Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Letnie remonty w szkołach i przedszkolach

Środa, 8 sierpnia 2018
  • Letnie remonty w szkołach i przedszkolach

Miasto Gniezno wykorzystując okres wakacyjny przeprowadza jak co roku szereg remontów w miejskich szkołach i przedszkolach. W tym roku na ten cel, a także na bieżące remonty, przeznaczono ponad 3 mln 300 tys. zł.

Największy i najbardziej kosztowny remont trwa w Szkole Podstawowej nr 10. To drugi i zarazem ostatni etap termomodernizacji budynku, który kosztował ok. 1 450 tys. zł z czego 572 tys. zł to pozyskana dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu.

W Szkole Podstawowej nr 5 prowadzony jest remont boiska ze sztuczną nawierzchnią, który kosztuje 150 tys. zł, przygotowywana jest dokumentacja techniczna na remont elewacji budynku i adaptacja pomieszczeń po byłym mieszkaniu  na potrzeby szkoły (koszt 70 tys. zł).

W Szkole Podstawowej nr 1 za ok. 150 tys. zł wymienione będą okna; w szkołach nr 2 i 8 pomieszczenia po byłych mieszkaniach  zostaną wyremontowane na potrzeby szkoły (koszt kolejno 95 tys. zł i 50 tys. zł). Podobnie w przedszkolach nr 2 i nr 12 -  tam nastąpi adaptacja pomieszczeń, by umieścić dodatkowe oddziały  (koszt kolejno 40 tys. zł i 20 tys. zł).

W Przedszkolu nr 5 w Gnieźnie wykonano modernizację schodów wejściowych do przedszkola wraz z tarasem (45  tys. zł) a w przedszkolu nr 15 w Gnieźnie, za 80 tys. zł wyremontowano taras.

W Szkole Podstawowej nr 6 w Gnieźnie trwa budowa miasteczka ruchu drogowego. Koszt inwestycji ponoszą sponsorzy i Miasto Gniezno (80 tys. zł), a Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego poniesie koszty związane z wyposażeniem miasteczka.

Również w budżetach placówek oświatowych przeznaczono środki finansowe na bieżące remonty: w przedszkolach kwotę  430 tys. zł a w szkołach podstawowych 450 tys. zł. Dodatkowo każda szkoła podstawowa otrzymała 18 tys. zł na wyposażenie  pracowni  przedmiotowych.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Szkoła Podstawowa nr 10 z nową elewacją Zakończyła się termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 10 na os. Orła Białego. Dzięki pozyskanej przez... Poniedziałek, 15 października 2018
Teatr Fredry na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach Sezon w gnieźnieńskim Teatrze Fredry rozpoczął się wyjątkowo intensywnie. Zaprezentowano już dwie premiery,... Poniedziałek, 15 października 2018
Wyróżnienia dla gnieźnieńskich pedagogów Nauczyciele, dyrektorzy, a także pracownicy administracyjni gnieźnieńskich placówek oświatowych zostali... Niedziela, 14 października 2018
Fundacja doposażyła gabinet logopedyczny w Przedszkolu nr 8 W Przedszkolu nr 8 "Mali Polanie" w Gnieźnie od kilku funkcjonuje gabinet logopedyczny, w którym odbywają... Środa, 10 października 2018