Logo

REKLAMA
Plik banneru

"Kijkarze" z Trzemeszna nadal w wysokiej formie

Artykuł dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
REKLAMA

W sobotę, 4 sierpnia, w Żołędowie odbyły się zawody rangi Mistrzostw Polski Nordic Walking. Impreza ta była jednocześnie kolejnym etapem Pucharu Polski Nordic Walking oraz Pucharu Europy Nordic Walking. Rywalizację przeprowadzono na dystansach 5, 10 i 21 km.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Z pięciokilometrową trasą postanowiły zmierzyć się dwie reprezentantki Kijkowego Trzemeszna i zrobiły to w świetnym stylu. Kamila Kolberg z czasem 34,32 min. zajęła trzecie miejsce w kategorii K 30. Na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej stanęła Agnieszka Kędzierska (34,49 min.). Każda z nich wróciła do domu z dwoma medalami i dwoma pucharami. Zawody ukończyło 423 zawodników, w tym 227 kobiet. Płaska i miękka nawierzchnia trasy pozwoliła na osiągnięcie dobrych rezultatów. Sprzymierzeńcem kijkarzy niestety nie była z pewnością upalna pogoda. Tym bardziej wszystkim należą się wyrazy uznania. Organizatorem tego sportowego wydarzenia była Polska Federacja Nordic Walking oraz Gmina Osielsko.

W tym samym dniu, w godzinach popołudniowych odbyła się dziesiąta edycja Biegów Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka (znany i ceniony lekarz - Gąsawski Judym). W ramach imprezy przeprowadzono rywalizację biegaczy na dystansie 10 km, zawody nordic walking na odcinku 5 km oraz bieg dla dzieci i młodzieży o długości 3 km. W marszu z kijkami udział wzięła także reprezentacja Kijkowego Trzemeszna. Start w zawodach zakończył się sukcesami zawodniczek z grodu Kilińskiego. W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasowała się Angelika Płachcińska (VI m-ce). Pokonała ona dystans w czasie 34,21 min., co pozwoliło jej zająć pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Wśród pań drugą lokatę wywalczyła Kamila Kolberg, która przemierzyła trasę w 34,48 min. Najniższy stopień podium należał do Agnieszki Kędzierskiej. Uzyskany przez nią rezultat to 35,41 min.

W zawodach nordic walking wystartowało 67 osób, w tym 53 kobiety. Start i meta usytuowane były na Stadionie Gminnym przy ul. Sportowej. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Sympatyków Gąsawy, OSP Gąsawa oraz Rada Sołecka Gąsawa przy wsparciu Urzędu Gminy Gąsawa i Starostwa Powiatowego Żnin.

Natomiast w sobotę, 28 lipca, Małgorzata Szczudlik reprezentowała Kijkowe Trzemeszno podczas IV Międzynarodowych Mistrzostw Bieszczad Nordic Walking w Ustrzykach Dolnych. Do pokonania była wymagająca trasa o długości 7 km. Małgosia przemierzyła dystans w czasie 1:01:21. W klasyfikacji generalnej zajęła XVI miejsce, wśród kobiet była szósta a w swojej kategorii wiekowej druga. W zawodach uczestniczyło 33 zawodników, w tym 19 kobiet. Patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz. Organizatorami rywalizacji byli: Bieszczadzki Klub Nordic Walking, Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych oraz Hotelik Strwiąż Ustrzyki Dolne, Ustrzycki Dom Kultury i Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.
 
tekst: Informacja prasowa
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno