Logo

Ruszyła mobilna kampania Koalicji Obywatelskiej! "To odkłamywanie prawdy"

Artykuł dodany: Czwartek, 6 września 2018
Ruszyła mobilna kampania Koalicji Obywatelskiej!
REKLAMA

Na ulice polskich miast wyruszyły mobilne bilbordy z hasłami obrazującymi działanie rządu. To element kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej.

Ruszyła kampania mobilna Koalicji Obywatelskiej - mówi Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej. Przez wiele osób jest to nazywane kampanią negatywną, a ja mówię, że jest to kampania prawdy. Od tego zaczęliśmy tą trwającą kampanię wyborczą, żeby powiedzieć obywatelom prawdę. Bilbordy mobilne i stacjonarne mają przypomnieć obywatelom aferę związaną z braniem pieniędzy ze strony rządu, ale też wytłumaczyć skąd rząd wziął pieniądze na różne obietnice, bo nie jest prawdą, że wziął je z kieszeni złodziei, ale wziął je z nowych opłat i podatków. Tych i podatków do dnia dzisiejszego wprowadzonych ustawami, rozporządzeniami, podwyżkami, daninami nazbierało się już 34 sztuki i to wszystko doprowadza do tego, że mamy drożyznę w sklepach. O drożyźnie dużo mówiliśmy podczas ostatnich świąt, ale tak naprawdę dostrzegamy ją na każdym kroku. Symbolem tego rządu będzie drogie masło, mięso, za chwilę chleb, bo mamy ogromne problemy ze skupowaniem boża, które wyjeżdża już za granicę i pewnie wróci do nas za jakiś czas droższe. (...) To wszystko najbardziej odbija się na rodzinach mniej uposażonych.

Piotr Gruszczyński zaznacza, ze to jedyna możliwa forma przekazu, która jest w stanie dotrzeć do obywateli. Ta forma docierania do elektoratu jest właściwie koniecznością z racji tego, że dzisiaj media publiczne stały się mediami partyjnymi i tak naprawdę próbujemy odkłamywać prawdy i półprawdy, które możemy obserwować w różnego rodzaju przekazach - mówi Piotr Gruszczyński, przewodniczący struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie gnieźnieńskim. Przyznam się, że nawet przez myśl mi nie przeszło kiedy jeden z polityków PiS-u powiedział kiedyś słynne słowa: "Ojczyznę dojną Daj na wrócić Panie", nie sądziłem, że te słowa tak bardzo się zmaterializują choćby w kontekście różnego rodzaju nagród, premii, które były przekazywane członkom tego rządu. Chciałbym odnieść się do pewnego rodzaju wypowiedzi i plakatów, które pojawiły się w miastach, które są sponsorowane przez PiS. Stwierdzono, że PiS zabrał pieniądze złodziejom i przekazał je dzieciom. Tylko, że pieniądze do budżetu państwa wpływają z podatków ciężko pracujących Polaków. Jeśli dla PiS dla PiS-u ciężko pracujący Polak to jest złodziej, to myślę, że mamy do czynienia z niezwykła arogancją tej władzy. A jeśli tak nie jest, to trzeba zastanawiać się nad sensem słów, które się wypowiada i pisze.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (12)

WORD
12.09.2018 11:17

Gdzie i od kiedy pracuje Gruszczyński ? kiedy był tam konkurs ?

Odpowiedz
Prawda
11.09.2018 23:41

ile Gruszczyński zapłacił dziennikarzowi którego nagrywał że ten siedzi teraz cicho?

Odpowiedz
Matka
10.09.2018 09:02

To nieporozumienie poprzez ciągłe krytykowanie. Niech ci ludzie przedstawią alternatywy, pokażą jak można inaczej, zaproponują mieszkańcom i wtedy walczą o głosy. Sama kampania negatywna to zdecydowanie za mało i niefajnie.

Odpowiedz
Igor
10.09.2018 08:35

Co z tymi miejscami pracy Panie Piotrze ?

Odpowiedz
WIKTOR
10.09.2018 08:35

Gdzie i od kiedy pracuje pan Gruszczyński ?

Odpowiedz
Ko-pacz
09.09.2018 12:06

Pani poseł proszę wrócic do korzeni czyli praca w radiu a Pana zapraszamy na targowisko to jest maximum Waszego intelektu .

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Lucyna - 10.09.2018 08:36

Co Pani Poseł zrobiła dla Gniezna

???????????????
07.09.2018 09:48

Panie a gdzie sie podziały te nasze pieniądze na emerytury za waszych czasów zabrane z ofe ???????????

Odpowiedz
Arim
06.09.2018 21:26

Czy ta koalicja przypomni pewne rzeczy z wcześniejszych czasów? Chociażby takie jak afera hazardowa, akcja "Widelec" czyli prześladowania i bicia zwykłych kibiców za czasów kiedy Schetyna kierował MSWiA tylko za to, że krytykowali jego szefa Tuska? Takich rzeczy jest więcej, za PO demokracja wcale nie miała się tak dobrze. No ale o tym ta koalicja nie będzie chciała mówić, bo niewygodna prawda boli i powinna boleć, każdego.

Odpowiedz
Lepik
06.09.2018 16:31

A tak odnośnie bilbordów, to na tej stronie jakiś bilbord z media expert zasłania stronę, przecież ten sklep jest na gdańskiej od dawien dawna, to czemu pisze że wielkie otwarcie.

Odpowiedz
Maniek
06.09.2018 15:23

a te lawetę to będzie ciągać elka

Odpowiedz
Er5t4tyrfed
06.09.2018 13:09

Gruszczyński niech nam opowie swoją historię. Jak to się stało że jak stracił senatorowanie to zaraz dostał posadę dyrektora WORD ? Mnie jakoś nikt tak szybko nie chciał zatrudnić po utracie pracy. I niech opowie co tam słychać z tymi 300 miejscami pracy przy Pałuckiej, co z tą firmą , co z tą drogą do tej firmy co tak Gruszczyński dziękował Budaszowi ?

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno