Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Create zwycięzcą ogólnopolskiego festiwalu

Wtorek, 4 września 2018
 • Create zwycięzcą ogólnopolskiego festiwalu

Pochodzący z Gniezna i okolic zespół Create został zwycięzcą IV Festiwalu Supportów. Grupa była jedną spośród ponad 400 z całej Polski, które zgłosiły się do 4. edycji Festiwalu. Podczas ostatecznej rozgrywki, która miała miejsce na Gubałówce, wywalczyła nagrodę 40.000 zł ufundowaną przez sponsora głównego festiwalu - Polskie Koleje Linowe.

Dojrzałe teksty i kompozycje zwróciły także uwagę jury, w skład którego weszli: lider T.Love - Muniek Staszczyk, czołowy polski producent muzyczny - Bartek Królik, jeden z najważniejszych dziennikarzy muzycznych - Jarek Szubrycht oraz pomysłodawca i organizator Festiwalu Supportów - Jan Malski. Dzięki wygranej zespół nie tylko może zrealizować swoje marzenie o nagraniu debiutanckiej płyty, ale przede wszystkim ma szansę na stałe zaistnieć na polskiej scenie muzycznej.

Młody stażem, mieszany skład z Kłecka, Gniezna i Krakowa mimo, iż jest na początku swojej muzycznej drogi, został już doceniony przez słuchaczy i krytyków. Sześcioosobowa grupa eksperymentuje głównie z alternatywnym popem i blues rockiem, tworząc swoje własne brzmienie. Muzyka zespołu znalazła się już między innymi na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia oraz playliście Alternatywna Polska w serwisie Spotify. Create ma na swoim koncie EP-kę, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wydane w marcu 2018 roku mini-wydawnictwo, dostępne jest w większosci serwisów streamingowych (m.in. Spotify, Tidal, Deezer, Wimp, iTunes). Było ono także początkiem poważniejszej aktywności koncertowej zespołu - z powodzeniem zagrali swoją pierwszą klubową trasę po największych miastach Polski. Zostali również wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, dzięki czemu zaprezentowali się w Studiu Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej oraz na jednej ze scen festiwalu w Jarocinie.

Gnieźnianie twórczości Create mieli okazję posłuchać m.in. podczas tegorocznego Królewskiego Festiwalu Artystycznego - koncert zespołu poprzedził występ Natalii Nykiel w ramach lipcowych Dni Gniezna.

Warto dodać, że podczas tegorocznego KFA, gnieźnieńska publiczność mogła zapoznać się również z twórczością zwycięzcy trzeciej edycji Festiwalu Supportów: 2 września, na finał KFA przed Grzegorzem Hyżym wystąpiła Edyta Górecka.

SKŁAD ZESPOŁU:
 • Maciej Rembikowski - wokal, gitara,
 • Jan Rembikowski - gitara basowa,
 • Dawid Ostrzycki - klawisze,
 • Tymoteusz Słomiański - perkusja,
 • Jakub Krzymiński - saksofon,
 • Artur Bobak - trąbka.
   

Napisz komentarz

Komentarze(1)

 • 05.09.2018 04:55  Odpowiedz na komentarz

  Myślę, że zespołowi pomogli również słuchacze Radia Gniezno, którzy za namową radia oddawali licznie swoje głosy na zespól Create, ja właśnie dowiedziałam się z radia Gniezno o konkursie i zagłosowałam na nich.
  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

PODOBNE TEMATY
"Trzeba kochać taką muzykę..." skomentowała Agnieszka Chylińska. Zespół Fan-Art na scenie Mam Talent! Zespół Fan-Art wystąpił w programie Mam Talent emitowanym przez Telewizję TVN! Zobaczcie jak ocenili... Poniedziałek, 15 października 2018
Otwarcie ścieżki rowerowej 11 października odbyło się otwarcie prawie 7 kilometrowego odcinka nowo wybudowanej ścieżki rowerowej,... Poniedziałek, 15 października 2018
Gala disco polo bez rewelacji Gala Disco Polo, która odbyła się w ramach MOKtoberfest okazała się niezbyt trafionym pomysłem. Nowa... Poniedziałek, 24 września 2018
Varius Manx i Kasia Stankiewicz porwali gnieźnieńską publiczność! Dzisiaj w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie odbył się koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz.... Piątek, 21 września 2018