Logo

Letnie remonty w szkołach i przedszkolach

Artykuł dodany: Środa, 8 sierpnia 2018
Letnie remonty w szkołach i przedszkolach
REKLAMA

Miasto Gniezno wykorzystując okres wakacyjny przeprowadza jak co roku szereg remontów w miejskich szkołach i przedszkolach. W tym roku na ten cel, a także na bieżące remonty, przeznaczono ponad 3 mln 300 tys. zł.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Największy i najbardziej kosztowny remont trwa w Szkole Podstawowej nr 10. To drugi i zarazem ostatni etap termomodernizacji budynku, który kosztował ok. 1 450 tys. zł z czego 572 tys. zł to pozyskana dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu.

W Szkole Podstawowej nr 5 prowadzony jest remont boiska ze sztuczną nawierzchnią, który kosztuje 150 tys. zł, przygotowywana jest dokumentacja techniczna na remont elewacji budynku i adaptacja pomieszczeń po byłym mieszkaniu  na potrzeby szkoły (koszt 70 tys. zł).

W Szkole Podstawowej nr 1 za ok. 150 tys. zł wymienione będą okna; w szkołach nr 2 i 8 pomieszczenia po byłych mieszkaniach  zostaną wyremontowane na potrzeby szkoły (koszt kolejno 95 tys. zł i 50 tys. zł). Podobnie w przedszkolach nr 2 i nr 12 -  tam nastąpi adaptacja pomieszczeń, by umieścić dodatkowe oddziały  (koszt kolejno 40 tys. zł i 20 tys. zł).

W Przedszkolu nr 5 w Gnieźnie wykonano modernizację schodów wejściowych do przedszkola wraz z tarasem (45  tys. zł) a w przedszkolu nr 15 w Gnieźnie, za 80 tys. zł wyremontowano taras.

W Szkole Podstawowej nr 6 w Gnieźnie trwa budowa miasteczka ruchu drogowego. Koszt inwestycji ponoszą sponsorzy i Miasto Gniezno (80 tys. zł), a Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego poniesie koszty związane z wyposażeniem miasteczka.

Również w budżetach placówek oświatowych przeznaczono środki finansowe na bieżące remonty: w przedszkolach kwotę  430 tys. zł a w szkołach podstawowych 450 tys. zł. Dodatkowo każda szkoła podstawowa otrzymała 18 tys. zł na wyposażenie  pracowni  przedmiotowych.
 

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno