Logo

Porozmawiajmy o ... "Mistrzu i Małgorzacie"

Artykuł dodany: Wtorek, 11 września 2018
Porozmawiajmy o ...
REKLAMA

Spośród wszystkich mistrzów słowa, poznawanych w licealnych ławach, ten pozostawia w swoim odbiorcy niezatarte wrażenia. Zresztą nie tylko młode umysły ulegają mocy pióra Michaiła Bułhakowa.

Powieść "Mistrz i Małgorzata" uznawana jest za genialną, najbardziej tajemniczą i najważniejszą spośród dzieł literatury XX wieku. Jej wielokrotne adaptacje, nawiązania i inspiracje artystyczne są dowodem na to, że książka nigdy nie przestanie olśniewać.

Zgodnie z naszym klubowym zwyczajem, polecania ważnych dla nas tytułów, tematem wrześniowego spotkania, będzie właśnie "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa.

Jak odczytamy tę powieść po latach? Czy uda się nam odkryć nowe warstwy, wątki? A może nie spełni naszych oczekiwań stworzonych na podstawie wcześniejszej lektury? O tym wszystkim i kilku zupełnie niespodziewanych kwestiach dowiemy się już niebawem podczas naszej najbliższej rozmowy tj. 24 września (we wtorek) o godz. 18.00 w lokalu Wypożyczalni dla Dzieci - Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, przy ul. Mieszka I 15.

Klub Dyskusji o Książce zaprasza zwłaszcza tych, którzy z lekturą zetkną się po raz pierwszy. Zachęcamy do podzielenia się literackimi wrażeniami.
 
tekst: KDoK

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno