Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ruszyła mobilna kampania Koalicji Obywatelskiej! "To odkłamywanie prawdy"

Czwartek, 6 września 2018
 • Ruszyła mobilna kampania Koalicji Obywatelskiej!

Na ulice polskich miast wyruszyły mobilne bilbordy z hasłami obrazującymi działanie rządu. To element kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej.

Ruszyła kampania mobilna Koalicji Obywatelskiej - mówi Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej. Przez wiele osób jest to nazywane kampanią negatywną, a ja mówię, że jest to kampania prawdy. Od tego zaczęliśmy tą trwającą kampanię wyborczą, żeby powiedzieć obywatelom prawdę. Bilbordy mobilne i stacjonarne mają przypomnieć obywatelom aferę związaną z braniem pieniędzy ze strony rządu, ale też wytłumaczyć skąd rząd wziął pieniądze na różne obietnice, bo nie jest prawdą, że wziął je z kieszeni złodziei, ale wziął je z nowych opłat i podatków. Tych i podatków do dnia dzisiejszego wprowadzonych ustawami, rozporządzeniami, podwyżkami, daninami nazbierało się już 34 sztuki i to wszystko doprowadza do tego, że mamy drożyznę w sklepach. O drożyźnie dużo mówiliśmy podczas ostatnich świąt, ale tak naprawdę dostrzegamy ją na każdym kroku. Symbolem tego rządu będzie drogie masło, mięso, za chwilę chleb, bo mamy ogromne problemy ze skupowaniem boża, które wyjeżdża już za granicę i pewnie wróci do nas za jakiś czas droższe. (...) To wszystko najbardziej odbija się na rodzinach mniej uposażonych.

Piotr Gruszczyński zaznacza, ze to jedyna możliwa forma przekazu, która jest w stanie dotrzeć do obywateli. Ta forma docierania do elektoratu jest właściwie koniecznością z racji tego, że dzisiaj media publiczne stały się mediami partyjnymi i tak naprawdę próbujemy odkłamywać prawdy i półprawdy, które możemy obserwować w różnego rodzaju przekazach - mówi Piotr Gruszczyński, przewodniczący struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie gnieźnieńskim. Przyznam się, że nawet przez myśl mi nie przeszło kiedy jeden z polityków PiS-u powiedział kiedyś słynne słowa: "Ojczyznę dojną Daj na wrócić Panie", nie sądziłem, że te słowa tak bardzo się zmaterializują choćby w kontekście różnego rodzaju nagród, premii, które były przekazywane członkom tego rządu. Chciałbym odnieść się do pewnego rodzaju wypowiedzi i plakatów, które pojawiły się w miastach, które są sponsorowane przez PiS. Stwierdzono, że PiS zabrał pieniądze złodziejom i przekazał je dzieciom. Tylko, że pieniądze do budżetu państwa wpływają z podatków ciężko pracujących Polaków. Jeśli dla PiS dla PiS-u ciężko pracujący Polak to jest złodziej, to myślę, że mamy do czynienia z niezwykła arogancją tej władzy. A jeśli tak nie jest, to trzeba zastanawiać się nad sensem słów, które się wypowiada i pisze.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(12)

 • 12.09.2018 11:17  Odpowiedz na komentarz

  Gdzie i od kiedy pracuje Gruszczyński ? kiedy był tam konkurs ?

 • 11.09.2018 23:41  Odpowiedz na komentarz

  ile Gruszczyński zapłacił dziennikarzowi którego nagrywał że ten siedzi teraz cicho?

 • 10.09.2018 09:02  Odpowiedz na komentarz

  To nieporozumienie poprzez ciągłe krytykowanie. Niech ci ludzie przedstawią alternatywy, pokażą jak można inaczej, zaproponują mieszkańcom i wtedy walczą o głosy. Sama kampania negatywna to zdecydowanie za mało i niefajnie.

 • 10.09.2018 08:35  Odpowiedz na komentarz

  Co z tymi miejscami pracy Panie Piotrze ?

 • 10.09.2018 08:35  Odpowiedz na komentarz

  Gdzie i od kiedy pracuje pan Gruszczyński ?

 • 09.09.2018 12:06  Odpowiedz na komentarz

  Pani poseł proszę wrócic do korzeni czyli praca w radiu a Pana zapraszamy na targowisko to jest maximum Waszego intelektu .

  10.09.2018 08:36

  Co Pani Poseł zrobiła dla Gniezna

 • Panie a gdzie sie podziały te nasze pieniądze na emerytury za waszych czasów zabrane z ofe ???????????

 • 06.09.2018 21:26  Odpowiedz na komentarz

  Czy ta koalicja przypomni pewne rzeczy z wcześniejszych czasów? Chociażby takie jak afera hazardowa, akcja "Widelec" czyli prześladowania i bicia zwykłych kibiców za czasów kiedy Schetyna kierował MSWiA tylko za to, że krytykowali jego szefa Tuska? Takich rzeczy jest więcej, za PO demokracja wcale nie miała się tak dobrze. No ale o tym ta koalicja nie będzie chciała mówić, bo niewygodna prawda boli i powinna boleć, każdego.

 • 06.09.2018 16:31  Odpowiedz na komentarz

  A tak odnośnie bilbordów, to na tej stronie jakiś bilbord z media expert zasłania stronę, przecież ten sklep jest na gdańskiej od dawien dawna, to czemu pisze że wielkie otwarcie.

 • 06.09.2018 15:23  Odpowiedz na komentarz

  a te lawetę to będzie ciągać elka

 • Gruszczyński niech nam opowie swoją historię. Jak to się stało że jak stracił senatorowanie to zaraz dostał posadę dyrektora WORD ? Mnie jakoś nikt tak szybko nie chciał zatrudnić po utracie pracy. I niech opowie co tam słychać z tymi 300 miejscami pracy przy Pałuckiej, co z tą firmą , co z tą drogą do tej firmy co tak Gruszczyński dziękował Budaszowi ?

PODOBNE TEMATY
Prokuratura wszczęła kolejne śledztwo w sprawie szpitala Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie wszczęła kolejne śledztwo w sprawie gnieźnieńskiego szpitala. Tym razem... Poniedziałek, 18 lutego 2019
Kosztowny urlop dla dyrektora Bestwiny Posłanka .Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, skomentowała zwolnienie dyrektora gnieźnieńskiego ZOZ-u,... Wtorek, 4 grudnia 2018
"Umowa z wyborcami jest zobowiązująca" - oświadczenie Tadeusza Tomaszewskiego Wybory samorządowe przyniosły wiele zaskakujących rozstrzygnięć. W powiecie gnieźnieńskim miłą niespodzianką... Poniedziałek, 5 listopada 2018
Piotr Gruszczyński pozytywnie zaopiniowany na starostę! Polityk straci prawie pół miliona złotych Piotr Gruszczyński został pozytywnie zaopiniowany przez radę powiatową Platformy Obywatelskiej na stanowisko... Środa, 31 października 2018