Logo

Marek Dyjak gwiazdą weekendu profilaktycznego

Artykuł dodany: Czwartek, 30 sierpnia 2018
Marek Dyjak gwiazdą weekendu profilaktycznego
REKLAMA

Marek Dyjak będzie muzyczną gwiazdą weekendu profilaktycznego "Nie biorę, nie piję... żyję. Biorę życie na trzeźwo", poświęconego zapobieganiu uzależnieniom od środków psychoaktywnych jak alkohol, narkotyki, dopalacze oraz przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Oprócz piątkowego koncertu, w ramach akcji odbędą się festyny i pikniki, a mieszkańcy będą mogli spędzić rodzinnie czas przy dobrej zabawie bez używek.

Jednym z ważniejszych punktów całego wydarzenia jest Rajd Rowerowy będący doskonałą okazją do poznania piękna Ziemi Gnieźnieńskiej, jej bogatej przyrody i zabytków. W Rajdzie mogą wziąć udział osoby indywidualne, rodziny, uczniowie z opiekunem. Warto wspomnieć, że stopień trudności trasy dostosowany jest do osób nieuprawiających sportu na co dzień.

Kulturalną atrakcją programu weekendu profilaktycznego będzie koncert Marka Dyjaka, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury (piątek, 31 sierpnia). Bezpłatne zaproszenia na to wydarzenia można odbierać w sekretariacie MOK. W program akcji wpiszą się także sobotnie i niedzielne koncerty w ramach finału Królewskiego Festiwalu Artystycznego.

Celem akcji "Nie biorę, nie piję... żyję. Biorę życie na trzeźwo" są przede wszystkim działania profilaktyczne adresowane do społeczności lokalnej bez względu na stopień indywidualnego ryzyka występowania problemów związanych z używaniem alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych, środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych lub uzależnień behawioralnych. Ważne jest także zmniejszenie lub eliminowanie czynników ryzyka sprzyjających rozwojowi problemów, a także upowszechnianie informacji dotyczących zjawiska przemocy w rodzinie i możliwości przeciwdziałania przemocy w rodzinach, w szczególności z problemem alkoholowym.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno