z Kwidzyna, który schodził na przerwę z sześciobramkową zaliczką (14:8).

Druga część meczu, choć z początku wyrównana, nie zmieniła oblicza spotkania. Decydujący okazał się okres między 48., a 54. minutą. Kwidzynianki po raz kolejny znacząco powiększyły prowadzenie, co ostatecznie przesądziło o losach pojedynku. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał rezultat 31:19.

Po tak wysokiej porażce trudno szukać pozytywów. Z pewnością cieszy postawa J. Linkowskiej, która błyskawicznie zaaklimatyzowała się w nowym zespole i z miejsca okazała się najskuteczniejszą zawodniczką drużyny. Jednak bez wyraźnego wsparcia koleżanek z zespołu nawet świetnie grająca Linkowska może okazać się niewystarczająca do tego, aby powtórzyć świetny wynik z poprzedniego sezonu.

Okazja do zrehabilitowania się za tę porażkę nadarzy się już w najbliższą niedzielę. 23 września, o godz. 17:00 MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się z SPR Sambor Tczew. Spotkanie odbędzie się w nowej hali widowiskowo - sportowej, przy ulicy Sportowej 3. Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich kibiców.    
 
I liga piłki ręcznej kobiet - grupa A; 1. kolejka
MTS Kwidzyn - MKS PR URBIS Gniezno 31:19 (14:8)

MKS PR URBIS: L. Kobyłecka, K. Olejniczak - E. Nowicka (4), N. Niedzielska, A. Siwka (1), J. Sawicka (4), M. Giszczyńska, K. Ochocka, K. Chojnacka (1), M. Dolacińska (1), M. Bigoszewska-Jackowiak, M. Rachela, O. Pudelewicz, M. Walkowska (2), J. Linkowska (6), M. Łęgowska.
 
tekst: MKS PR Gniezno
foto: MKS PR Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
"Gwiazdy na Gwiazdkę" coraz bliżej Coraz większymi krokami zbliża się kolejna edycja wydarzenia "Gwiazdy na Gwiazdkę". Już 15 grudnia w... Środa, 11 grudnia 2019
Szóste zwycięstwo piłkarek ręcznych MKS PR URBIS! MKS PR URBIS Gniezno z szóstym zwycięstwem w tym sezonie I ligi kobiet gr. B. W sobotę podopieczne trenerów... Niedziela, 8 grudnia 2019
Wysokie zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno! MKS PR URBIS Gniezno bez większego problemu rozprawił się z przedostatnią drużyną tabeli I ligi kobiet... Poniedziałek, 2 grudnia 2019
W niedzielę kolejne domowe spotkanie MKS PR URBIS Gniezno! Po zwycięstwie nad KS Cracovią 1906 nadszedł czas na kolejne wyzwanie. W niedzielę zespół MKS PR URBIS... Piątek, 29 listopada 2019