Logo

Create zwycięzcą ogólnopolskiego festiwalu

Artykuł dodany: Wtorek, 4 września 2018
Create zwycięzcą ogólnopolskiego festiwalu
REKLAMA

Pochodzący z Gniezna i okolic zespół Create został zwycięzcą IV Festiwalu Supportów. Grupa była jedną spośród ponad 400 z całej Polski, które zgłosiły się do 4. edycji Festiwalu. Podczas ostatecznej rozgrywki, która miała miejsce na Gubałówce, wywalczyła nagrodę 40.000 zł ufundowaną przez sponsora głównego festiwalu - Polskie Koleje Linowe.

Dojrzałe teksty i kompozycje zwróciły także uwagę jury, w skład którego weszli: lider T.Love - Muniek Staszczyk, czołowy polski producent muzyczny - Bartek Królik, jeden z najważniejszych dziennikarzy muzycznych - Jarek Szubrycht oraz pomysłodawca i organizator Festiwalu Supportów - Jan Malski. Dzięki wygranej zespół nie tylko może zrealizować swoje marzenie o nagraniu debiutanckiej płyty, ale przede wszystkim ma szansę na stałe zaistnieć na polskiej scenie muzycznej.

Młody stażem, mieszany skład z Kłecka, Gniezna i Krakowa mimo, iż jest na początku swojej muzycznej drogi, został już doceniony przez słuchaczy i krytyków. Sześcioosobowa grupa eksperymentuje głównie z alternatywnym popem i blues rockiem, tworząc swoje własne brzmienie. Muzyka zespołu znalazła się już między innymi na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia oraz playliście Alternatywna Polska w serwisie Spotify. Create ma na swoim koncie EP-kę, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wydane w marcu 2018 roku mini-wydawnictwo, dostępne jest w większosci serwisów streamingowych (m.in. Spotify, Tidal, Deezer, Wimp, iTunes). Było ono także początkiem poważniejszej aktywności koncertowej zespołu - z powodzeniem zagrali swoją pierwszą klubową trasę po największych miastach Polski. Zostali również wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, dzięki czemu zaprezentowali się w Studiu Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej oraz na jednej ze scen festiwalu w Jarocinie.

Gnieźnianie twórczości Create mieli okazję posłuchać m.in. podczas tegorocznego Królewskiego Festiwalu Artystycznego - koncert zespołu poprzedził występ Natalii Nykiel w ramach lipcowych Dni Gniezna.

Warto dodać, że podczas tegorocznego KFA, gnieźnieńska publiczność mogła zapoznać się również z twórczością zwycięzcy trzeciej edycji Festiwalu Supportów: 2 września, na finał KFA przed Grzegorzem Hyżym wystąpiła Edyta Górecka.

SKŁAD ZESPOŁU:
  • Maciej Rembikowski - wokal, gitara,
  • Jan Rembikowski - gitara basowa,
  • Dawid Ostrzycki - klawisze,
  • Tymoteusz Słomiański - perkusja,
  • Jakub Krzymiński - saksofon,
  • Artur Bobak - trąbka.
     

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Fanka
05.09.2018 04:55

Myślę, że zespołowi pomogli również słuchacze Radia Gniezno, którzy za namową radia oddawali licznie swoje głosy na zespól Create, ja właśnie dowiedziałam się z radia Gniezno o konkursie i zagłosowałam na nich.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno