Logo

"Nie podjąłem jeszcze decyzji". Czy Rafał Spachacz wystartuje z listy GPS?

Artykuł dodany: Czwartek, 6 września 2018
REKLAMA

Radny powiatowy Rafał Spachacz poinformował podczas ostatniej konferencji prasowej, że nie podjął jeszcze żadnej decyzji odnośnie startu w zbliżających się wyborach samorządowych. Reprezentant mieszkańców powiatu jest radnym niezrzeszonym.

Rafał Spachacz podsumował ostatnią kadencję jako radny powiatowy. Zapytany czy będzie startował w najbliższych wyborach samorządowych odpowiedział, że nie podjął jeszcze decyzji. Nieoficjalnie mówi się jednak, że były wiceprezydent Pierwszej Stolicy prowadzi rozmowy z Gnieźnieńskim Porozumieniem Samorządowym. Byłoby to silne wsparcie dla nowego ugrupowania.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (36)

Logik
11.09.2018 10:11

Nikt nie hajtuje słabych rywali bo jakoby to miało sens

Odpowiedz
Hit
11.09.2018 08:04

Teraz wczoraj wszyscy kandydaci na radnych w drużynie Budasza porzucili swoje listy i są z Sojuszu lewicy demokratycznej, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Trzeba ich zapytać dlaczego nie startują ze swoich komitetów. Zdjęcie z uściskiem dłoni i wsparciem Budasza z Kujawą bezcenne i mówi wszystko.

Odpowiedz
Samobój
10.09.2018 21:26

Krótka piłka. Ile lat Spachacz był wiceprezydentem? Co zrealizował? Jak był oceniany? Czy można postawić tezę że przez niego Kowalski przegrał wybory?

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Schizol - 11.09.2018 07:36

Z sobą rozmawiasz i siebie pytasz ? Z głową okey ?

Szturmgeszutz
10.09.2018 19:00

czeka jak Musolini w 1940 czy warto czy nie warto obym nie dostał w D

Odpowiedz
Pozyttywny
10.09.2018 17:40

Pan Robert.Spachacz zrelacjonował swoje postulaty w tej kadencji i to pozytywne .
Pozostali radni milczą.Bo nic nie wnieśli dobrego dla Gniezna w swej kadencji .Grzechem było by na nich głosować.

Odpowiedz
Wyborca
10.09.2018 11:09

wolny wybór. widzę,że skrupulatnie obserwujesz scenę polityczną Gniezna. I bardzo dobrze. Twoje cenne spostrzeżenia pomogą zapewne nie jednemu mieszkańcowi Gniezna podjąć właściwą decyzje w czasie najbliższych wyborów do Rady Miasta i Rady Powiatu. Oczywiście nikt nikogo nie zmusza by był stały w swoich poglądach. ale jeżeli te poglądy zmienia, to niech chociaż każdy z tych "polityków" powie Gnieźnianom, dlaczego je zmienia? Co go do tego skłoniło . Te informacje pozwoliłyby rzetelnie ocenić, czy były do tego konkretne powody? Czy była to tylko walka o stołek, Walka , By nie zatonąć z tymi co przegrywają w sondażach.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Antykomuch - 10.09.2018 20:45

WYBORCA > chyba jesteś naiwny jak dziecko myśląc,że te bez honoru wycieruchy polityczne powiedzą społeczeństwu prawdę o kulisach swoich rozgrywek w walkach o lepsze kąski żarcia w korycie z publicznymi pieniędzmi. Gdyby były w Gnieźnie prawdziwe wolne media z odważnym dziennikarzem śledczym to społeczeństwo miałoby szansę na odrobinę wiadomości zza korytowej kurtyny. A tak to możemy sobie opowiadać i pisać dyrdymały a oni śmieją się z nas jak ze stada baranów. Chociaż taki odważny dziennikarz prawdopodobnie nie cieszył by się długim życiem,bo nadal stosują sovieckie metody do uciszania odważnych i opornych. Wystarczy tylko trzymać się 1 podstawowej zasady w najbliższych wyborach: należy odsunąć od władzy tą zgniłą ekipę sldowsko-platformerską,która rządzi od 27 lat więc jasno widzimy,że doprowadzili Gniezno do stanu białoruskiego skansenu,który inwestorzy omijają szerokim łukiem !!!

Wolny wybór
10.09.2018 08:55

Dlaczego pan W. Krawczyk swego czasu opuścił PIS ?, dlaczego pan R. Niemann opuścił w 2007 klub radnych PIS ? dlaczego pani B. Młodzikowska odeszła z ZG ?, dlaczego pan J. P. Lubbe odszedł z PO a potem PIS ?, dlaczego pani starosta B. Tarczyńska opuściła PO i poszła do PIS ?, dlaczego pan R. Sobkowiak odszedł z ZG do PO ?, dlaczego pani A. Krzymińska odeszła z ZG do PO ?, dlaczego pani M. Kocoń odeszła z ZG do PO ?, dlaczego pan J. Dziel podobnie jak pan R. Wojciechowski odeszli z klubu PO ? Dlaczego pan A. Masłowski odszedł z ZG-GXXI do PO ? Podobnie jak wielu, wielu innych.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Prawda - 11.09.2018 08:01

Z jakiej listy startował w 2006 pan Niemann ? PiS?

Co prawda to prawda - 10.09.2018 15:24

Pan radny Niemann nigdy nie był w klubie Prawo i Sprawiedliwość, więc nie mógł opuścić go, gdyż nigdy do niego niewstąpił, zresztą jak też uwczesny Radny Pan Marcin Dubis. Funkcje Radnego Rady Miasta zaczeli pełnić w 2006 roku i do końca kadencji 2010r. byli radnymi niezależnymi.

Ciekawy
10.09.2018 07:38

Jeżeli pan Spachacz pozostawił kolegów z PO i chce zmienić barwy POLITYCZNE i KOLEGÓW , to przede wszystkim niech otwarcie teraz powie całemu społeczeństwu Gniezna DLACZEGO opuścił szeregi PO ? Co mu sie w tamtej organizacji PO + SLD nie podobało ??

Odpowiedz
Z Winiar
09.09.2018 17:28

Ja zawsze mam szacunek i podziw dla naszego radnego. Takich ludzi nam potrzeba. Kibicuję.

Odpowiedz
Adrian
09.09.2018 15:15

>To nie czas na licytacje
>Nie pytajmy innych co mogą zrobić a co my zrobimy dla Innych - znamy to ?
>Jeśli zwykły post budzi tyle kontrowersji wśród ludzi będących w polityce, bo oni to komentują to jak mają poradzić sobie ze zwykłymi problemami prostych ludzi?
>Skupmy się na pracy zamiast pierdolić głupoty.
>Dlaczego bycie w jednym ugrupowaniu sprawia, że ktoś staje się bardziej wiarygodny. Nie chcecie zmian. Jest Wam wygodnie.
>To co stare i znane jest oswojone a to co nowe może próbować wyjść poza schemat. Boicie się zmian?
>Może tytuł doktora przeraża, kiedy nawet policjant ściąga na maturze :D a do partii rodzice wciągają swoje dzieci :D

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Zenon - 10.09.2018 07:52

Panie Rafale, czy aby na zmianach Panu zależy? Nie na czymś innym

Tomasz W.
08.09.2018 13:44

Zróbmy publiczną debatę radnych miasta i powiatu. Pytajmy i znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania. Kiedy zatem i gdzie ?

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Lapidarium - 08.09.2018 14:56

Pełna zgoda, ale do debaty zaprośmy tylko radnych, którzy od początku kariery są w jednym ugrupowaniu, cyganerii politycznej typu Pan Lubbe, Pan Spachacz i im podobni z góry podziękujmy. Po prostu są niewiarygodni.

Przed wyborami
08.09.2018 13:42

Każdy ma prawo do swoich opinii i wniosków ale co do dalszych losów hali to pytanie akurat do Starosty Tarczyńskiej i Zarządu Powiatu bo to oni płacili za to i odpowiadają. Masz jednak dobry pomysł. Podsumujmy działalność poszczególnych radnych, po kolei. To zacna inicjatywa.

Odpowiedz
Lapidarium
08.09.2018 07:42

O i znowu 3 komentarze na korzyść doktora w ciągu trzech minut. Dziwny zbieg okoliczności. Polityka komentarzowa ma jednak ograniczony zasięg. Piszę Pan o polityce jako dobrej reklamie, grze za kurtyną. To podajmy jeden przykład. Komisja rewizyjna Rady powiatu na podstawie ekspertyzy stwierdziła nieprawidłowości w budowie przez Starostwo sali na ul. Sobieskiego. Na sesji Pan Spachacz grzmiał o zagrożeniu życia i zdrowia. Czy wyjaśnił sprawę do końca. Jakoś nie przedstawił wyników opinii publicznej. Można zatem jego wystąpienie uznać za próbę reklamy własnej osoby. A co się potem stało za tą przysłowiową kurtyną Panie Rafale? Takich przypadków w których Pan zadaje pytania podobające się społeczeństwu jest bardzo wiele. Tyle że potem temat znika jak kamień w rzece. A co do hejtu. W żadnym z wpisów poprzedników nie ma hejtu. Nie ma ataku osobistego na Rafała Spachacza. Jest tylko ocena jego publicznej działalności. Jako że przez długie lata Pan Spachacz jest politykiem, w różnej formie korzystającym że środków publicznych ( pensja wiceprezydenta, dyrektora szpitala, dieta radnego) każdy ma prawo do oceny jego działania publicznego. Jeżeli próbuje się ktoś kreować na ofiarę. No cóż pomyślmy przed oddaniem głosu czy dla ofiar jest miejsce w samorządzie, w polityce. Pozdrawiam

Odpowiedz
Krystyna
07.09.2018 20:07

Tylko miernoty hejtują i obrażają mądrych i odważnych Ludzi .

Odpowiedz
Adrian
07.09.2018 17:52

>Dlaczego osoby mówiące prawdę, stają się niewygodne?
>Polityka - krąg wzajemnej adoracji, koneksje rodzinne.
>Wyborcy nie pokażą tego co chcą a to co chcielibyście usłyszeć.
>Dobra reklama to dobry biznes aczkolwiek my widzimy kurtynę.
Za nią rozgrywają się dantejskie sceny.
>Ci, którzy ślepo wierzą w kreacje wizerunku, stają się marionetkami.Nie jestem z Gniezna aczkolwiek spoglądając z boku, jako obserwator uważam, że Rafał Spachacz jest jedyną postacią, na którą trzeba postawić.
Chyba, że potrzebujecie pomocy i jesteście opiniotwórczy. Tak bo Gniezno odkąd pamiętam jest i będzie miastem EMERYTÓW, RENCISTÓW, KLERU, BANKÓW I APTEK. DOPÓKI NIE PRZEJRZYCIE NA OCZY TO NIE BĘDZIECIE PIERWSZĄ STOLICĄ TYLKO ... Brawo Panie Rafale ! Dziękuję, że chce się Panu robić cokolwiek dla tych ludzi...

Odpowiedz
Weekend
07.09.2018 16:55

Wojtek, odpocznij i zdystansuj się nieco.

Odpowiedz
Tajwan
07.09.2018 16:46

Emocje opozycji tylko ukazują słabość i miałkość polityka jest beznadziejna.

Odpowiedz
Władek
07.09.2018 16:44

Psy szczekają a karawana idzie dalej. Oby do przodu !!!!!!!!

Odpowiedz
Trawka
07.09.2018 16:43

To jest właśnie waszą retoryka. Opluć przeciwnika bez powodu by obnażyć swoją nieudolność. Nie lepiej poczekać na wynik wyborów? Hejt bez powodu jest czysta mowá nienawiści na którą nie ma przyzwolenia

Odpowiedz
Lapidarium
07.09.2018 16:15

Ciekawa sprawa. 5 komentarzy w ciągu 12 minut wychwalających popularnego wedrowcę politycznego Pana Doktora Prezydenta Dyrektora Radnego Rafała Szachach. Jeżeli ktoś chce być obecny w przestrzeni publicznej musi być odporny na krytykę nawet kłamstwa. Także straszenie sądem jako sposób uprawiania polityki. Słabe to. Ale nawet to straszenie jak kulą w płot. Spachacz jak sam mówi jeszcze nie zdecydował czy będzie kandydował. A jednocześnie pojawiają się komentarze o procesach w trybie wyborczym. Tego trybu może użyć. Ale jak zostanie oficjalnie zarejestrowany jako kandydat przez odpowiednie organy wyborcze. A Spachacz po prostu nie wzbudza zaufania.

Odpowiedz
Do tchórza
07.09.2018 15:39

Przed Sądem opowiesz te swoje kłamliwe " przykłady" . W pomawianiu pana doktora Spachacza może jesteś niezły ale teraz sprawdzimy Twoja odwagę poza ekranem komputera. Będziesz miał fajna reklamę i popularność.

Odpowiedz
Likwidator
07.09.2018 15:32

Może hejter się ujawni ?

Odpowiedz
Kaski
07.09.2018 15:31

Oj boją się Pana czerwono pomarańczowi i dobrze

Odpowiedz
Otwórz oczy
07.09.2018 15:30

Oczu nikomu otwierać hejterze nie musisz bo takimi kłamstwami tylko robisz doktorowi Spachaczowi reklamę i otwierasz oczy na waszą opozycyjna i kłamliwą działalność.

Odpowiedz
Dość hejtu na zamówienie
07.09.2018 15:27

Skoro zależy ci na wspieraniu komuszkow to musisz kłamać. Kowalski sam sobie zawdzięczał wynik wyborów i to każdy wie. Spachacz zdobył pół tysiąca głosów w wyborach i to co piszesz jest nieprawdą. Nikt nikomu nie podziękował tylko Spachacz zmienił pracę na rzecz Ministerstwa Zdrowia. Jak chcesz hejtowac i kłamać to teraz są szybkie Sądy w trybie wyborczym. Odwagi zatem

Odpowiedz
Oczy otworzyć
07.09.2018 14:25

Oczywiste jest że Spachacz politycznym bankrutem jest to wszyscy wiedzą i żadnym fachowcem chyba że w ściemniania i bajerowaniu.
Kto firmował działania Landowskiej w ZGL ?
Kto wystawił Kowalskiego i
na plecach Budasza powiatowym radnym został z PO ?
Kto był fachowcem że po roku bycia dyrektorem szpitala ?podziękowano mu? ?
Spachacz kompromitacja bajerant ? Mało powiedziane...
Więcej przykładu podać ?

Odpowiedz
Bye bye
07.09.2018 10:24

Skompromitowane są to osoby wpisujące hejterskie komentarze. Poza odwagą zza ekranu nie mają czelności pokazać twarzy bo każdy z Gniezna ma ich dość. Pozostał im tylko prostacki hejt a wcale nie są anonimowi. A cała reszta ALLELUJA i pod prąd.

Odpowiedz
Oburzony Mieszkaniec
07.09.2018 10:18

Co za bezczelny hejt. Najbardziej skompromitowany politycznie to jesteś Ty ze swoją drużyną komuszkow. Jeszcze 4 tygodnie i oczy pokażą. Brawo dr Spachacz. Za skuteczność i bezkompromisowość. Widać jak opozycja polityczna się Pana boi.

Odpowiedz
Viki
07.09.2018 07:28

Jeżeli nie wystartuje to nikt z tego powodu nie będzie płakał. Wręcz przeciwnie. A GPS się sypie to co może w zamian zaproponować?

Odpowiedz
Jak tu się śmiać
07.09.2018 01:21

Silne wsparcie człowieka skompromitowanego politycznie teza redaktora to jakiś żart

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno