Logo

Dzień w "Nowym" Muzeum

Artykuł dodany: Wtorek, 11 września 2018
Dzień w
REKLAMA

16 września 2018 r. zapraszamy na Dzień w "Nowym" Muzeum. Wspólnie z nami, muzealnikami, będziecie mogli zobaczyć nowe wystawy oraz przestrzenie, które powstały w ramach projektu "Ochrona dziedzictwa kulturowego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - II etap", realizowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Po prawie półtora roku prac, 14 września uroczyście otwieramy nieczynną dotąd część naszego Muzeum. 16 września organizujemy specjalny dzień otwarty - Dzień w "Nowym" Muzeum. Jeśli będziecie z nami między godziną 10.00 a 18.00, będziecie mogli wspólnie z kuratorami zwiedzić nowe wystawy stałe. Nasi edukatorzy pokażą Wam świeżo oddane do użytkowania przestrzenie edukacyjne oraz zorganizują specjalnie dla Was ciekawe, premierowe zajęcia. Zobaczycie również miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających - odnowione magazyny, biura, pomieszczenie konserwatora.
 
Program:
16 września 2018 r., 10.00-18.00

Zwiedzanie nowych wystaw stałych z kuratorami:
  • "Gniezno. Stąd do przeszłości" - wystawa prezentuje dzieje Gniezna od czasów współczesnych aż do najdawniejszych.
  • "Sztuka romańska w Polsce" - wystawa przybliża zabytki rzeźby architektonicznej wczesnośredniowiecznej Polski.
  • "Gnieźnieńska ceramika architektoniczna w średniowieczu i nowożytności" - wystawa prezentuje jedną z największych w Europie kolekcję płytek ceramicznych oraz kafli piecowych z Gniezna i okolic.
  • "Piastów malowane dzieje" - galeria obrazów z XIX w. ilustrujących przeszłość Polski pod rządami Piastów - od legendarnego założyciela dynastii po Kazimierza Wielkiego.
 
  • Zajęcia muzealne.
  • Wystawy czasowe.

Zapraszamy!
Wstęp wolny.


Przebudowa Muzeum wykonana w ramach zadania "Ochrona dziedzictwa kulturowego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - II etap" - projekt dofinansowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
 
źródło: MPPP

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno