Logo

III Półmaraton Szpot Swarzędz. Półmaraton i piknik z atrakcjami dla każdego

Artykuł dodany: Poniedziałek, 3 września 2018
III Półmaraton Szpot Swarzędz. Półmaraton i piknik z atrakcjami dla każdego
REKLAMA

W najbliższą niedzielę, 9 września, na ulice Swarzędza wybiegnie ponad 1 000 biegaczek i biegaczy, uczestników III Półmaratonu Szpot Swarzędz. Dokładnie o godzinie 10.00 wystrzał z armaty Swarzędzkiego Bractwa Kurkowego będzie oznaczał start biegu, a miejscem będzie tradycyjnie swarzędzki Rynek.

Rozgrywane w Swarzędzu imprezy biegowe znane są między innymi z wielu ciekawych nagród. Teraz także poza pierwszymi sześcioma zawodniczkami i zawodnikami w kategorii Open, otrzyma je również pierwszych sześć kobiet i tyluż mężczyzn w każdej z 10-ciu kategorii wiekowych. Tak więc co najmniej 132 osoby zostaną zaproszone na scenę po nagrody właśnie. Ktoś wyjedzie ze Swarzędza nowym skuterem Premium 727. Ta nagroda jednak nie będzie miała nic wspólnego z zajętym miejscem w III Półmaratonie, a trafi do laureata najlepszego hasła promującego przyszłoroczne wydarzenie, nowy projekt, a mianowicie Bieg rodzinny. Odbędzie się ów bieg w ramach znanego w całym kraju projektu - 10 km Szpot Swarzędz, który wystartuje 2 czerwca 2019 roku. Nad hasłem można już pracować dzisiaj, a jedynym ogranicznikiem będzie objętość wynosząca maksymalnie 20 słów. Wśród nagród rzeczowych dla uczestników Półmaratonu będą m.in. Vouchery ufundowane przez Biuro Podróży "Itaka", każdy o wartości 500 złotych.

Na liście startowej jest już ponad 1000 osób. Ciekawa, płaska, szybka trasa zazwyczaj skutkuje w Swarzędzu wieloma rekordami życiowymi. Tradycyjnie za linią mety zawiśnie na specjalnej konstrukcji Dzwon Rekordzisty, za pomocą którego każdy ustanawiający nowy rekord życiowy będzie mógł ten fakt obwieścić całemu światu. Na terenie przy pływalni Wodny raj można będzie zapoznać się z najnowszą ofertą samochodów kilku marek oraz wziąć udział w aukcji charytatywnej, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na dalsze leczenie Nikoli Kubiak - 10-letniej swarzędzanki od ponad 6 lat walczącej z nowotworem złośliwym. Ponadto wspólnie z Wielkopolskim Urzędem Marszałkowskim przygotowywanych jest wiele atrakcji mających pokazać, pomóc zrozumieć, że warto żyć bez uzależnień. Zarówno w sobotę 8 września w godzinach 13.00 - 19.00 jak i w niedzielę, 9 września, w godzinach 10.00 - 15.00 można będzie bezpłatnie skorzystać z porad psychologa, dietetyka, zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi. W stoisku Policji znajdą się alko-i narkogogle, których założenie unaocznia, jakie zagrożenie dla siebie i otoczenia stanowią osoby po spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków. Wszystkie atrakcje zlokalizowane będą w bezpośrednim sąsiedztwie Swarzędzkiego Amfiteatru. W niedzielę, 9 września, na parkingu pływalni Wodny Raj przy ul. Kosynierów 1 stanie także ambulans Stacji Krwiodawstwa i każdy dorosły będzie mógł oddać najcenniejszy lek na świecie - krew.

To wszystko w ramach obchodów 380-lecia lokacji Swarzędza, a Miasto i Gmina Swarzędz są współorganizatorem Półmaratonu. W roku ubiegłym trasę ukończyło ponad 1 100 biegaczy. Czy w tym roku padnie rekord frekwencji oraz nowe rekordy trasy? Na odpowiedzi te pytania musimy poczekać do 9 września.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno