Logo

Spowodował kolizję, nie miał prawa jazdy, był pijany i próbował uciekać

Artykuł dodany: Czwartek, 30 sierpnia 2018
Spowodował kolizję, nie miał prawa jazdy, był pijany i próbował uciekać
REKLAMA

W miniony weekend na skrzyżowaniu ulic Wolności i Armii Poznań w Gnieźnie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z uczestników był pijany oraz stawiał opór przy zatrzymaniu.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Kierujący pojazdem 40-letni mężczyzna, znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,8 promila alkoholu) oraz z zakazem prowadzenia pojazdów kategorii B, kierując Oplem Astrą jadącym od strony ul. Wiosennej w kierunku Witkowskiej nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i zderzył z jadącym od strony ul. Wrzesińskiej w kierunku ul. Witkowskiej Audi A6. Od sprawcy pobrano krew do badań z uwagi na podejrzenie czy nie był po zażyciu środków odurzających. Mężczyzna został także zbadany przez lekarza, a następnie do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych w Słupcy.

Jak relacjonują świadkowie, Oplem podróżowało w sumie 5 osób. 4 mężczyzn uciekło z miejsca kolizji. Wszyscy mieli w ręku butelki z alkoholem. Sprawca początkowo chciał "dogadać się" z kierowcą drugiego auta, ale kiedy ten wyczuł woń alkoholu, zadzwonił po Policję. Szybko okazało się, że kierowca nie ma prawa jazdy. Po chwili sprawca próbował uciec z miejsca, jednak został obezwładniony przez kierowcę Audi. Przybyli na miejsce funkcjonariusze skuli pijanego sprawcę zdarzenia kajdankami, po czym przewieźli na badanie krwi.

Pojazd zabezpieczono na parkingu depozytowym.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno