Logo
Najnowsze artykuły

Prokuratura wnioskuje o warunkowe umorzenie sprawy wobec dyżurnej ruchu winnej wykolejenia pociągu

Artykuł dodany: Wtorek, 14 sierpnia 2018
Prokuratura wnioskuje o warunkowe umorzenie sprawy wobec dyżurnej ruchu winnej wykolejenia pociągu
REKLAMA

23 października 2017 roku w Gnieźnie wykoleił się pociąg przewożący płynną /siarkę. Z torów wypadła lokomotywa i trzy wagony. Teraz do Sądu trafił wniosek, w którym jako winną zdarzenia Prokuratura wskazuje dyżurną ruchu.

Wykolejenie pociągu w październiku 2017 roku doprowadziło do kilkudniowych utrudnień na trasie Gniezno-Poznań. Tyle trwało bowiem stawianie wagonów na tory i naprawa szyn. Już na początku tego roku było wiadomo, że prawdopodobną przyczyną wypadku był błąd dyżurnej ruchu. Jak informuje gnieźnieńska Prokuratura, dyżurna ruchu wiedziała o uszkodzeniu dwóch rozjazdów. Nakazała zabezpieczenie uszkodzonych fragmentów torowiska, jednak zanim to nastąpiło wpuściła na tor pociąg. Dodatkowo skład przewoził płynną siarkę. Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie skierowała do Sądu wniosek o warunkowe umorzenie sprawy. Umotywowane jest to faktem, że dyżurna ruchu została obciążona kosztami związanymi z akcją oraz poniosła konsekwencje zawodowe.
 
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (8)

James B. orewicz
16.08.2018 16:57

Szanowny Pan redaktor i Szanowni czytelnicy chyba zorientowali się,że Chuck Norris powrócił jako Antykomuch. Znowu tabletki za silne,znowu dorwał się do klawiatury,znowu zieje jadem. Pora reagować

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Antykomuch - 17.08.2018 14:50

Odezwał się adwokat krętaczy publicznymi pieniędzmi i zieje miłosierdziem do ludzi,którzy od 27 lat niszczą nasze miasto. Faktycznie - PORA REAGOWAĆ w najbliższych wyborach i odsunąć od koryta znawców tej gnieźnieńskiej demokracji post-sovieckiej. Dla nich każdy uczciwy obywatel który oburza się na bezprawie w Gnieźnie jest oszołomem czy psychicznie chorym więc oficjalnie strach buzię otworzyć w tym mieście,bo potrafią nawet zamykać buzie na zawsze. Nawet odważny poseł Kukiz15 omija szerokim łukiem ten post-soviecki skansen. Ale w wyborach nie będziemy już buzi otwierać tylko WRZUCAĆ MĄDRZE WYPEŁNIONE KARTY WYBORCZE.

Mmmm
16.08.2018 12:54

Fanatykom stop.

Odpowiedz
Elektorat
16.08.2018 09:41

Paweł Kamiński na prezydenta !

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Antykomuch - 17.08.2018 14:56

Czy prawdopodobnie gdyby był Prezydent Paweł Kamiński to by oznaczało,że mamy PIERWSZĄ KOBIETĘ PREZYDENTEM GNIEZNA ???

Marek - 16.08.2018 11:53

Pietrzakowa na zastępcę prezydenta. Będzie ulepszać rzeczy które zostały ulepszone 10 lat temu.

Antykomuch
15.08.2018 22:22

Tak pracuje w całej Polsce wymiar ścigania przestępców pod szyldem "dobrej zmiany".To w prostej linii ciąg dalszy"mafijnej zmiany". A już prokuratura gnieźnieńska powinna mieć szyld: PROKURATURA REJONOWA W GNIEŹNIE POD WEZWANIE MIŁOSIERDZIA DLA PRZESTĘPCÓW. Co tam się dzieje w tym pancernym budynku na Słomianki-czy tam mają ochotę prowadzić jakieś rzetelne śledztwa czy to może tylko drukarnia umorzeń ??? Na pewno wszystkie siły polityczne w Gnieźnie zadowolone są z takiej sytuacji w Gnieźnie łącznie z tym gryzącym się pseudo-PiSem więc robią co chcą z naszymi publicznymi pieniędzmi. Dlatego w najbliższych wyborach 21 października musimy rozbić te zorganizowane sitwy gnieźnieńskie poprzez zagłosowanie na ludzi nie znanych ale nie powiązanych z post-komuną czy z platformuchami.

Odpowiedz
Oooo
14.08.2018 10:28

A gdzie źródło informacji?

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno