Logo

REKLAMA
Plik banneru

Policjanci "polują" na kierowców ciężarówek

Artykuł dodany: Piątek, 3 sierpnia 2018
Policjanci
REKLAMA

Od dzisiaj (piątek) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzą akcję "TIR" na drodze ekspresowej S5.

Akcja będzie odbywała się do odwołania. Mundurowi z drogówki będą zwracali szczególną uwagę na samochody ciężarowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w tak specyficznym okresie jak wakacje, policjanci zorganizowali działania pod nazwą "TIR". Biorąc pod uwagę płynność ruchu na drodze ekspresowej S5 w sezonie urlopowym oraz uciążliwe warunki atmosferyczne, uzasadnione jest przeprowadzenie tego typu działań.
 
Do działań włączy się także Inspekcja Transportu Drogowego posiadająca uprawnienia do kontroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących samochodami ciężarowymi, którzy nie stosują się do zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi lub swoim zachowaniem na drodze tamują ruch lub go utrudniają. Mundurowi podczas akcji "TIR" będą wykorzystywali między innymi radiowóz wyposażony w urządzenie rejestrujące niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do kierowców pojazdów ciężarowych, poruszających się po drogach powiatu gnieźnieńskiego o stosowanie się do zasad określonych w przepisach prawa o ruchu drogowym.
 
źródło: Policja
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno