moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tomasz Budasz zaprezentował swoją drużynę!

Środa, 12 września 2018
 • Tomasz Budasz zaprezentował swoją drużynę!

Prezydent Miasta Gniezna, Tomasz Budasz, zaprezentowało w poniedziałek swoich kandydatów do wyborów samorządowych oraz program wyborczy, z którym będzie ubiegał się o reelekcję.

Koalicja Obywatelska to jest mój projekt, który nazywa się Komitet Wyborczy Wyborców Tomasz Budasz Koalicja Obywatelska - mówi Tomasz Budasz. To jest porozumienie ponad podziałami. To jest koalicja, której główną nazwą jest Miasto Gniezno i jego mieszkańcy. To jest porozumienie, które chce rozwiązywać problemy naszych mieszkańców. To jest porozumienie, które zna problemy mieszkańców. Autorem programu są wszyscy mieszkańcy Miasta Gniezna. Setki, żeby nie powiedzieć tysiące rozmów z mieszkańcami Gniezna, komunikowanie się w mediach społecznościowych, podpowiedzi kandydatów na radnych - dzięki temu powstał realny program wyborczy taki, który jestem w stanie zadeklarować i wykonać. Cztery mijające lata pokazuję, że zdeterminowanie, siła woli oraz grono współpracowników powodują że taki program można wykonać od początku do końca. Komitet Wyborczy Wyborców Tomasza Budasza to komitet, który chce działać ponad podziałami politycznymi. To komitet, który patrzy w przyszłość, nie interesuje się polityką - interesuje się miastem i samorządem. Dziura w drodze, chodnik, obdrapany tynk nie mają barwy politycznej, dlatego zgromadziłem tutaj grupę osób, które mają różne pochodzenie, rożne poglądy. Łączy ich jedno - chęć pracy na rzecz miasta Gniezna. Cztery lata temu jak mieszkańcy wybierali mnie na prezydenta trzymałem w ręce budzik. Chciałem obudzić mieszkańców Gniezna. Dzisiaj wiem, że to się udało. Mówią o tym nie tylko radni. Mówią o tym głośno mieszkańcy. Zrobiliśmy wiele, ale czeka nas jeszcze ogromny krok naprzód. Trzeba zrealizować program wyborczy, cele i marzenia naszych mieszkańców. Hasło jest proste: "Zróbmy jeszcze więcej". (...) Ten program wyborczy będzie skupiony wokół czterech podstawowych bloków: infrastruktura, czyste zielone miasto, nowoczesne miasto, edukacja i kultury, bezpieczeństwo mieszkańców oraz blok związany z twardą infrastrukturą nazywany dobra droga do domu. Myślę, że jedna trzecia kandydatów to osoby, które nigdy nie brały udziału w wyborach. To osoby zupełnie nieznane szerszej publiczności, ale świetnie rozpoznawalne w swoich środowiskach lokalnych.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(19)

 • Panie Poldek, jakby Pan śledził mój profil facebookowy to by Pan wiedział, że moja żona wygląda inaczej niż Pani rzecznik i nawet ma inne nazwisko.

 • 14.09.2018 12:34  Odpowiedz na komentarz

  będę głosować na nich

  15.09.2018 20:39

  no się mylisz, bo całe moje niemałe otoczenie też na nich odda głos, przecież nie na pana Kamińskiego, który ma poglądy Macierewicza.

  14.09.2018 20:29

  no to sukces, jeden głos od ZXCV już mają

 • 14.09.2018 12:33  Odpowiedz na komentarz

  chętnych jest więcej niż na prawicę , bo jakoś list pisu i gps jeszcze nie widzę - obdzwaniają po ludziach?/

 • 13.09.2018 22:32  Odpowiedz na komentarz

  Coś wiele znajomych twarzy.
  Nie ma innych chętnych?

 • 13.09.2018 11:49  Odpowiedz na komentarz

  Kiedyś Kowalski dał stołek dyrektorski w MPK Budaszowi, to teraz odwdzięcza się kolegom z SLD . zresztą to wszystko "farbowane lisy"... .

 • 13.09.2018 07:21  Odpowiedz na komentarz

  Cóż za młoda, prężna i obywatelska koalicja. Jak to mówił prezydent z wielu środowisk. A cóż tam robi radny Budzyński, Jagodziński (choć on jest młody i coś mu się chce) pani Komosinska toż to SLD. Co tam robi Pan Glejzer, pani Krzyminska i inni z PO, po których mozna się spodziewać stagnacji i głosowania jak chce prezydent bez własnych pomysłów. A czy przypadkiem znalazł się tam mąż rzecznik prasowej UM. No może kolejne stołki za kampanię będą. Pytanie ilu przegranych znajdzie pracę w UM lub spółkach miejskich jak wygra obecny Pan Prezydent. Czy rozmawiał z prawicowymi i katolickimi organizacjami tworząc koalicję
  Czy jest tam ktoś z PiS lub GPS. Czy jest to tylko grupa liberałów dbająca o własne interesy. Ciekawe.

 • 12.09.2018 20:54  Odpowiedz na komentarz

  Ku.wa 500 + 300 + rydzyk + i co jeszcze pisowskie ZULE ???

 • 12.09.2018 20:52  Odpowiedz na komentarz

  Milicja obywatelska wlasnie dzieki PIS powrocila dzieki. No tak ale zapomnialem Polska musi byc jedna i tylko taka jakie chca klechy i homoseksualista Kaczynski

 • 12.09.2018 17:07  Odpowiedz na komentarz

  Brzuch mnie rozbolał po obejrzeniu fotek a do lekarza nie idzie się dostać > platformuchy wymieszane z komuchami i milicjantami co daje ZBIERANINĘ OBYWATELSKĄ. Mieliśmy już Milicję Obywatelską,Platformę Obywatelską a teraz uszykowali nam Koalicję Obywatelską. Panie Boże ochroń nasze Gniezno przed tą antypolską i białoruską zbieraniną obywatelską !!!

  14.09.2018 13:51

  @ antykomuch nie Ty jesteś wyrocznią co jest mądre a co nie. Wyrocznią będą Gnieźnianie 21 października. Nazajutrz już nie będziesz miał ochoty pisać i spalin się że wstydu. A piosenki że zwartej antykomunistycznej płyty 30 lat po upadku komunizmu to nie jest muzyka która może porwać Polaków do tańca.

  14.09.2018 10:46

  LAPIDARIUM > miałeś napisać coś mądrego dopiero po terapii na Dziekance a ty znów jedziesz według starej,nudnej płyty w koło odtwarzanej przez komuchów z SLD,złodziei i zdrajców z PO i PSL,lewackich pachołków z Nowoczesnej i KODu !!! Człowieku-wasze miłosierdzie i łączenie Narodu Polskiego już poznaliśmy podczas 8 letnich,mafijnych rządów PO z PSL więc przestań smęcić dłużej,bo już najnaiwniejsze warstwy społeczeństwa mają was po dziurki w nosie. Idź wreszcie na terapię czyszczenia twardego dysku/mózgu na Dziekankę a potem ODCZEP SIĘ ODE MNIE, Wszystkim polecasz tą terapie a sam nie chcesz się poddać leczeniu i myślisz,że jesteś najmądrzejszy tak jak twoi towarzysze co myśleli,że będziecie rządzili do końca świata i jeden dzień dłużej,bo polski Naród to stado baranów !!!

  13.09.2018 22:28

  @ Antykomuch. Ile w Tobie złości i nienawiści. Widzisz codziennie ludzi, których nazywasz sitwą, a którzy pracują dla dobra naszej małej lokalnej społeczności. Działają w różnych, jak to określasz komunistycznych, sowieckich, pomarańczowo czerwonych stowarzyszeniach, klubach sportowych, fundacjach. Na codzień, u podstaw, podają pomocną dłoń ludziom starszym, promują zdrowy tryb życia wśród rówieśników, zapewniają rozrywkę dzieciakom. Myślą jak usprawnić komunikację, poprawić bezpieczeństwo, komfort i jakość edukacji w szkołach, zabrać dzieci na kolonie w wakacje. Widzisz " członków tej sitwy" codziennie. W sklepie, na spacerze, na wystawie w MOK, na męczy żużlowym albo piłkarskim. Uśmiechają się do siebie nawzajem. Do Ciebie zresztą też. Rozmawiają bo by tu jeszcze zrobić pozytywnego. A Ty odwzajemniasz uśmiech, zagryzasz zęby i już o myślisz kolejny chamski, obraźliwy, małostkowy, pełen kompleksów i frustracji wpis w internecie. Co Tobie zwolennikowi Ostropisu siedzi w głowie? Jednowymiarowe, betonowe spojrzenie na świat, pełne skrajnie prawicowej ideologii będącej mieszanką katofaszyzmu, smoleńskiej martyrologii, elitarnego patriotyzmu przyprawionego szczyptą papierowej gigantomanii. A ludzie, których popierasz, czyli skrajne skrzydło, może skrzydełko PiS oraz GPS co mają Gnieźnianom do zaproponowania. Co oprócz ciągłego dążenia do skoku na stanowiska. Do bycia w głównym nurcie. Bo jak określić wędrówki polityczne Pana Ostrowskiego z Ziemii Gnieźnieńskiej do PiS, Pana Lubbego z PiS do PO i odwrotnie, teraz do GPS, Pana Spachacza z SLD do Po, teraz do GPS, Pana Gawła z UPR do Gniezno XXI, z Gniezno XXI do PiS. Jakie wartości wyznaje wyżej wskazane szeroko pojęte towarzystwo Ostropisu.? Czy główną wartością jest zdobycie władzy, mandatu radnego, podział konfitur sprawowania rządów. Gniezna nie stać na takie środowisko, na ludzi bezideowych, skoczków politycznych, cyganerię partyjno- gpsowską. To jest prawdziwa sitwa. Jak działa widać w starostwie, gdzie próbuje niszczyć nawet swego koalicja. Gnieźnianie nie dadzą się nabrać na Was już nigdy. Pozostanie wam zatem uprawianie polityki łapania pcheł w internecie. Takiej pchlej polityki.

  13.09.2018 12:23

  Więc LAPIDARIUM zgłoś się tam jak najszybciej,to może jeszcze dadzą radę wyczyścić ci twój stwardniały mózg,który jest lapidarium pełnym patologii po socjalistycznych i post-sovieckich przez co nie możesz już spać po nocach,bo wciąż myślisz co tu zrobić ABY TAK BYŁO JAK BYŁO !!!
  Jak ci wyczyszczą mózg na Dziekance to odezwij się tutaj i napisz coś mądrego ale pod tym samym pseudonimem ! Życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia-najlepiej jeszcze do czasu wyborów to może nie będziesz działał w kierunku cudów przy urnach wyborczych. No i nie pij alkoholu,bo zamkną cię w areszcie KPP i potraktują jak przestępcę i możesz tego nie przeżyć a tym samym nie doczekać wyniku wyborów w których twoi towarzysze z Koalicji Obywatelskiej zostaną wywiezieni na taczkach a na prawo-skrętnej taczce będzie też jechała nieszczęsna Starościna.

  12.09.2018 20:47

  Spokojnie... Na Poznanską przyjmują poza kolejką... Polecam...

 • 12.09.2018 13:36  Odpowiedz na komentarz

  Program Koalicji to jedno, jego ocena zawsze będzie subiektywna. Obiektywne jest to, że Prezydent i Rada Miasta ,przez ostatnie cztery lata, zrobili BARDZO dużo.
  Sam mieszkam w Centrum i choćby parking pod wiaduktem koło cmentarza jest pomysłem GENIALNYM i prostym, jednak nikt na to nie wpadł wcześniej.
  Króliki, parki, pomniki, jednym się podobają, drugim nie, ale faktem jest, że codziennie setki dzieci robi sobie zdjęcia przy "bobrach", jak to kiedyś usłyszałem, a osoby starsze korzystają ze skwerków i parku przy dworcu.
  Kolejną rzeczą jest wpuszczenie, oprócz "starej" świty, na listy wyborcze ludzi młodych jak Tomasz Dzionek - radca prawny i profesjonalista, czy Sandra Buczkowska - kobieta, która od wielu lat udziela się społecznie dla dzieci i ludzi młodych.
  BRAWO!

 • Sojusz Lewicy demokratycznej wraz z Budaszem. Wszystko jasne.

  15.09.2018 20:41

  każda koalicja jest dobra,żeby oszołomstwo nie dostało się do władzy.

PODOBNE TEMATY
Przebudowa ul. Rzeźnickiej coraz bliżej końca Ulica Rzeźnicka powoli zamienia się w deptak. Powoli widać zarys końcowego efektu. Sobota, 8 sierpnia 2020
Odbierz wejściówkę na kino plenerowe! Po raz kolejny w te wakacje Miasto Gniezno zaprasza na seans kina pod chmurką. Tym razem będzie patriotycznie,... Środa, 5 sierpnia 2020
Gnieźnieńskie fontanny w końcu działają! Fontanny na Rynku, w Dolinie Pojednania i w Parku Kościuszki w końcu zaczęły działać! Władze miasta... Środa, 5 sierpnia 2020
Remont wiaduktu kolejowego - szczegółowe informacje W związku z remontem wiaduktu nad linią kolejową przy drodze wojewódzkiej nr 260 w Gnieźnie i wprowadzeniem... Wtorek, 4 sierpnia 2020