Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Dążymy do tego, aby rządzić samodzielnie". PiS zaprezentował kandydatów na radnych

Sobota, 15 września 2018

Poseł Zbigniew Dolata z Prawa i Sprawiedliwości przedstawił kandydatów na listach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Konferencja odbyła się przed budowanym szpitalem. Nie zabrakło tematów dotyczących koalicjantów oraz przyszłego starosty.

W ciągu 4 lat udowodniliśmy, że Prawo i Sprawiedliwość jeśli przedstawia propozycje programowe w kampanii wyborczej to te propozycje potem realizuje - mówi poseł Zbigniew Dolata. Dzisiaj akurat tłem spotkania jest gnieźnieński szpital - największa inwestycja w historii powiatu, którą zapowiadaliśmy w 2014 roku teraz jest realizowana. 61 mln zł to koszt całkowity. Stopień zaawansowania to już ponad 40 mln zł. Z tego ponad połowa to są środki pozyskane z zewnątrz. (...) Ta drużyna jest świetną drużyną. Wszyscy radni naprawdę ciężko pracowali w ciągu tych 4 lat. Oni, którzy kandydują ponownie, ale również Ci, którzy mandatów radnych nie zdobyli w poprzedniej kadencji, będą robili wszystko aby przekonać mieszkańców naszego powiatu do głosowania na naszych kandydatów, bo to jest gwarancja tego, że ten szpital będzie dokończony. To jest gwarancja tego, że powiat będzie się rozwijał, że wykorzystamy wszystkie możliwości rozwojowe, które są związane z tym, że Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Warszawie i dzięki temu będzie łatwiej pozyskiwać środki na wszystkie cele, które powiat będzie realizował. Zapowiadamy, ze jeśli chodzi o następną kadencją to, jak dokończymy szpital, kolejne lata to będą przede wszystkim inwestycje drogowe i oświatowe. Listy są silne i zrównoważone. Jeśli chodzi o parytet, to mamy 20 mężczyzn (54%) i 17 kobiet (46%). Kobiety mają też miejsca 1 - 3. (...) Dążymy do tego, żeby zdobyć takie poparcie społeczne aby rządzić samodzielnie. Koalicja, którą zawarliśmy w 2014 roku była dość trudną koalicją. Dobra współpraca była z PSL-em - to muszę powiedzieć jednoznacznie. Natomiast znacznie gorzej było z drugim koalicjantem, który teraz się troszkę zakamuflował, przekształcił, zmienił nazwę - myślę tutaj o Ziemi Gnieźnieńskiej, która zmieniła nazwę na GPS. Tutaj współpraca była kiepska. Uważamy, że to co się stało dobrego, to powinno mieszkańcom naszego powiatu dać do myślenia. (...) Jeśli chodzi o kandydata na starostę, w tym momencie myślę, że byłoby przedwczesnym dywagowanie kto będzie starostą, ponieważ nie dzieli się skóry na niedźwiedziu.

Mijająca kadencja była trudna dla władz powiatu. Tematem przewodnim była oczywiście budowa szpitala. Były burzliwe momenty w tej kadencji, ale efekty są, także chciałabym dokończyć to co zaczęliśmy w tej kadencji - mówi starosta Beata Tarczyńska. Mam tu na myśli szpital i jeśli tylko wyborcy pozwolą na to, to będziemy tą inwestycję kończyć w kolejnej kadencji. Kadencja trwa tylko 4 lata, ale wydaje się, że jeszcze potrzebujemy troszeczkę czasu, żeby to wszystko dokończyć. Dlatego zdecydowałam się na kandydowanie. Uważam, że kandydaci, którzy są przez nas przedstawieni, to są osoby, które żyją w swoim środowisku, wiedzą jakie są potrzeby danej gminy czy miasta. Na pewno jest to gwarancja tego, że wyborcy będą mieli dobry wybór wśród kandydatów, żeby zagłosować. Dla mnie ta kadencja się już kończy, ale na pewno byłoby miło gdyby wyborcy dali mi szansę dokończenia kilku inwestycji.
 
RADA POWIATU
OKRĘG NR 1  
1. Marcin Makohoński
2. Monika Twardowska
3. Natasza Szalaty
4. Mariola Ilnicka
5. Krzysztof Kanoniczak
6. Szymon Fajfer
7. Aleksandra Ciesielska
8. Zygmunt Kapeliński
9. Piotr Kujawski

OKRĘG NR 2   
1. Beata Tarczyńska
2. Tadeusz Pietrzak
3. Ewa Jachimczyk
4. Elżbieta Fischer
5. Wojciech Romaszkiewicz
6. Bogumił Bielecki
7. Jan Klawiter
8. Maria Chwiałkowska-Grygiel

OKRĘG NR 3  
1. Leszek Figaj
2. Zofia Stachowiak
3. Wojciech Bogusiewicz
4. Michał Hajduk
5. Danuta Humańska

OKRĘG NR 4  
1. Andrzej Kwapich
2. Zbigniew Bręklewicz
3. Lidia Pietrzak
4. Janusz Grzyb
5. Lewandowski Wiesław
6. Kiełpińska Karolina
7. Danuta Zdrojewska
8. Marianna Paluszyńska
9. Grzegorz Sip

OKRĘG NR 5 
1. Maciej Łykowski
2. Jarosław Pawlicki
3. Aneta Maria Szafran
4. Joanna Zdrojewska
5. Marcin Powałowski
6. Jadwiga Nowak

 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(34)

  • 22.09.2018 06:54  Odpowiedz na komentarz

    Kolejna pisowska banda bez zadnych kompetencji. Wypad

  • 22.09.2018 06:51  Odpowiedz na komentarz

    Wypi...alac gniezna pisowskie sz..ty !!!

  • 20.09.2018 14:53  Odpowiedz na komentarz

    A jakich to kandydatów ma PiS włącznie z kandydatem na Prezydenta. Tarczyńska - nieudolny starosta podporządkowana Dolacie. Makahoński - trębacz, co to dla stołka zrezygnował z radnego. Twardowska - nie grzeszy mądrością, Kanoniczak- wsadzony przez Dolatę na Dyrektora, Pietrzak - to ten co zasłynął listem do Gierka i zbił fortunę na emerytach. Jachimczyk- skompromitowana Dyr. ZOZ itd. Najgorszy to Dolata- nie ma o gospodarce żadnego pojęcia a podejmuje kluczowe decyzje dla Gniezna. Kłamie - mówił, że szpital powstanie w kadencji 2014 - 2018 - NIE POWSTAŁ, zostały wprawione okna, kłamie że Marszałek Woźniak zabrał 34 mln z programu OSI - nigdy te pieniadze tam nie były zapisane. O obietnicach wyborczych nie wspomnę jak obniżenie pensji staroście, radnym itd Rzeczywiście postawili na młodzież ????

    23.09.2018 11:19

    Antykomuch, przecież GPS wystawił Lubbego jako kandydata na Prezydenta Gniezna. Wystarczy spojrzeć na stronę PKW i już wszystko wiadomo kto, gdzie i skąd kandyduje.

    20.09.2018 22:13

    @ antykomuch a to GPS jest tak marną organizacją polityczną że nie urodził żadnego kandydata na prezydenta.... Tak krzyczycie że nie jesteście związani. Żadną partią... A tu proszę popieracie pisowca czyli Dolatę faktycznie popieracie

    20.09.2018 20:18

    @JULEK > brawo za super komentarz !!!!! Dlatego z winy tego krętacza politycznego Dolaty doszło do rozłamu w PiS. Była szansa rozliczenia tego krętacza za niegospodarność bodajże 1,3 mln zł przy rewitalizacji budynków wojskowych przy ul.Wrzesińskiej na cele PWSZ co jest udokumentowane Raportem NIK ale wszyscy działacze z lewa i z prawa pochowali ogony między nogi przed wielkim posłem z wielkimi plecami z prawa i z lewa więc mamy teraz bohatera,który rządzi się w Gnieźnie jak"pijany zając w nie swojej kapuście" !!!
    Dlatego nam wyborcom z prawicy i polskim patriotom POZOSTAŁO TYLKO GPS i Pan Paweł Kamiński na Prezydenta Gniezna !!!

  • 18.09.2018 11:23  Odpowiedz na komentarz

    Antykomuch , toż to strzał w kolano GPS to dopiero karierowicze ,chcesz zeby w Gnieźnie nigdy nie dokończono budowy szpitala, PIS mi tez nie lezy a własciwie wszyscy to jedna banda !!,Program wyborczy napisac obiecujacy to kazdy potrafi a moze ta bysmy rozliczyli naszych radnych z poprzednich obiecywanek co ?

    18.09.2018 14:12

    KAZIK > chyba za poważnie bierzesz traktujesz słowa Wojciecha Cejrowskiego WSZYSCY WON ? Niestety ale ktoś musi rządzić miastami i powiatami oraz całym naszym Państwem. Jeśli my Polacy prawicowi,którym dobro naszej Ojczyzny leży na sercu nie wybierzemy swoich przedstawicieli to zrobią to znów postkomuchy,złodzieje i zdrajcy i wybiorą swoich - dlatego #1 DLA POLSKI,DLA NASZYCH MIAST I POWIATÓW jest odsunięcie od władzy tych zmafiozowanych,antypolskich pachołków z mózgami albo komucha albo volksdeutscha i do tego dobrane"resortowe dzieci"aby społeczeństwo myślało,że do władzy wchodzi młode pokolenie. Dopiero potem będziemy bliżej przyglądać się prawicy. A skoro w Gnieźnie mamy podzielony i osłabiony PiS z winy pseudo-posła Dolaty to całej jego szemranej grupie NALEŻY POWIEDZIEĆ WON w najbliższych wyborach a Tarczyńską należy doprowadzić przed Sąd wraz z milicjantami,którzy nasze Gniezno uczynili BIAŁORUSKIM MIASTEM !!! Dlatego dla mnie na polu walki wyborczej pozostaje tylko Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe !!! Sprawa szpitala została tak zagmatwana przez sitwy gnieźnieńskie,że teraz szukanie winnych służy tylko rozgrywce politycznej i ogłupianiu społeczeństwa. Nie mam najmniejszych wątpliwości co do uczciwości Pana posła Ostrowskiego a może jedynie co do wiedzy budowlanej i bystrości,że dał się wykiwać tym wrogim mu sitwom i krętaczom do których należał także ten obrzydliwy,pisowski dwulicowiec.

  • 17.09.2018 15:08  Odpowiedz na komentarz

    Brawo - tylko Oni mogą dalej rozwijać Powiat !

    18.09.2018 08:13

    Czym się wsławiła pani Tarczyńska, poza tym ,że bardzo zaspana przychodziła do pracy. W ogóle to jestem za tym,żeby dostarczać świadectwa zdrowia zanim się stanie do organów, które mają rządzić w samorządach,

    17.09.2018 20:49

    Dobre , takiego humoru nie słyszałem od dawna

  • Jestem lewicowy i na te wybory nie idę bo nie mogę patrzeć na to mizdrzenie się SLD do PO której nie lubię bo podnieśli mi wiek emerytalny i chociaż teraz został obniżony to i tak się boję że jak oni wrócą to mi podniosą , to może i pójdę na wybory i zagłosuję na PiS

  • 16.09.2018 15:51  Odpowiedz na komentarz

    Skoro "dążycie do tego aby rządzić samodzielnie" i jesteście tego pewni ,to nie będę głosował na PiS - bo po co . Nie ma to jak być wygranym przed wyborami. PiS zwycięża . To można oddać głos na innych. Opowiem o tym wszystkim.

  • 16.09.2018 13:27  Odpowiedz na komentarz

    JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW !!!!!!!!!!!!!!!

  • 16.09.2018 13:23  Odpowiedz na komentarz

    Popieram rządzącą w Polsce Zjednoczoną Prawicę ale niestety na powyższą pseudo-prawicową grupę na czele z judaszem Dolatą i Tarczyńską nie dam ani odrobiny mojego głosu i wszystkim moim znajomym tłumaczę dlaczego.
    Mam nadzieję,że po wyborach już zdegradowana pani Tarczyńska wreszcie zostanie przesłuchana przez prokuraturę spoza Gnz w sprawie podejrzeń o przestępstwa dokonywane w areszcie KPP wraz z podejrzeniami tuszowania tych przestępstw przez osoby odpowiedzialne za stan bezpieczeństwa w Gnieźnie no i nie karalne ale podłe moralnie dekorowanie milicjantów.
    Zostaje mi tylko oddać głos i namawiać wszystkich znajomych do oddania głosów na osoby z GPS - Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego. Jak mówi mądre staropolskie przysłowie: na bezrybiu i rak ryba > więc GPS zostaje ostatnią deską ratunku dla Gniezna i Powiatu na czele z Prezydentem Gniezna Pawłem Kamińskim !!!

  • Dolata mówi że zaplanowali pracę w szpitalu na 40 mln tylko zapomina dodać że Pilak na koniec kadencji zostawił w budżecie na to zadanie 33 mln. Jak na cztery lata 7 mln przeznaczone na szpital przez PiS to śmiech i żenada. A kto będzie leczył w tym szpitalu? Wszyscy odchodzą PiS i PSL i GPS rozłożył szpital na łopatki. SOR najlepszym przykładem. A dyrektor ma pensję roczną większą od poprzednika o 50tyś złotych. Ludzie opamietajcie. Rozkładają szpitalne pieniądze w biały dzień. A nam pozostaje się leczyć we Wrześni.

    17.09.2018 21:57

    Szanowny ekonomisto, jeszcze jedno. Wszelkie inwestycje prowadzone przez jednostki sektora finansów publicznych opierają się na zasadach gospodarki planowo- budżetowej, w której planuje się po jednej stronie dochody, po drugiej wydatki. Cała umiejętność polega na gospodarnym korzystaniu z takich narzędzi jak deficyt budżetowy, obligacje, kredyty, pożyczki. A pieniądze na koncie czy w walizce czekające na inwestycje to nie w samorządzie

    17.09.2018 20:07

    Lapidarium, masz rację - o tym pacjencie z nogą czytałem w Przemianach, o sorze też - wystarczy na fejsbuk wejść.Co do pensji to w internecie jest odp. z powiatu na zapytanie posłanki Nowoczesnej. Tam jest o pensji dyrektora. Wszystko jawne - a mam nadzieję, że po wyborach samorządowych i do parlamentu wiele jeszcze rzeczy wyjdzie, o których się mówi i które znajdą miejsce w odpowiednich organach..A że kłamczuchy są , to widać po dzisiejszym występie Morawieckiego, który sadził, że za Po żadnej drogi nie wybudowali.ale kłamstwo ma krótkie kacze nóżki.

    17.09.2018 19:34

    @ekonomista, ależ z miłą chęcią, jeżeli sposobem prowadzenia dyskursu publicznego są ze strony obecnej władzy szpitalno- powiatowej pozwy sądowe a miejscem tego dyskursu sale sądowe nie widzę problemu. Wiele rzeczy ujrzałoby podczas jawnych rozpraw sądowych światło dzienne. Było by bardzo interesujące i dla dziennikarzy i pacjentów. A dowody. Poczytaj artykuły w mediach za ostatnie tylko pół roku o sytuacji na Sorze, odsyłaniu pacjenta że złamaną nogą od szpitala w Gnieźnie do szpitala w Inowrocławiu. Ciekawe były także sprawozdania finansowe poszczególnych oddziałów, ilość pacjentów z porównaniem tej kadencji i poprzednich. Skokowy wzrost wynagrodzenia dyrektora, jak wynika z danych Starostwa, w porównaniu do poprzednika. Wiele rzeczy jeszcze o których pro public bono powinno się mówić

    17.09.2018 15:04

    Lapidarium - hamuj się bo skończysz w sądzie ! Masz dowody to składaj zawiadomienie gdzie trzeba - a nie cwaniakuj anonimowo ! A Skoro Pilak zostawił w budżecie 33 mln zł to podaj numer rachunku bankowego na którym te pieniądze się znajdują lub znajdowały ! Kłamiesz ludzi i tyle ! Nikt ich niestety nie widział ! Chyba, że mówisz o tym że zapisał jakieś pieniądze w planach na lata następne - a to już ogromna różnica, bo to tak jakbym ja Tobie napisał, że możesz sobie zaciągnąć kredyt na budowę domu w przyszłym roku na 500 tys zł ! Mnie nic to nie kosztuje ale mógłbyś powiedzieć, że zostawiłem Tobie 500 tyś zł ! Takie jest twoja DURNA logika !!!!

  • 16.09.2018 12:17  Odpowiedz na komentarz

    W wypowiedziach z poprzedniej kampanii wyborczej Dolaty i Tarczyńskiej i Makohońskiego mówiono że szpital będzie oddany do użytku do końca 2016 roku. A teraz oszuści na tle rudery rozpoczynają kampanię. Nie wystarczy wprawić okien. Ludzie nie są głupi.

  • 16.09.2018 02:26  Odpowiedz na komentarz

    Jestem prawicowa i na te wybory nie idę, ponieważ nie mogę głosować w innym okręgu wyborczym. Natomiast na wybory parlamentarne przeniosę swój głos do Poznania, Bydgoszczy lub innego miejsca. Tylko nie te nazwiska. Polecam zaproponowane rozwiązanie wszystkim, którzy analizują rodzimą scenę polityczną a też mają poglądy na prawo.

  • Co w tej kadencji zrobił PAN PIETRZAK ???? Ile razy wypowiedział się ??? Co wniósł ????

    16.09.2018 12:59

    Co zrobił w tej kadencji Tadziu. Tego nie wiemy. Wiemy natomiast że jego córka została dyrektorem oddziału KRUS w Gnieźnie. Pracę w Krusie znalazła także żona innego radnego z PiS z Witkowa.

  • 15.09.2018 22:10  Odpowiedz na komentarz

    Czy pan Marcin Makohoński odda doskonale opłacany stołek dyrektora w Starostwie dla bycia RADNYM ? Już raz zrezygnował z mandatu dla stołka. Co z wyborcami, którzy mu wówczas zaufali ?????!!!

  • 15.09.2018 21:10  Odpowiedz na komentarz

    Pietrzak?????? Hahahahah, chyba sobie jaja robią :)

  • 15.09.2018 20:37  Odpowiedz na komentarz

    Jaka jest prawda o finansach powiatu za tej kadencji, tak pilnowanej przez posła Dolatę? Dlaczego na miesiąc przed wyborami opozycja nie domaga się ujawnienia takich danych ,żeby społeczeństwo mogło świadomie głosować? Jak skredytowany jest powiat, jakie są finanse szpitala? Jak wyglądały obietnice starosty 4 lata temu ? Czy ktoś jej to przypomniał i ją rozliczył? Zajrzyjcie do wywiadów sprzed 4 lat. Ona jest znowu na listach.

  • 15.09.2018 18:02  Odpowiedz na komentarz

    Idźcie już sobie, dosyć napsuliście...

  • Od siebie mogę powiedzieć, że są strasznie zakłamani. Może w ramach kampanii wyborczej którykolwiek z nich pochwali się, że korzystał z pomocy wspaniałego Soru gnieźnieńskiego, a może się leczył na wspaniałej chirurgii gnieźnieńskiej? A może Dolata się pochwali, jakie długi ma powiat w porównaniu z poprzednimi za tej kadencji? Zatajacie informacje, manipulujecie danymi,żeby omamić zwykłych wyborców.Tylko po to,żęby utrzymać się przy stołkach, których nigdy byście nie mieli, gdyby ogłoszono rzetelne konkursy, w których promuje się merytoryczność, doświadczenie i etykę. Czy na panią Jachimczyk był jakiś konkurs czy z nadania partyjnego ją wyłonili? Może odezwą się osoby, które odeszły z zozu z administracji i powiedzą dlaczego?

  • 15.09.2018 13:43  Odpowiedz na komentarz

    Partia narodowokatolicka o nazwie PiS - usta pełne frazesów o nadrzędnej roli podbudowy katolickiej w rozwoju Polski i Europy, próba rękoma wszechmagącego premiera Morawieckiego chrystianizacji Europy, narzucenie w nowych podręcznikach szkolnych jednowymiarowej wizji katolickiego świata. A tu taki klops. Co innego mówią, co innego robią. Na liście w okręgu nr 1 dwójka rozwodników. Takich ludzi narodowokatolicka partia, która ustami swoich członków wszystkich i wszystko potrafi moralizować, wystawia jako swoich reprezentantów. Trochę wstyd Panie Dolata. Może Pan premier Morawiecki zacznie chrystianizację Europy od listy wyborczej do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego w okręgu nr 1!!!

    15.09.2018 22:10

    Już znamy demagogię, populizm i terror lewicowo - liberalny lansowany przez Króla Europy przy udziale Tvn i GW dołączasz do tego grona..... KASTY nadzwyczajnej. Czyli nic nowego nie usłyszeliśmy ....ale zabrakło coś o Rydzyku .

  • 15.09.2018 12:35  Odpowiedz na komentarz

    Widać jak PiS zwłaszcza administrację. Już tylko pierwszy rzut oka pozwala znaleźć wśród kandydatów na radnych 7 pracowników starostwa i jednostek podległych. W tym trzech dyrektorów Makohoński, Kanoniczak, Jachimczyk. Jak zdobędą mandaty to oszukają wyborców i wybiorą dobrze płatne stołki. Pan Makohoński już tak to zrobił. Powinien się wstydzić a nie ponownie startować. To ludzie, którzy poszli do polityki tylko dla pieniędzy. A tak Kaczyński się zapierał że takich ludzi nie będzie na listach. I są przez cztery lata pobrali kasę za dyrektorskie stołki z nadania PiS a teraz chcą radnymi zostać. Pokażmy im gdzie ich miejsce. Nie głosujmy na nich

  • 15.09.2018 12:32  Odpowiedz na komentarz

    precz z pisem - gang Olsena to mało powiedziane - po prostu chęci może mają, ale są grupą nieudaczników, którzy pchają się do stołków.Co do szpitala - liczą się ludzie, a tutaj ta ekipa zniszczyła dokumentnie zasoby ludzkie - w Szpitalu na 3 Maja jest zbieranina z calego województwa, a lekarzy z Gniezna nie ma.Odbudowa dobrego imienia szpitala będzie trwała - nie pozwólmy tym ludziom dalej wszystkiego niszczyć.

PODOBNE TEMATY
Nowe oświetlenie na trzech kolejnych ulicach Zakończono już prace związane z budową oświetlenia na ul. Zatorze, Szopena i Lutosławskiego w Gnieźnie... Czwartek, 23 maja 2019
Kolejna kamienica na Cierpięgach wyburzona Z krajobrazu Cierpięg zniknęła kolejna kamienica. Ostatnio wzięto się za usuwanie budynków w najgorszym... Środa, 22 maja 2019
"Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT"! Czy radni przyjmą deklarację? Na najbliższej Sesji Rady Miasta Gniezna samorządowcy mają przyjąć deklarację "Gniezno miastem wolnym... Wtorek, 21 maja 2019
Posłanka Paulina Hennig-Kloska walczy o gnieźnieński PKS! Domaga się reakcji rządu Posłanka Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, zapytała marszałka oraz ministra infrastruktury podczas... Wtorek, 21 maja 2019