Logo

Nowa poezja pod Latarnią na Wenei

Artykuł dodany: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018
Nowa poezja pod Latarnią na Wenei
REKLAMA

Klub Dyskusji o Książce zaprasza na letnie spotkanie z literaturą w plenerze 14 sierpnia o godz. 20.00. Tym razem poza murami biblioteki i porzucając prozę, zachęcać będziemy do sięgnięcia po lirykę pod Latarnią na Wenei!

Nową - bo powstałą w drugiej połowie XX w. i XXI w. w Polsce, poezję - bo ciągle jej wszyscy za mało czytamy i pod Latarnią - bo to kolejne, tym razem plenerowe i niezależne "centrum kultury", gdzie również warto dzielić się pięknym słowem! Ponadto po swojej "poetyckiej krainie" oprowadzi nas Maja Staśko - krytyczka literacka i doktorantka interdyscyplinarnych studiów w Instytucie Filologii Polskiej UAM współpracująca m.in. z "Ha!artem" i "Wakatem".

Jeśli więc masz ochotę na spotkanie, to zabierz ze sobą tomik lub wydrukuj wiersze swojego ulubionego poety lub poetki, którzy tworzyli po 1950 r. lub robią to głównie dziś i chodź z nami poczytać oraz podyskutować! Mickiewicz, Leśmian, Pawlikowska-Jasnorzewska, Baczyński czy Konopnicka mają tym razem "bana", bo wsłuchujemy się w głos bliższych nam pokoleniowo twórczyń i twórców, a podczas spotkania gwarantujemy też niezapomnianą atmosferę.
 
Zapraszają: Stowarzyszenie Ośla Ławka i Klub Dyskusji o Książce
 
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno