Logo

Paweł P. stanął przed wymiarem sprawiedliwości! Ruszył proces brata "Bestii" z Gniezna

Artykuł dodany: Poniedziałek, 27 sierpnia 2018
Paweł P. stanął przed wymiarem sprawiedliwości! Ruszył proces brata
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu, w gnieźnieńskim Sądzie odbyła się rozprawa Pawła P., brata "Bestii" z Gniezna. Mężczyzna odpowiada przed wymiarem sprawiedliwości za nieudzielenie pomocy Milenie W., którą Grzegorz P. ("Bestia") przetrzymywał najpierw w piwnicy, a potem w mieszkaniu, oślepił oraz zgwałcił.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Przypomnijmy, że na pierwszą rozprawę w czerwcu br. Paweł P. stawił się w stanie nietrzeźwości. Trafił wówczas na 7 dni do aresztu. Tym razem udało się przesłuchać podejrzanego oraz Milenę W. i pozostałych świadków. Zeznania brata "Bestii" nie były do końca spójne z przebiegiem zdarzenia podanym policjantom przy wcześniejszym rozpytaniu. Nie pokrywały się również z zeznaniami świadków, w szczególności dotyczącymi czasu pracy podejrzanego. Paweł P. utrzymywał bowiem, że z pracy wracał późno wieczorem oraz wychodził do niej wcześnie rano, w związku z czym nie widział w jednopokojowym mieszkaniu poszkodowanej Mileny W. leżącej na łóżku. Jako udzielenie pomocy kobiecie Paweł P. podał, że udał się do apteki, gdzie kupił maść na podbite oczy oraz krople. Według swojej wersji nie wiedział bowiem, że dziewczyna jest w tak ciężkim stanie.

Milena W. podczas swoich zeznań wskazała, że Paweł P. doskonale wiedział, że przebywa ona w mieszkaniu. Słyszała bowiem jego rozmowy oraz jak poruszał się po lokalu. Był również obecny kiedy do drzwi pukała Policja. Wówczas Grzegorz P. "Bestia" kazał bratu być cicho.

Podejrzany nadmienił również, że jego brat był osobą porywczą, nerwową i nie raz bił go bez powodu.

Warto zaznaczyć, że Paweł P. nie korzysta z pomocy obrońcy. Oskarżycielem posiłkowym jest, obok Prokuratora, adwokat Radosław Szczepaniak, który pełni tę funkcję bezpłatnie. Wcześniej wspomniany wcześnie adwokat reprezentował Milenę W. w procesie przeciwko Grzegorzowi P. ("Bestii").
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno