Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Letnie remonty w szkołach i przedszkolach

Środa, 8 sierpnia 2018
  • Letnie remonty w szkołach i przedszkolach

Miasto Gniezno wykorzystując okres wakacyjny przeprowadza jak co roku szereg remontów w miejskich szkołach i przedszkolach. W tym roku na ten cel, a także na bieżące remonty, przeznaczono ponad 3 mln 300 tys. zł.

Największy i najbardziej kosztowny remont trwa w Szkole Podstawowej nr 10. To drugi i zarazem ostatni etap termomodernizacji budynku, który kosztował ok. 1 450 tys. zł z czego 572 tys. zł to pozyskana dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu.

W Szkole Podstawowej nr 5 prowadzony jest remont boiska ze sztuczną nawierzchnią, który kosztuje 150 tys. zł, przygotowywana jest dokumentacja techniczna na remont elewacji budynku i adaptacja pomieszczeń po byłym mieszkaniu  na potrzeby szkoły (koszt 70 tys. zł).

W Szkole Podstawowej nr 1 za ok. 150 tys. zł wymienione będą okna; w szkołach nr 2 i 8 pomieszczenia po byłych mieszkaniach  zostaną wyremontowane na potrzeby szkoły (koszt kolejno 95 tys. zł i 50 tys. zł). Podobnie w przedszkolach nr 2 i nr 12 -  tam nastąpi adaptacja pomieszczeń, by umieścić dodatkowe oddziały  (koszt kolejno 40 tys. zł i 20 tys. zł).

W Przedszkolu nr 5 w Gnieźnie wykonano modernizację schodów wejściowych do przedszkola wraz z tarasem (45  tys. zł) a w przedszkolu nr 15 w Gnieźnie, za 80 tys. zł wyremontowano taras.

W Szkole Podstawowej nr 6 w Gnieźnie trwa budowa miasteczka ruchu drogowego. Koszt inwestycji ponoszą sponsorzy i Miasto Gniezno (80 tys. zł), a Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego poniesie koszty związane z wyposażeniem miasteczka.

Również w budżetach placówek oświatowych przeznaczono środki finansowe na bieżące remonty: w przedszkolach kwotę  430 tys. zł a w szkołach podstawowych 450 tys. zł. Dodatkowo każda szkoła podstawowa otrzymała 18 tys. zł na wyposażenie  pracowni  przedmiotowych.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Sukces "Chrobrzaków" na VI Powiatowym Konkursie Językowym w Wągrowcu W środę, 20 marca, sześcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie... Środa, 20 marca 2019
Kulinarna uczta w ZSP 1 W piątek, 15 marca, w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie szef... Poniedziałek, 18 marca 2019
Kończy się nabór do miejskich szkół i przedszkoli Przypominamy, że do 25 marca trwa rekrutacja do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Miasto Gniezno,... Poniedziałek, 18 marca 2019
Strajk dla klimatu w I LO 15 marca w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się zorganizowany przez uczniów klasy 2D strajk dla klimatu. Niedziela, 17 marca 2019