moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

O.S.T.R. i Grzegorz Hyży zamkną KFA 2018

Poniedziałek, 27 sierpnia 2018
  • O.S.T.R. i Grzegorz Hyży zamkną KFA 2018

Po 11 weekendach i kilkudziesięciu różnych wydarzeniach artystycznych, Królewski Festiwal Artystyczny tradycyjnie zamknie Koncert Finałowy na gnieźnieńskim Rynku. W tym roku, finał będzie podwójny: 1 września gwiazdą wieczoru będzie łódzki raper O.S.T.R., a dzień później, Ambasador Miasta Gniezna - Grzegorz Hyży.

W tegorocznej edycji KFA wystąpili już Shakin' Dudi, Enej oraz Natalia Nykiel. Obok dużych koncertów, w ramach festiwalu odbyło się także wiele innych wydarzeń - mniejszych i większych. Na różnorodny program złożyły się takie wydarzenia jak "Koronacja Królewska", Przegląd Piosenki Żeglarskiej, pokazy kina letniego (Filmowe Lato w zasięgu Orange), festiwal muzyki elektronicznej "Gamma", Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne "Bez kurtyny", hip-hopowy Weekend Leniwych Kotów czy Weekend Grajków Ulicznych "Po drodze".

Tradycyjnym już zakończeniem Królewskiego Festiwalu Artystycznego są Koncerty Finałowe. W poprzednich edycjach, na gnieźnieńskim Rynku KFA zamykali już Luxtorpeda, Lao Che oraz Hey. Tego roku, finał festiwalu będzie dwudniowy. W sobotę, 1 września Gniezno odwiedzi jeden z najbardziej cenionych polskich raperów - Adam Ostrowski, znany publiczności jako O.S.T.R.; jego koncert poprzedzi występ jeden z nowych projektów na polskiej scenie hip-hopowej: Gverilla. Gwiazdą drugiego z koncertów finałowych będzie Grzegorz Hyży. Gnieźnianin, od czasu sukcesu w programie X Factor w 2013 roku, stał się jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów. Przed Ambasadorem Miasta Gniezna, na scenie zaprezentuje się zwycięzca 3. edycji Festiwalu Supportów: zespół Edyta Górecka.

Program koncertów:
Sobota, 1 września
 19:00 - Gverilla
 20:30 - O.S.T.R.

Niedziela, 2 września
 18:30 - Edyta Górecka
 20:00 - Grzegorz Hyży

Wstęp na koncerty finałowe KFA 2018 jest bezpłatny.

O.S.T.R. - Adam Ostrowski
Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.
Autor 20 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 7 platynowych i 6 złotych płyt, w tym jednej podwójnie i jednej potrójnie platynowej. Czterokrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej. Laureat nagrody Bestseller Empiku 2016 oraz nagrody kulturalnej Onetu O!Lśnienia 2016 w kategorii muzyka popularna. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej.
Sprzedaż jego albumu "Życie po śmierci" przekroczyła 100.000 egzemplarzy stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 roku. Treścią tego albumu są przeżycia i przemyślenia związane z ważnym wydarzeniem w życiu prywatnym muzyka, na którym kariera muzyczna odcisnęła oczywiście swoje piętno. Na początku 2015 roku O.S.T.R. przeszedł w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi ratujący życie zabieg rekonstrukcji płuca.
Doceniony przez ś.p. Czesława Niemena, współpracował z Michałem Urbaniakiem i Januszem Grzywaczem (zespół Laboratorium). Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, pomysłowo wykorzystuje przyswojoną wiedzę klasyczną w kompozycjach opartych na czarnej muzyce miejskiej. O.S.T.R. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Od miasta tego otrzymał w 2017 r. tytuł Honorowego Obywatela oraz Odznaczenie Zasłużony dla Miasta Łodzi.
W lutym 2018 roku O.S.T.R. wydał nowy studyjny album "W drodze po szczęście" poprzedzony singlami i teledyskami "Słuch", "All My Life" i "Alcatraz".

Grzegorz Hyży
Wokalista, który swoje pierwsze kroki stawiał kilka lat temu w jednym z programów telewizyjnych. Dziś jest jednym z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia, jego przebojowe single nie schodzą z radiowych playlist.
Znany z chwytliwych refrenów, które nuci cała Polska, muzyk wyrusza w klubową trasę koncertową promującą swoją najnowszą, złotą już płytę pt. "Momenty" która stanowi w karierze Hyżego moment szczególny - otworzyła bowiem nowy etap, naznaczony o wiele większą świadomością stylu i artystyczną ambicją.
Muzycznie "Momenty" to mądry i szlachetny flirt dwóch światów - mainstreamowego rocka i krainy nowoczesnego indie. Dzięki temu nowe piosenki zachwycą starszych fanów Hyżego, ale znajdą tu coś dla siebie także fani muzyki alternatywnej. Dotychczasowe skojarzenia z twórczością formacji Coldplay nadal są aktualne, ale spektrum odniesień zostało poszerzone o zupełnie nowe horyzonty. Wśród inspiracji Grzegorz (współkompozytor wszystkich utworów) wymienia m.in. takich wykonawców, jak Arctic Monkeys, London Grammar, Banners, Kings of Leon, Tom Odell czy Kensington
Kilkaset koncertów zagranych przez ostatnie trzy lata dało artyście dużą pewność siebie, którą mimo krótkiego stażu słychać w każdym zaśpiewanym przez wokalistę dźwięku. Pochodzący z Gniezna wokalista, w 2015 roku otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Gniezna, Tomasza Budasza, tytuł Ambasadora Miasta.

Gverilla
Urodzony w 1996 roku artysta rozwijający swoją działalność na wielu płaszczyznach. Łączy przemyślaną, ekspresywną lirykę i eksperymentalne linie wokalne z abstrakcyjnym malarstwem oraz grafiką.
Pomimo iż jego korzenie sięgają przede wszystkim rapu, to od 2013 roku pełni rolę wokalisty, pisarza tekstów, oraz jednego z producentów rockowego zespołu "Mel Tripson", z którym wydał debiutanckie "VI YD" EP. Premiera live projektu Gverilla odbyła się podczas Open'er Festival 2017. W kwietniu 2018 roku oprócz featuringów z tak uznanymi muzykami jak Bisz czy zespół Rasmentalism, pojawił się z również na kompilacji Flirtini: Heartbreaks & Promises vol.4, a do utworu jego autorstwa o tytule "Płynę" został zrealizowany znakomity klip. W czerwcu 2018 r. miała miejsce premiera jego debiutanckiej epki pt. "Element".

Edyta Górecka
Zespół Edyta tworzy razem z przyjaciółmi: Radkiem, Rafałem, Bartkiem i Michałem. Wspólną pracę rozpoczęli roku temu, gdy w ogrodzie zagrali swój pierwszy koncert dla znajomych, wtedy to też powstał ich utwór "Sierpień". Następnie udział i wygrana w dwóch ważnych konkursach: Skoda Auto Muzyka (wręczona z ramienia Katarzyny Nosowskiej) i Krakowskie Synestezje utorowały im dalszą muzyczną drogę. Zainspirowani brytyjską muzyką gitarową, przestrzenią islandzkich kompozycji i lekkością akustycznych brzmień tworzą utwory, o tekstach natchnionych literaturą, wydarzeniami i towarzyszącymi przemyśleniami. Muzycy do tej pory wydali swoją debiutancką EPkę "Portrety"; supportowali między innymi takich artystów jak Mikromusic, LemOn czy Crystal Fighters. W 2017 roku zwyciężyli w 3. edycji ogólnopolskiego Festiwalu Supportów.

Sponsorami Finału KFA są: HAWA, Verallia, TREPKO, Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Schaumann oraz Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.
Królewski Festiwal Artystyczny 2018 organizowany jest przez Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
"Trzeba kochać taką muzykę..." skomentowała Agnieszka Chylińska. Zespół Fan-Art na scenie Mam Talent! Zespół Fan-Art wystąpił w programie Mam Talent emitowanym przez Telewizję TVN! Zobaczcie jak ocenili... Poniedziałek, 15 października 2018
Otwarcie ścieżki rowerowej 11 października odbyło się otwarcie prawie 7 kilometrowego odcinka nowo wybudowanej ścieżki rowerowej,... Poniedziałek, 15 października 2018
Gala disco polo bez rewelacji Gala Disco Polo, która odbyła się w ramach MOKtoberfest okazała się niezbyt trafionym pomysłem. Nowa... Poniedziałek, 24 września 2018
Varius Manx i Kasia Stankiewicz porwali gnieźnieńską publiczność! Dzisiaj w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie odbył się koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz.... Piątek, 21 września 2018