moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Platforma Obywatelska i Nowoczesna razem do wyborów samorządowych w powiecie gnieźnieńskim

Czwartek, 9 sierpnia 2018
  • Platforma Obywatelska i Nowoczesna razem do wyborów samorządowych w powiecie gnieźnieńskim

W poniedziałek, 6 sierpnia, przedstawiciele lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej zawarli Koalicję Obywatelską Platforma.Nowoczesna w nadchodzących wyborach samorządowych do powiatu gnieźnieńskiego.

Podczas konferencji prasowej obwieszczającej zawarcie koalicji obecni byli przedstawiciele obu ugrupowań: poseł Rafał Grupiński - przewodniczący Regionu PO Wielkopolska, posłanka Paulina Hennig-Kloska - wiceprzewodnicząca zarządu Nowoczesnej w Wielkopolsce, Piotr Gruszczyński - Przewodniczący struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie gnieźnieńskim, Piotr Szczepański - Przewodniczący struktur Nowoczesnej w powiecie, Marek Gola - nr 1 na liście do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Czesław Kruczek - gnieźnianin na liście do sejmiku. Obecny był również poseł PO Paweł Arndt, a także Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz.

Poseł Grupiński podkreślił, że Koalicja Obywatelska jest miejscem, w którym spotykają się ludzie, którym zależy na rozwoju małych ojczyzn, lokalnych społeczności, którzy chcą przeciwstawić się zarówno centralnemu zarządzaniu w Polsce jak i przeciwko temu co dzieje się z porządkiem prawnym w naszym kraju.

Posłanka Paulina Hennig-Kloska mówiła o braku transparentności w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie pod rządami PiS. Partia ta przez cztery lata kierowania powiatem działała w sposób nieudolny, były to lata stagnacji, kłótni w koalicji. Nie można wydawać pieniędzy podatników na tego typu zarządzanie. Posłanka nadal nie otrzymała odpowiedzi od starosty Beaty Tarczyńskiej na pytania zadanie 11 lipca dotyczące funkcjonowania starostwa oraz wydatków ponoszonych m.in. na premie i promocję. Po raz kolejny padło również pytanie kto tak naprawdę zarządza powiatem podczas licznych nieobecności starosty. Koalicja Obywatelska chce postawić na niezależnego, nowoczesnego menadżera, który da nowe życie temu regionowi.

Piotr Szczepański mówił o społeczeństwie obywatelskim, do którego Polska chciała dojść od 1989 roku. W Koalicji Obywatelskiej społeczeństwo to będzie reprezentowane przez osoby, które myślą prodemokratycznie, prorozwojowo oraz proeuropejsko. Tacy właśnie kandydaci zostaną przedstawieni do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Nie ma Platformy, nie ma Nowoczesnej - jest Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna - mówił Piotr Gruszczyński. Właściwie został zawarty związek małżeński, wspólnota majątkowa, która łączy oba ugrupowania.

Pod koniec konferencji prezydent Tomasz Budasz wyraził swoją radość z powstania Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, podkreślając jednocześnie, że ma nadzieję, iż miasto będzie mogło liczyć na owocną współpracę z powiatem.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wybory 10 maja, ale bez głosowania? W okręgu powołano 127 z 260 obwodowych komisji wyborczych Na terenie podległym Komisarzowi Wyborczemu w Koninie powołano raptem 127 z 260 obwodowych komisji wyborczych.... Piątek, 8 maja 2020
Czy wybory prezydenckie odbędą się 10 maja? Posłanka interweniuje u komisarzy wyborczych W trakcie wczorajszej konferencji prasowej posłanka na Sejm RP Paulina Hennig-Kloska poinformowała,... Czwartek, 23 kwietnia 2020
"Wybory w maju mogą zabić. Po trupach do władzy?" - nowy billboard na wjeździe do Gniezna "Wybory w maju mogą zabić. Po trupach do władzy?" - billboard z takim hasłem i wizerunkiem Prezydenta... Wtorek, 24 marca 2020
"Pan poseł ma problemy z percepcją rzeczywistości", czyli jaki jest rzeczywisty postęp prac na budowie szpitala? Gnieźnieński szpital to cały czas plac budowy. Starosta Piotr Gruszczyński i wicestarosta Anna Jung... Środa, 4 marca 2020